Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › FIRST PR AGENCY SRL

FIRST PR AGENCY SRL

Înființată în 2015 · 11 ani vechime · Sector 2 Mun. Bucureşti
CUI 34789481 · J2015008799409
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire FIRST PR AGENCY SRL
Cod fiscal (CIF) RO34789481
Nr. Reg. Comerțului J2015008799409
Sediu social Str. Maior Vasile Băcilă nr. 7, bl. 4, sc. 2, ap. 15, PARTER. CAMERA NR.3, Sector 2 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI, 22842
Telefon 0723310256

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

MUSCA MONICA ELENA · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 17.07.2015
CAEN6391 · Activități ale agențiilor de știri
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută FIRST PR AGENCY SRL după CUI 34789481 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
1.859.893 lei
+37.0% vs 2024
Profit net 2025
589.279 lei
-6.7% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă31.7%
Față de sectorpeste 48% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 855 de firme din Activități ale portalurilor web care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 34,2%.

Mărime față de sector2 angajați · peste 86% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 904 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.4×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2015: 40.599 lei20152016: 104.418 lei20162017: 175.527 lei20172018: 229.478 lei20182019: 305.659 lei20192020: 337.577 lei20202021: 521.446 lei20212022: 837.855 lei20222023: 879.948 lei20232024: 1.360.650 lei20242025: 1.859.893 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 1.859.893 lei 589.279 lei 2
2024 1.360.650 lei 631.803 lei 2
2023 879.948 lei 470.161 lei 1
2022 837.855 lei 350.387 lei 1
2021 521.446 lei 249.591 lei 1
2020 337.577 lei 140.645 lei 1
2019 305.659 lei 99.731 lei 1
2018 229.478 lei 122.846 lei 0
2017 175.527 lei 77.347 lei
2016 104.418 lei 69.185 lei 0
2015 40.599 lei 20.073 lei 0

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 11 ani (2015–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 51 zile+26 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 134 zile+98 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 31,68%−14,75 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 30,86%+18,1 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 3,24×−4,6 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,44×+0,29 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 99,96% profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 69,39%−17,87 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 69,42%−17,87 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 929.947 lei+249.622 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 2,19×+0,31 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 58,39%−38,28 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 55 din 700 firme active cu bilanț depus (CAEN 6391)
Vechime relativămai veche decât 84% dintre cele 1.365 firme active din sector
SectorCAEN 6391 · Activități ale agențiilor de știri →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)9
Valoare totală (2024–2026)142.829 lei

Cumpărători: FEDERATIA ROMANA DE GIMNASTICA, LICEUL CU PROGRAM SPORTIV "CETATE"

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru FIRST PR AGENCY SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți FIRST PR AGENCY SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru FIRST PR AGENCY SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

FIRST PR AGENCY SRL, cu sediul în Sector 2 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 34789481, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2015008799409. Firma a fost înființată la data de 17 iulie 2015 și are ca obiect principal de activitate Activități ale agențiilor de știri (CAEN 6391).

La ultima verificare, FIRST PR AGENCY SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.859.893 lei și un rezultat net de 589.279 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are FIRST PR AGENCY SRL?

FIRST PR AGENCY SRL (CUI 34789481) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă FIRST PR AGENCY SRL în sectorul său?

FIRST PR AGENCY SRL ocupă locul 55 din 700 firme active cu bilanț depus în CAEN 6391 (Activități ale agențiilor de știri), după cifra de afaceri.

Cât de veche este FIRST PR AGENCY SRL față de firmele din același domeniu?

FIRST PR AGENCY SRL este mai veche decât 84% dintre cele 1.365 firme active cu CAEN 6391.

Este FIRST PR AGENCY SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare FIRST PR AGENCY SRL (CUI 34789481) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este FIRST PR AGENCY SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, FIRST PR AGENCY SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în FIRST PR AGENCY SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru FIRST PR AGENCY SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este FIRST PR AGENCY SRL plătitoare de TVA?

Da, FIRST PR AGENCY SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a FIRST PR AGENCY SRL?

În anul 2025, FIRST PR AGENCY SRL a raportat o cifră de afaceri de 1.859.893 lei și un număr mediu de 2 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu FIRST PR AGENCY SRL?

Firmoscop analizează FIRST PR AGENCY SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.