Sari la conținut
FirmoscopFirmeTimiș › GLISSANDO SRL

GLISSANDO SRL

Înființată în 1993 · 33 ani vechime · Mun. Timişoara
CUI 3486720 · J1991002100355
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire GLISSANDO SRL
Cod fiscal (CIF) RO3486720
Nr. Reg. Comerțului J1991002100355
Sediu social Str. Gării nr. 15, Mun. Timişoara, 300167
Telefon 0256497688

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

BIIANU IOAN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 10.03.1993
CAEN4685 · Comerț cu ridicata al produselor chimice
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută GLISSANDO SRL după CUI 3486720 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Stabilă
scor 63/100
Cifră de afaceri 2025
65.809.573 lei
-34.0% vs 2024
Profit net 2025
-5.745.480 lei
-65.8% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-8.7%
Față de sectorpeste 10% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 778 de firme din Comerț cu ridicata al produselor chimice care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 4,6%.

Mărime față de sector140 angajați · peste 98% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 749 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital2.1×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 100.258.541 lei20142015: 100.574.269 lei20152016: 110.295.957 lei20162017: 119.788.190 lei20172018: 110.756.937 lei20182019: 119.319.177 lei20192020: 124.304.644 lei20202021: 121.227.696 lei20212022: 124.432.886 lei20222023: 123.020.275 lei20232024: 100.119.135 lei20242025: 65.809.573 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 65.809.573 lei -5.745.480 lei 140
2024 100.119.135 lei -3.465.649 lei 140
2023 123.020.275 lei -636.182 lei 153
2022 124.432.886 lei 1.134.582 lei 152
2021 121.227.696 lei 932.461 lei 153
2020 124.304.644 lei 1.594.024 lei 152
2019 119.319.177 lei 1.335.328 lei 148
2018 110.756.937 lei 1.428.055 lei 135
2017 119.788.190 lei 1.996.116 lei 133
2016 110.295.957 lei 3.330.239 lei 128
2015 100.574.269 lei 2.142.330 lei 126
2014 100.258.541 lei 2.148.567 lei 123
2013 99.007.025 lei 5.765.074 lei 118
2012 96.055.359 lei 5.208.136 lei 108
2011 110.216.729 lei 5.842.760 lei 95
2010 57.486.635 lei 3.453.472 lei 90
2009 63.986.949 lei 6.608.141 lei 85
2008 62.098.488 lei 3.269.940 lei 80

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Îndeplinește criteriile de audit statutar

În 2024 și 2025, firma a depășit cel puțin două dintre cele trei praguri legale, în două exerciții consecutive. Situațiile ei financiare intră, prin lege, sub audit statutar.

CriteriuPrag20242025
Total active16.000.000 leidada
Cifră de afaceri netă32.000.000 leidada
Număr mediu de salariați50dada

„—" înseamnă că bilanțul nu conține criteriul, nu că e neîndeplinit. Concluzia se sprijină pe criteriile pe care le putem citi; un raport de audit se cere firmei, noi citim praguri, nu registrul entităților auditate.

Derivat din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · pct. 563 din reglementările contabile aprobate prin OMFP 1802/2014

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 452 zile+110 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 220 zile−50 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -8,73%−5,27 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 65,81%+5,6 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,52×−0,14 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 2,1×+0,5 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -14,78%−8,88 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -4,64%−2,42 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 31,4%−6,29 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 470.068 lei−245.069 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,53×−0,11 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 1,32×−0,95 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 277 zile+116 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -7,25%−4,17 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

18,3%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri în cădere — 3.127 din 17.061 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 11,2% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 66 din 648 firme active cu bilanț depus (CAEN 4685)
Vechime relativămai veche decât 96% dintre cele 817 firme active din sector
SectorCAEN 4685 · Comerț cu ridicata al produselor chimice →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)200
Valoare totală (2024–2026)164.109 lei

Cumpărători: PESCOTIM SA, Municipiul Marghita, COMPANIA DE APA SA BUZAU

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume3

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru GLISSANDO SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți GLISSANDO SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru GLISSANDO SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

GLISSANDO SRL, cu sediul în Mun. Timişoara, are codul unic de înregistrare (CUI) 3486720, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J1991002100355. Firma a fost înființată la data de 10 martie 1993 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu ridicata al produselor chimice (CAEN 4685).

La ultima verificare, GLISSANDO SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 65.809.573 lei și un rezultat net de -5.745.480 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are GLISSANDO SRL?

GLISSANDO SRL (CUI 3486720) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă GLISSANDO SRL în sectorul său?

GLISSANDO SRL ocupă locul 66 din 648 firme active cu bilanț depus în CAEN 4685 (Comerț cu ridicata al produselor chimice), după cifra de afaceri.

Cât de veche este GLISSANDO SRL față de firmele din același domeniu?

GLISSANDO SRL este mai veche decât 96% dintre cele 817 firme active cu CAEN 4685.

Este GLISSANDO SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare GLISSANDO SRL (CUI 3486720) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este GLISSANDO SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, GLISSANDO SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în GLISSANDO SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru GLISSANDO SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este GLISSANDO SRL plătitoare de TVA?

Da, GLISSANDO SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a GLISSANDO SRL?

În anul 2025, GLISSANDO SRL a raportat o cifră de afaceri de 65.809.573 lei și un număr mediu de 140 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu GLISSANDO SRL?

Firmoscop analizează GLISSANDO SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Timiş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Timiș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.