Sari la conținut
FirmoscopFirmeNeamț › TARULONI LIS SRL

TARULONI LIS SRL

Înființată în 2015 · 11 ani vechime · Sat Săvineşti Com. Săvineşti
CUI 34868666 · J2015000504270
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiuneDatorii ANAF · 157K leiPlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire TARULONI LIS SRL
Cod fiscal (CIF) RO34868666
Nr. Reg. Comerțului J2015000504270
Sediu social Str. Chimiei nr. 296, Sat Săvineşti Com. Săvineşti, jud. NEAMŢ, 617351
Telefon 0747015555

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

STĂNESCU LORENA MARCELA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 10.08.2015
CAEN2599 · Fabricarea altor articole din metal n.c.a.
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu
Datorii la buget (ANAF)156.901 lei la 30 iunie 2026

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Restanțe la bugetul de stat Figurează cu 156.901 lei 30 iunie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută TARULONI LIS SRL după CUI 34868666 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2024
1.122.466 lei
+309.0% vs 2023
Profit net 2024
511.903 lei
+759.8% vs 2023

Bonitate financiară

Marjă netă45.6%
Față de sectorpeste 91% din sector · în primele 10% din sector

Comparat cu 3.171 de firme din Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice care au depus bilanț pe 2024; mediana sectorului: 6,1%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 23% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 3.504 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2024.

Datorii / capital0.2×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2015: 28.000 lei28K lei20152016: 451.904 lei452K lei20162017: 270.761 lei271K lei20172018: 350.524 lei351K lei20182019: 545.601 lei546K lei20192020: 153.494 lei153K lei20202021: 14.359 lei14K lei20212022: 201.378 lei201K lei20222023: 274.715 lei275K lei20232024: 1.122.466 lei1,1 mil. lei2024
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2024 1.122.466 lei 511.903 lei 1
2023 274.715 lei 59.534 lei 2
2022 201.378 lei 93.435 lei 1
2021 14.359 lei 3.292 lei 1
2020 153.494 lei -38.024 lei 1
2019 545.601 lei 280.917 lei 1
2018 350.524 lei 140.247 lei 1
2017 270.761 lei 63.258 lei 1
2016 451.904 lei 288.997 lei 1
2015 28.000 lei 26.553 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 10 ani (2015–2024). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2024, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 45 zile−292 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 100 zile−184 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 45,61%+23,94 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 18,76%−32,76 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 5,33×+3,39 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,23×−0,83 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 85,28%+60,37 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 69,28%+57,2 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 81,24%+32,76 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 1.122.466 lei+985.108 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,52×+0,96 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 4,62×+3,45 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 79 zile−234 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 92,23%+62,95 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2024. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 155 din 588 firme active cu bilanț depus (CAEN 2599)
Vechime relativămai veche decât 49% dintre cele 1.397 firme active din sector
SectorCAEN 2599 · Fabricarea altor articole din metal n.c.a. →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)15
Valoare totală (2024)1.703.576 lei

Cumpărători: COMUNA 1 DECEMBRIE, DIRECTIA DE ADMINISTARE A DOMENIULUI PUBLIC SLOBOZIA, ORASUL TANDAREI

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume2

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru TARULONI LIS SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți TARULONI LIS SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru TARULONI LIS  SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

TARULONI LIS SRL, cu sediul în Sat Săvineşti Com. Săvineşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 34868666, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2015000504270. Firma a fost înființată la data de 10 august 2015 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea altor articole din metal n.c.a. (CAEN 2599).

La ultima verificare, TARULONI LIS SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. Are datorii la bugetul de stat de aproximativ 157K lei. În anul 2024 a raportat o cifră de afaceri de 1.122.466 lei și un rezultat net de 511.903 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are TARULONI LIS SRL?

TARULONI LIS SRL (CUI 34868666) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă TARULONI LIS SRL în sectorul său?

TARULONI LIS SRL ocupă locul 155 din 588 firme active cu bilanț depus în CAEN 2599 (Fabricarea altor articole din metal n.c.a.), după cifra de afaceri.

Cât de veche este TARULONI LIS SRL față de firmele din același domeniu?

TARULONI LIS SRL este mai veche decât 49% dintre cele 1.397 firme active cu CAEN 2599.

Este TARULONI LIS SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare TARULONI LIS SRL (CUI 34868666) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este TARULONI LIS SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, TARULONI LIS SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Are TARULONI LIS SRL datorii la stat?

La ultima verificare, TARULONI LIS SRL figura cu restanțe de 156.901 lei la bugetul de stat, conform listei de datornici ANAF. Restanțele la buget sunt semnalul de risc de plată numărul unu.

Pot avea încredere în TARULONI LIS SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru TARULONI LIS SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este TARULONI LIS SRL plătitoare de TVA?

Da, TARULONI LIS SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a TARULONI LIS SRL?

În anul 2024, TARULONI LIS SRL a raportat o cifră de afaceri de 1.122.466 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu TARULONI LIS SRL?

Firmoscop analizează TARULONI LIS SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Neamţ

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Neamț

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.