Sari la conținut
FirmoscopFirmeHunedoara › AFI INSTAL CONSTRUCT S.R.L.

AFI INSTAL CONSTRUCT S.R.L.

Înființată în 2015 · 11 ani vechime · Mun. Hunedoara
CUI 34962034 · J2015000791201
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire AFI INSTAL CONSTRUCT S.R.L.
Cod fiscal (CIF) RO34962034
Nr. Reg. Comerțului J2015000791201
Sediu social Str. Rândunicii nr. 3, bl. 4, sc. B, ap. 24, Mun. Hunedoara, 331136

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

ANDRIUC ILIE-MARIUS · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 03.09.2015
CAEN4752 · Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută AFI INSTAL CONSTRUCT S.R.L. după CUI 34962034 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 85/100
Cifră de afaceri 2025
1.489.380 lei
-17.0% vs 2024
Profit net 2025
-54.722 lei
-180.2% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-3.7%
Față de sectorpeste 19% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 2.154 de firme din Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 3,6%.

Mărime față de sector3 angajați · peste 62% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 2.076 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.8×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2015: 111.587 lei20152016: 752.510 lei20162017: 917.977 lei20172018: 1.280.973 lei20182019: 1.496.169 lei20192020: 1.694.135 lei20202021: 2.158.779 lei20212022: 1.957.945 lei20222023: 1.560.746 lei20232024: 1.803.047 lei20242025: 1.489.380 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 1.489.380 lei -54.722 lei 3
2024 1.803.047 lei 68.270 lei 3
2023 1.560.746 lei 477 lei 3
2022 1.957.945 lei 139.873 lei 3
2021 2.158.779 lei 121.686 lei 3
2020 1.694.135 lei 87.806 lei 3
2019 1.496.169 lei 40.638 lei 3
2018 1.280.973 lei 53.272 lei 3
2017 917.977 lei 2.903 lei 2
2016 752.510 lei 2.254 lei 2
2015 111.587 lei -9.711 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 11 ani (2015–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 51 zile−8 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 8 zile−2 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -3,67%−7,46 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 45,86%+0,81 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,18× active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,85× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -22,32%−41,65 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -12,08%−22,7 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 54,14%−0,81 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 496.460 lei−104.556 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 3,29×+0,49 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 5,84×−1,17 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 63 zile+11 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -3,54%−8,22 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

9,3%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 544 din 5.862 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,7% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 981 din 3.412 firme active cu bilanț depus (CAEN 4752)
Vechime relativămai veche decât 43% dintre cele 5.090 firme active din sector
SectorCAEN 4752 · Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)1
Valoare totală (2025)12.397 lei

Cumpărători: PALATUL COPIILOR DEVA

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2025.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru AFI INSTAL CONSTRUCT S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți AFI INSTAL CONSTRUCT S.R.L.? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru AFI INSTAL CONSTRUCT S.R.L.

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

AFI INSTAL CONSTRUCT S.R.L., cu sediul în Mun. Hunedoara, are codul unic de înregistrare (CUI) 34962034, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2015000791201. Firma a fost înființată la data de 3 septembrie 2015 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit (CAEN 4752).

La ultima verificare, AFI INSTAL CONSTRUCT S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.489.380 lei și un rezultat net de -54.722 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are AFI INSTAL CONSTRUCT S.R.L.?

AFI INSTAL CONSTRUCT S.R.L. (CUI 34962034) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă AFI INSTAL CONSTRUCT S.R.L. în sectorul său?

AFI INSTAL CONSTRUCT S.R.L. ocupă locul 981 din 3.412 firme active cu bilanț depus în CAEN 4752 (Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit), după cifra de afaceri.

Cât de veche este AFI INSTAL CONSTRUCT S.R.L. față de firmele din același domeniu?

AFI INSTAL CONSTRUCT S.R.L. este mai veche decât 43% dintre cele 5.090 firme active cu CAEN 4752.

Este AFI INSTAL CONSTRUCT S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare AFI INSTAL CONSTRUCT S.R.L. (CUI 34962034) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este AFI INSTAL CONSTRUCT S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, AFI INSTAL CONSTRUCT S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în AFI INSTAL CONSTRUCT S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru AFI INSTAL CONSTRUCT S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este AFI INSTAL CONSTRUCT S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, AFI INSTAL CONSTRUCT S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a AFI INSTAL CONSTRUCT S.R.L.?

În anul 2025, AFI INSTAL CONSTRUCT S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 1.489.380 lei și un număr mediu de 3 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu AFI INSTAL CONSTRUCT S.R.L.?

Firmoscop analizează AFI INSTAL CONSTRUCT S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Hunedoara

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în Hunedoara →

Mergi mai departe

Firme din Hunedoara

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.