Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › FOKUSPUNKT TECHNIK SRL

FOKUSPUNKT TECHNIK SRL

Înființată în 2015 · 10 ani vechime · Sector 1 Mun. Bucureşti
CUI 34989501 · J2015011138400
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire FOKUSPUNKT TECHNIK SRL
Cod fiscal (CIF) RO34989501
Nr. Reg. Comerțului J2015011138400
Sediu social Str. Măgura Florilor nr. 10, CAMERA 1, Sector 1 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI, 14554

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

PETCU CLAUDIU-CONSTANTIN · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 10.09.2015
CAEN6220 · Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută FOKUSPUNKT TECHNIK SRL după CUI 34989501 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Stabilă
scor 73/100
Cifră de afaceri 2025
1.447.702 lei
-41.0% vs 2024
Profit net 2025
-170.535 lei
-120.2% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-11.8%
Față de sectorpeste 5% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 4.429 de firme din Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 44,6%.

Mărime față de sector2 angajați · peste 82% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 4.246 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.5×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2015: 117 lei20152016: 452.487 lei20162017: 727.688 lei20172018: 1.788.502 lei20182019: 895.457 lei20192020: 803.984 lei20202021: 581.228 lei20212022: 1.276.851 lei20222023: 973.831 lei20232024: 2.439.970 lei20242025: 1.447.702 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 1.447.702 lei -170.535 lei 2
2024 2.439.970 lei 844.894 lei 2
2023 973.831 lei 107.894 lei 2
2022 1.276.851 lei 136.324 lei 1
2021 581.228 lei -4.091 lei 1
2020 803.984 lei 16.338 lei 2
2019 895.457 lei 30.839 lei 3
2018 1.788.502 lei 13.946 lei 2
2017 727.688 lei 1.018 lei 2
2016 452.487 lei -8.816 lei 1
2015 117 lei -4.033 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 11 ani (2015–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 79 zile−2 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 69 zile+42 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -11,78%−46,41 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 31,72%−9,1 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 3,15×+0,7 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,46×−0,18 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -25,28%−125,25 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -17,26%−81,33 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 68,28%+4,19 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 723.851 lei−496.134 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,47×−0,38 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 174,59×+24,84 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 2 zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -10,54%−70,86 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

16,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri în cădere, firmă mică — 207 din 1.277 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 8,6% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 504 din 3.464 firme active cu bilanț depus (CAEN 6220)
Vechime relativămai veche decât 82% dintre cele 9.205 firme active din sector
SectorCAEN 6220 · Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)164
Valoare totală (2024–2026)1.194.451 lei

Cumpărători: ADMINISTRATIA NATIONALA APELE ROMANE, Banca Nationala a Romaniei, Institutul National de Hidrologie si Gospodarire a Apelor

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru FOKUSPUNKT TECHNIK SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți FOKUSPUNKT TECHNIK SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru FOKUSPUNKT TECHNIK SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

FOKUSPUNKT TECHNIK SRL, cu sediul în Sector 1 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 34989501, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2015011138400. Firma a fost înființată la data de 10 septembrie 2015 și are ca obiect principal de activitate Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul (CAEN 6220).

La ultima verificare, FOKUSPUNKT TECHNIK SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.447.702 lei și un rezultat net de -170.535 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are FOKUSPUNKT TECHNIK SRL?

FOKUSPUNKT TECHNIK SRL (CUI 34989501) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă FOKUSPUNKT TECHNIK SRL în sectorul său?

FOKUSPUNKT TECHNIK SRL ocupă locul 504 din 3.464 firme active cu bilanț depus în CAEN 6220 (Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul), după cifra de afaceri.

Cât de veche este FOKUSPUNKT TECHNIK SRL față de firmele din același domeniu?

FOKUSPUNKT TECHNIK SRL este mai veche decât 82% dintre cele 9.205 firme active cu CAEN 6220.

Este FOKUSPUNKT TECHNIK SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare FOKUSPUNKT TECHNIK SRL (CUI 34989501) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este FOKUSPUNKT TECHNIK SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, FOKUSPUNKT TECHNIK SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în FOKUSPUNKT TECHNIK SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru FOKUSPUNKT TECHNIK SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este FOKUSPUNKT TECHNIK SRL plătitoare de TVA?

Da, FOKUSPUNKT TECHNIK SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a FOKUSPUNKT TECHNIK SRL?

În anul 2025, FOKUSPUNKT TECHNIK SRL a raportat o cifră de afaceri de 1.447.702 lei și un număr mediu de 2 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu FOKUSPUNKT TECHNIK SRL?

Firmoscop analizează FOKUSPUNKT TECHNIK SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: IT & Software în București →

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.