Sari la conținut
Firmoscop › Firme › Sălaj › CNC MICHEL IBIS SRL

CNC MICHEL IBIS SRL

Înființată în 2015 · 11 ani vechime · Sat Nuşfalău Com. Nuşfalău
CUI 35047871 · J2015000390318
Fără probleme găsite Verificat la ANAF · 29 octombrie 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Deblochează gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Deblochezi gratuit, cu un cont — plus dosarele din instanță și monitorizare.

Termen de plată sugerat ■ ■ ■ zile
Plafon de credit ■ ■ ■ ■ ■ lei
Dosare în instanță detalii
Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire CNC MICHEL IBIS SRL
CUI 35047871
Nr. Reg. Comerțului J2015000390318
Sediu social GĂRII nr. 33/A, Sat Nuşfalău, Comuna Nuşfalău, jud. Sălaj, 457260

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 29 octombrie 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

Starefuncțiune
CAEN2553 · Operațiuni de mecanică generală
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 29 octombrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 19 octombrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 29 octombrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 19 octombrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 29 octombrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută CNC MICHEL IBIS SRL după CUI 35047871 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
156.842 lei
+36,0% vs 2024
Profit net 2025
10.672 lei
+102,0% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă6.8%
Datorii / capital0.8×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2015: 82.338 lei82K lei20152016: 23.482 lei23K lei20162017: 27.050 lei27K lei20172018: 61.600 lei62K lei20182019: 82.188 lei82K lei20192020: 101.479 lei101K lei20202022: 101.359 lei101K lei20222023: 133.887 lei134K lei20232024: 115.376 lei115K lei20242025: 156.842 lei157K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 156.842 lei 10.672 lei 2
2024 115.376 lei 5.283 lei 2
2023 133.887 lei 20.770 lei 2
2022 101.359 lei 259 lei 2
2020 101.479 lei 9.115 lei 3
2019 82.188 lei 13.419 lei 2
2018 61.600 lei 575 lei 2
2017 27.050 lei 796 lei 1
2016 23.482 lei 541 lei 1
2015 82.338 lei 32.179 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 10 ani (2015–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 26 de zile−27 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 6,8%+2,22 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 43,68%−5,5 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,29×+0,26 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,78×−0,19 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 73,55%+42,78 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 41,43%+25,79 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 56,32%+5,5 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 78.421 lei+20.733 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 6,09×+2,67 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 27,63×−18,87 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 13 zile+5 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 8,76%+3,54 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 831 din 1.156 de firme active cu bilanț depus (CAEN 2553)
Vechime relativămai veche decât 60% dintre cele 1.667 de firme active din sector
SectorCAEN 2553 · Operațiuni de mecanică generală →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru CNC MICHEL IBIS SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți CNC MICHEL IBIS SRL? Pune sigiliul pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Despre firmă

CNC MICHEL IBIS SRL, cu sediul în Sat Nuşfalău Com. Nuşfalău, are codul unic de înregistrare (CUI) 35047871, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2015000390318. Firma a fost înființată la data de 25 septembrie 2015 și are ca obiect principal de activitate Operațiuni de mecanică generală (CAEN 2553).

La ultima verificare, CNC MICHEL IBIS SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 156.842 lei și un rezultat net de 10.672 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 29 octombrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Întrebări frecvente

Ce verdict are CNC MICHEL IBIS SRL?

CNC MICHEL IBIS SRL (CUI 35047871) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 29 octombrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă CNC MICHEL IBIS SRL în sectorul său?

CNC MICHEL IBIS SRL ocupă locul 831 din 1.156 de firme active cu bilanț depus în CAEN 2553 (Operațiuni de mecanică generală), după cifra de afaceri.

Cât de veche este CNC MICHEL IBIS SRL față de firmele din același domeniu?

CNC MICHEL IBIS SRL este mai veche decât 60% dintre cele 1.667 de firme active cu CAEN 2553.

Este CNC MICHEL IBIS SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare CNC MICHEL IBIS SRL (CUI 35047871) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este CNC MICHEL IBIS SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, CNC MICHEL IBIS SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în CNC MICHEL IBIS SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru CNC MICHEL IBIS SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este CNC MICHEL IBIS SRL plătitoare de TVA?

Nu, CNC MICHEL IBIS SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a CNC MICHEL IBIS SRL?

În anul 2025, CNC MICHEL IBIS SRL a raportat o cifră de afaceri de 156.842 lei și un număr mediu de 2 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu CNC MICHEL IBIS SRL?

Firmoscop analizează CNC MICHEL IBIS SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Sălaj

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Fă lista în Excel

Firmele active cu codul CAEN 2553 din Sălaj, cele mai mari întâi, până la 500 de firme într-un fișier. Lista se deschide în cont și costă 1 credit la 25 de firme; din fișierul Excel, primele 50 de firme sunt gratuite. Contul e gratuit și are 10 credite pe lună.

Mergi mai departe

Firme din Sălaj

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 29 octombrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.