Sari la conținut
FirmoscopFirmeConstanța › ALESSAB MAKE-UP SRL

ALESSAB MAKE-UP SRL

Înființată în 2015 · 10 ani vechime · Mun. Constanţa
CUI 35126568 · J2015002231134
Fără probleme găsite Re-verificat · 29 august 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire ALESSAB MAKE-UP SRL
CUI 35126568
Nr. Reg. Comerțului J2015002231134
Sediu social Str. Poporului nr. 76, et. 2, Mun. Constanţa, 900205
Telefon 0761034629

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 29 august 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 14.10.2015
CAEN8559 · Alte forme de învățământ n.c.a.
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 29 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 29 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 29 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 29 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 29 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută ALESSAB MAKE-UP SRL după CUI 35126568 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Stabilă
scor 73/100
Cifră de afaceri 2025
45.000 lei
-59.0% vs 2024
Profit net 2025
-5.755 lei
-166.8% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-12.8%
Mărime față de sector1 angajat · peste 45% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 5.516 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.1×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2015: 1.352 lei20152016: 139.312 lei20162017: 236.300 lei20172018: 309.320 lei20182019: 271.972 lei20192020: 188.867 lei20202021: 146.991 lei20212022: 250.306 lei20222023: 190.200 lei20232024: 110.550 lei20242025: 45.000 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 45.000 lei -5.755 lei 1
2024 110.550 lei 8.614 lei 1
2023 190.200 lei 78.312 lei 1
2022 250.306 lei 169.761 lei 1
2021 146.991 lei 91.262 lei 0
2020 188.867 lei 41.234 lei 1
2019 271.972 lei 63.571 lei 1
2018 309.320 lei 200.194 lei
2017 236.300 lei 79.682 lei
2016 139.312 lei 68.661 lei
2015 1.352 lei -1.629 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 11 ani (2015–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 47 zile+20 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 63 zile+62 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -12,79%−20,58 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 12,61%−2,28 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 7,93×+1,22 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,14× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -14,26%−32,94 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -12,46%−28,36 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 87,39%+2,28 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 45.000 lei−65.550 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,97×−1,07 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 32,66× cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 11 zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -11,33%−20,79 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

18,6%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 2.899 din 15.628 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 6,0% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 6.150 din 9.299 firme active cu bilanț depus (CAEN 8559)
Vechime relativămai veche decât 82% dintre cele 27.574 firme active din sector
SectorCAEN 8559 · Alte forme de învățământ n.c.a. →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 29 august 2026Schimbare număr de înmatriculare: J13/2231/2015 → J2015002231134

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru ALESSAB MAKE-UP SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți ALESSAB MAKE-UP SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru ALESSAB MAKE-UP SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

ALESSAB MAKE-UP SRL, cu sediul în Mun. Constanţa, are codul unic de înregistrare (CUI) 35126568, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2015002231134. Firma a fost înființată la data de 14 octombrie 2015 și are ca obiect principal de activitate Alte forme de învățământ n.c.a. (CAEN 8559).

La ultima verificare, ALESSAB MAKE-UP SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 45.000 lei și un rezultat net de -5.755 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 29 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are ALESSAB MAKE-UP SRL?

ALESSAB MAKE-UP SRL (CUI 35126568) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 29 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă ALESSAB MAKE-UP SRL în sectorul său?

ALESSAB MAKE-UP SRL ocupă locul 6.150 din 9.299 firme active cu bilanț depus în CAEN 8559 (Alte forme de învățământ n.c.a.), după cifra de afaceri.

Cât de veche este ALESSAB MAKE-UP SRL față de firmele din același domeniu?

ALESSAB MAKE-UP SRL este mai veche decât 82% dintre cele 27.574 firme active cu CAEN 8559.

Este ALESSAB MAKE-UP SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare ALESSAB MAKE-UP SRL (CUI 35126568) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este ALESSAB MAKE-UP SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, ALESSAB MAKE-UP SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în ALESSAB MAKE-UP SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru ALESSAB MAKE-UP SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este ALESSAB MAKE-UP SRL plătitoare de TVA?

Nu, ALESSAB MAKE-UP SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a ALESSAB MAKE-UP SRL?

În anul 2025, ALESSAB MAKE-UP SRL a raportat o cifră de afaceri de 45.000 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu ALESSAB MAKE-UP SRL?

Firmoscop analizează ALESSAB MAKE-UP SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Constanţa

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Educație în Constanța →

Mergi mai departe

Firme din Constanța

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 29 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.