Sari la conținut
FirmoscopFirmeBacău › FLOAREŞ EXPRES SRL

FLOAREŞ EXPRES SRL

Înființată în 2015 · 10 ani vechime · Mun. Bacău
CUI 35128119 · J2015001081046
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire FLOAREŞ EXPRES SRL
Cod fiscal (CIF) RO35128119
Nr. Reg. Comerțului J2015001081046
Sediu social Str. Vasile Lupu nr. 24B, Mun. Bacău, 600170
Telefon 0234584866

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

FLOARES IONEL-SEVER · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 15.10.2015
CAEN4941 · Transporturi rutiere de mărfuri
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută FLOAREŞ EXPRES SRL după CUI 35128119 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
360.181 lei
+71.0% vs 2024
Profit net 2025
168.714 lei
+117.6% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă46.8%
Față de sectorpeste 96% din sector · în primele 10% din sector

Comparat cu 29.905 de firme din Transporturi rutiere de mărfuri care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 4,2%.

Datorii / capital0.1×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2015: 19.196 lei20152016: 224.800 lei20162017: 101.543 lei20172018: 102.391 lei20182019: 127.870 lei20192020: 84.190 lei20202021: 102.277 lei20212022: 68.059 lei20222023: 158.898 lei20232024: 210.164 lei20242025: 360.181 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 360.181 lei 168.714 lei
2024 210.164 lei 77.520 lei
2023 158.898 lei 20.346 lei
2022 68.059 lei -577 lei
2021 102.277 lei 64.214 lei
2020 84.190 lei 9.625 lei
2019 127.870 lei 139.241 lei
2018 102.391 lei 51.467 lei
2017 101.543 lei 38.811 lei
2016 224.800 lei 183.144 lei
2015 19.196 lei 1.840 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 11 ani (2015–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 35 zile−129 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 416 zile−332 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 46,84%+9,95 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 7,12%−11,74 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 14,05×+8,75 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,08×−0,15 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 37,74%+18,64 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 35,05%+19,55 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 92,88%+11,74 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 0,75×+0,33 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 22,28×+9,28 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 16 zile−12 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 123,83%+48,42 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 20.336 din 45.273 firme active cu bilanț depus (CAEN 4941)
Vechime relativămai veche decât 62% dintre cele 74.232 firme active din sector
SectorCAEN 4941 · Transporturi rutiere de mărfuri →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru FLOAREŞ EXPRES SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți FLOAREŞ EXPRES SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru FLOAREŞ EXPRES SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

FLOAREŞ EXPRES SRL, cu sediul în Mun. Bacău, are codul unic de înregistrare (CUI) 35128119, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2015001081046. Firma a fost înființată la data de 15 octombrie 2015 și are ca obiect principal de activitate Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN 4941).

La ultima verificare, FLOAREŞ EXPRES SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 360.181 lei și un rezultat net de 168.714 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are FLOAREŞ EXPRES SRL?

FLOAREŞ EXPRES SRL (CUI 35128119) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă FLOAREŞ EXPRES SRL în sectorul său?

FLOAREŞ EXPRES SRL ocupă locul 20.336 din 45.273 firme active cu bilanț depus în CAEN 4941 (Transporturi rutiere de mărfuri), după cifra de afaceri.

Cât de veche este FLOAREŞ EXPRES SRL față de firmele din același domeniu?

FLOAREŞ EXPRES SRL este mai veche decât 62% dintre cele 74.232 firme active cu CAEN 4941.

Este FLOAREŞ EXPRES SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare FLOAREŞ EXPRES SRL (CUI 35128119) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este FLOAREŞ EXPRES SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, FLOAREŞ EXPRES SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în FLOAREŞ EXPRES SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru FLOAREŞ EXPRES SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este FLOAREŞ EXPRES SRL plătitoare de TVA?

Da, FLOAREŞ EXPRES SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a FLOAREŞ EXPRES SRL?

În anul 2025, FLOAREŞ EXPRES SRL a raportat o cifră de afaceri de 360.181 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu FLOAREŞ EXPRES SRL?

Firmoscop analizează FLOAREŞ EXPRES SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bacău

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Transport & Logistică în Bacău →

Mergi mai departe

Firme din Bacău

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.