MOROŞANU FARM SRL
Situație financiară fragilă. Merită o verificare completă înainte de o colaborare pe sume mari.
Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.
Continuă cu Google — vezi raportul imediatsau cu emailul:
Îți trimitem un link de confirmare pe email — un click și gata, fără cod de tastat. Confirmarea îți creează un cont Firmoscop și înseamnă că accepți Termenii și Confidențialitatea. Poți scoate firma din listă oricând.
Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului
Date de facturare
Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.
Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 24 august 2026.
Reprezentanți
Fără reprezentanți în datele publice curente.
Identitate
Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 24 august 2026.
Ce am verificat și când
Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.
| Registrul Comerțului | În funcțiune | 24 august 2026 |
| Inactivitate fiscală (ANAF) | Nu figurează ca inactivă | 24 august 2026 |
| Insolvență (Registrul Comerțului) | Nicio procedură în snapshotul ONRC | 24 august 2026 |
| Dosare în instanță | Se interoghează la verificarea completă | se verifică la cerere |
| Buletinul Procedurilor de Insolvență | Se interoghează la verificarea completă | se verifică la cerere |
| Contracte publice (SEAP) | Nicio atribuire găsită pe acest CUI | 24 august 2026 |
| Gajuri și garanții (RNPM) | Nu avem încă datele — caută MOROŞANU FARM SRL după CUI 35146921 | se verifică la cerere |
Bonitate financiară
Prudent: cere un avans și ține termenul scurt, fără să lași expunerea să crească. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.
Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.
Evoluție financiară
| An | Cifră de afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2025 | 1.025.358 lei | 306.107 lei | 2 |
| 2024 | 389.188 lei | 1.071 lei | 3 |
| 2023 | 624.507 lei | -162.857 lei | 3 |
| 2022 | 253.452 lei | -434.429 lei | 3 |
| 2021 | 213.071 lei | -869.561 lei | 4 |
| 2020 | 87.558 lei | -291.328 lei | 3 |
| 2019 | 38.087 lei | 351.662 lei | 2 |
| 2018 | 103.681 lei | 224.160 lei | 3 |
| 2017 | 641.508 lei | -131.437 lei | 2 |
| 2016 | 567.368 lei | -132.032 lei | 1 |
| 2015 | 0 lei | -17.794 lei | 1 |
Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 11 ani (2015–2025). Gratuit, fără cont.
Indicatori financiari
Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.
Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.
Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel
Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 571 din 6.401 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.
Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.
Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai mult
Poziția în sector
| Rang după cifra de afaceri | locul 4.261 din 9.883 firme active cu bilanț depus (CAEN 0111) |
| Vechime relativă | mai veche decât 47% dintre cele 27.830 firme active din sector |
| Sector | CAEN 0111 · Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase → |
Istoric modificări (Registrul Comerțului)
- 14 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J2/1166/2015 → J02/1166/2015
- 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J02/1166/2015 → J2/1166/2015
Întreabă Firmoscop beta
Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.
Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.
Vezi raportul complet de risc pentru MOROŞANU FARM SRL
Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.
Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.
Confirmarea îți creează un cont Firmoscop (accepți Termenii și Confidențialitatea) și pune firma sub urmărire — te anunțăm gratuit dacă verdictul se schimbă. Poți renunța oricând.
Reprezinți MOROŞANU FARM SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.
Obligații fiscale recurente
Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.
Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →
Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.
Mulțumim că ai trecut pe la noi
Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:
Ți-a fost de folos pagina asta?
Verifică altă firmă
Despre firmă
MOROŞANU FARM SRL, cu sediul în Orş. Ineu, are codul unic de înregistrare (CUI) 35146921, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J02/1166/2015. Firma a fost înființată la data de 20 octombrie 2015 și are ca obiect principal de activitate Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase (CAEN 0111).
La ultima verificare, MOROŞANU FARM SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.025.358 lei și un rezultat net de 306.107 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.
Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 24 august 2026.
Întrebări frecvente
Ce verdict are MOROŞANU FARM SRL?
MOROŞANU FARM SRL (CUI 35146921) are verdict galben („Verifică înainte”) la verificarea din 24 august 2026. Situație financiară fragilă. Merită o verificare completă înainte de o colaborare pe sume mari.
Ce loc ocupă MOROŞANU FARM SRL în sectorul său?
MOROŞANU FARM SRL ocupă locul 4.261 din 9.883 firme active cu bilanț depus în CAEN 0111 (Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase), după cifra de afaceri.
Cât de veche este MOROŞANU FARM SRL față de firmele din același domeniu?
MOROŞANU FARM SRL este mai veche decât 47% dintre cele 27.830 firme active cu CAEN 0111.
Este MOROŞANU FARM SRL o firmă activă?
Da, la ultima verificare MOROŞANU FARM SRL (CUI 35146921) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.
Este MOROŞANU FARM SRL în insolvență?
Nu — la ultima verificare, MOROŞANU FARM SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.
Pot avea încredere în MOROŞANU FARM SRL?
Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru MOROŞANU FARM SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.
Este MOROŞANU FARM SRL plătitoare de TVA?
Da, MOROŞANU FARM SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.
Care este cifra de afaceri a MOROŞANU FARM SRL?
În anul 2025, MOROŞANU FARM SRL a raportat o cifră de afaceri de 1.025.358 lei și un număr mediu de 2 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.
Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu MOROŞANU FARM SRL?
Firmoscop analizează MOROŞANU FARM SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.
Cele mai mari firme din același domeniu, în Arad
Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.
- TERRACULT SRL · Sat Horia Com. Vladimirescu · CA 54.886.548 lei
- ARSAT AGRICULTURA SRL · Sat Pecica Orş. Pecica · CA 43.522.848 lei
- TAR FARMING SERVICE S.R.L. · Sat Semlac Com. Semlac · CA 40.945.153 lei
- COMBINATUL AGROINDUSTRIAL OLARI SRL · Sat Olari Com. Olari · CA 28.599.657 lei
- NASTA TRANS SRL · Sat Aluniş Com. Frumuşeni · CA 26.411.653 lei
- LANDUL HESSA COOPERATION SRL · Sat Semlac Com. Semlac · CA 21.057.814 lei
Mergi mai departe
Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 24 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.