Sari la conținut
FirmoscopFirmeSibiu › RENTAVAN SRL

RENTAVAN SRL

Înființată în 2015 · 10 ani vechime · Orş. Tălmaciu
CUI 35177189 · J2015001047329
Fără probleme găsite Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire RENTAVAN SRL
Cod fiscal (CIF) RO35177189
Nr. Reg. Comerțului J2015001047329
Sediu social Str. Fagului nr. 10, Orş. Tălmaciu, jud. SIBIU, 555700
Telefon 0752098379

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 28.10.2015
CAEN4671 · Comerț cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi și gazoși și al produselor derivate
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută RENTAVAN SRL după CUI 35177189 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 90/100
Cifră de afaceri 2025
5.091.767 lei
-28.0% vs 2024
Profit net 2025
354.424 lei
-35.6% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă7.0%
Față de sectorpeste 64% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 200 de firme din CAEN 4519 care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 2,5%.

Datorii / capital5.9×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2016: 573.378 lei573K lei20162017: 3.823.486 lei3,8 mil. lei20172018: 6.121.611 lei6,1 mil. lei20182019: 6.729.571 lei6,7 mil. lei20192021: 10.011.607 lei10 mil. lei20212022: 8.571.353 lei8,6 mil. lei20222023: 9.585.131 lei9,6 mil. lei20232024: 7.027.696 lei7,0 mil. lei20242025: 5.091.767 lei5,1 mil. lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 5.091.767 lei 354.424 lei 3
2024 7.027.696 lei 550.063 lei 2
2023 9.585.131 lei 1.055.706 lei 2
2022 8.571.353 lei 852.698 lei 2
2021 10.011.607 lei 898.364 lei 3
2019 6.729.571 lei 537.110 lei 2
2018 6.121.611 lei 461.902 lei 1
2017 3.823.486 lei 350.631 lei 1
2016 573.378 lei 21.454 lei
2015 -220 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 10 ani (2015–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 152 zile+105 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 28 zile+16 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 6,96%−0,87 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 85,81%+52,91 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,17×−1,87 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 5,92×+5,43 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 98,87%+69,36 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 14,33%−5,62 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 14,5%−53,11 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 1.697.256 lei−1.816.592 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 2,06×−0,49 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 5,23×−0,94 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 70 zile+11 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 8,89%−1,13 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 141 din 942 firme active cu bilanț depus (CAEN 4671)
Vechime relativămai veche decât 49% dintre cele 1.908 firme active din sector
SectorCAEN 4671 · Comerț cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi și gazoși și al produselor derivate →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)3
Valoare totală (2025)353.318 lei

Cumpărători: LUCRARI DRUMURI SI PODURI DAMBOVITA SA, Orasul Rasnov - Consiliul Local Rasnov, SC APA CANAL NORD VEST SA

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2025.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 25 august 2026Schimbare obiect de activitate (CAEN): 4511 · Comerț cu autoturisme și autovehicule ușoare (sub 3,5 tone) → 4671 · Comerț cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi și gazoși și al produselor derivate
  • 25 august 2026Schimbare număr de înmatriculare: J32/1047/2015 → J2015001047329

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru RENTAVAN SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți RENTAVAN SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru RENTAVAN SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

RENTAVAN SRL, cu sediul în Orş. Tălmaciu, are codul unic de înregistrare (CUI) 35177189, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2015001047329. Firma a fost înființată la data de 29 octombrie 2015 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi și gazoși și al produselor derivate (CAEN 4671).

La ultima verificare, RENTAVAN SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 5.091.767 lei și un rezultat net de 354.424 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are RENTAVAN SRL?

RENTAVAN SRL (CUI 35177189) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă RENTAVAN SRL în sectorul său?

RENTAVAN SRL ocupă locul 141 din 942 firme active cu bilanț depus în CAEN 4671 (Comerț cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi și gazoși și al produselor derivate), după cifra de afaceri.

Cât de veche este RENTAVAN SRL față de firmele din același domeniu?

RENTAVAN SRL este mai veche decât 49% dintre cele 1.908 firme active cu CAEN 4671.

Este RENTAVAN SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare RENTAVAN SRL (CUI 35177189) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este RENTAVAN SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, RENTAVAN SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în RENTAVAN SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru RENTAVAN SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este RENTAVAN SRL plătitoare de TVA?

Da, RENTAVAN SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a RENTAVAN SRL?

În anul 2025, RENTAVAN SRL a raportat o cifră de afaceri de 5.091.767 lei și un număr mediu de 3 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu RENTAVAN SRL?

Firmoscop analizează RENTAVAN SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Sibiu

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Sibiu

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.