Sari la conținut
FirmoscopFirmeArad › AUTORAZ COMPONENTS SRL

AUTORAZ COMPONENTS SRL

Înființată în 2015 · 10 ani vechime · Mun. Arad
CUI 35200567 · J02/1224/2015
Verifică înainte Re-verificat · 31 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Verifică înainte

Situație financiară fragilă. Merită o verificare completă înainte de o colaborare pe sume mari.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire AUTORAZ COMPONENTS SRL
Cod fiscal (CIF) RO35200567
Nr. Reg. Comerțului J02/1224/2015
Sediu social Str. Romul Ladea, bl. 351, et. 3, ap. 13, Mun. Arad, 310341
Telefon 0723257083

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 31 august 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 04.11.2015
CAEN4531 · Comerț cu ridicata de piese și accesorii pentru autovehicule
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 31 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 31 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 31 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 31 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 31 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută AUTORAZ COMPONENTS SRL după CUI 35200567 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Fragilă
scor 44/100
Cifră de afaceri 2025
1.217.200 lei
+47.0% vs 2024
Profit net 2025
237.286 lei
+113.3% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă19.5%
Față de sectorpeste 87% din sector · în primul sfert al sectorului

Comparat cu 2.027 de firme din Comerț cu ridicata al metalelor și minereurilor metalice care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 3,5%.

Mărime față de sector4 angajați · peste 69% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 1.898 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Prudent: cere un avans și ține termenul scurt, fără să lași expunerea să crească. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2016: 700.155 lei700K lei20162017: 766.222 lei766K lei20172018: 996.487 lei996K lei20182019: 907.331 lei907K lei20192020: 853.887 lei854K lei20202021: 1.186.021 lei1,2 mil. lei20212022: 837.358 lei837K lei20222023: 939.046 lei939K lei20232024: 826.556 lei827K lei20242025: 1.217.200 lei1,2 mil. lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 1.217.200 lei 237.286 lei 4
2024 826.556 lei -1.789.060 lei 3
2023 939.046 lei 50.635 lei 5
2022 837.358 lei 30.700 lei 4
2021 1.186.021 lei 345.885 lei 2
2020 853.887 lei 274.419 lei 3
2019 907.331 lei 74.660 lei 2
2018 996.487 lei 177.916 lei 2
2017 766.222 lei 45.214 lei 2
2016 700.155 lei 30.174 lei 2
2015 -504 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 11 ani (2015–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 1.191 zile−494 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 91 zile−25 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 19,49%+235,94 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 114,92%−9,67 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,87×+0,07 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) 6,86%+65,29 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -14,92%+9,67 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 304.300 lei+28.781 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,35×+0,08 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 0,4×+0,1 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 919 zile−287 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 21,55%+89,75 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

8,9%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 571 din 6.401 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 199 din 1.318 firme active cu bilanț depus (CAEN 4531)
Vechime relativămai veche decât 27% dintre cele 2.367 firme active din sector
SectorCAEN 4531 · Comerț cu ridicata de piese și accesorii pentru autovehicule →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 14 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J2/1224/2015 → J02/1224/2015
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J02/1224/2015 → J2/1224/2015

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru AUTORAZ COMPONENTS SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți AUTORAZ COMPONENTS SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

AUTORAZ COMPONENTS SRL, cu sediul în Mun. Arad, are codul unic de înregistrare (CUI) 35200567, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J02/1224/2015. Firma a fost înființată la data de 4 noiembrie 2015 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu ridicata de piese și accesorii pentru autovehicule (CAEN 4531).

La ultima verificare, AUTORAZ COMPONENTS SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.217.200 lei și un rezultat net de 237.286 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 31 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are AUTORAZ COMPONENTS SRL?

AUTORAZ COMPONENTS SRL (CUI 35200567) are verdict galben („Verifică înainte”) la verificarea din 31 august 2026. Situație financiară fragilă. Merită o verificare completă înainte de o colaborare pe sume mari.

Ce loc ocupă AUTORAZ COMPONENTS SRL în sectorul său?

AUTORAZ COMPONENTS SRL ocupă locul 199 din 1.318 firme active cu bilanț depus în CAEN 4531 (Comerț cu ridicata de piese și accesorii pentru autovehicule), după cifra de afaceri.

Cât de veche este AUTORAZ COMPONENTS SRL față de firmele din același domeniu?

AUTORAZ COMPONENTS SRL este mai veche decât 27% dintre cele 2.367 firme active cu CAEN 4531.

Este AUTORAZ COMPONENTS SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare AUTORAZ COMPONENTS SRL (CUI 35200567) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este AUTORAZ COMPONENTS SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, AUTORAZ COMPONENTS SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în AUTORAZ COMPONENTS SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru AUTORAZ COMPONENTS SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este AUTORAZ COMPONENTS SRL plătitoare de TVA?

Da, AUTORAZ COMPONENTS SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a AUTORAZ COMPONENTS SRL?

În anul 2025, AUTORAZ COMPONENTS SRL a raportat o cifră de afaceri de 1.217.200 lei și un număr mediu de 4 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu AUTORAZ COMPONENTS SRL?

Firmoscop analizează AUTORAZ COMPONENTS SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Arad

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Auto & Service în Arad →

Mergi mai departe

Firme din Arad

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Ce verifici înainte de un termen de plată

Cum stabilești plafonul și scadența când semnalele sunt mixte.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 31 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.