Sari la conținut
FirmoscopFirmeSibiu › AVANTAJ 10 SRL

AVANTAJ 10 SRL

Înființată în 2015 · 10 ani vechime · Mun. Alba Iulia
CUI 35237094 · J2020000258014
Fără probleme găsite Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire AVANTAJ 10 SRL
Cod fiscal (CIF) RO35237094
Nr. Reg. Comerțului J2020000258014
Sediu social Str. Gladiolelor nr. 3, bl. 12, sc. A, et. 3, ap. 16, Mun. Alba Iulia
Telefon 0756676435

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

MUREȘAN LARISA MARIA · administrator

Identitate

StareTRANSFER(SOSIRE) din data 24.02.2020
CAEN4100 · Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută AVANTAJ 10 SRL după CUI 35237094 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Stabilă
scor 63/100
Cifră de afaceri 2025
2.354.088 lei
-65.0% vs 2024
Profit net 2025
-43.702 lei
-114.5% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-1.9%
Față de sectorpeste 20% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 28.633 de firme din Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 11,9%.

Mărime față de sector4 angajați · peste 73% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 33.058 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.5×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2017: 1.010.247 lei1,0 mil. lei20172020: 227.201 lei227K lei20202021: 4.653.541 lei4,7 mil. lei20212022: 8.069.347 lei8,1 mil. lei20222023: 1.381.353 lei1,4 mil. lei20232024: 6.695.752 lei6,7 mil. lei20242025: 2.354.088 lei2,4 mil. lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 2.354.088 lei -43.702 lei 4
2024 6.695.752 lei 301.567 lei 4
2023 1.381.353 lei 130.015 lei 3
2022 8.069.347 lei 3.949.094 lei 1
2021 4.653.541 lei 4.237.705 lei 1
2020 227.201 lei -164.625 lei 1
2017 1.010.247 lei 580.853 lei 2
2016 -46.795 lei 2

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 8 ani (2016–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 488 zile+301 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 98 zile+24 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -1,86%−6,36 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 33,8%+1,59 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,96×−0,14 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,51× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -0,71%−4,89 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -0,47%−3,31 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 66,23%−1,6 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 588.522 lei−1.085.416 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,25×−0,38 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 4,35×−0,4 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 84 zile+7 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 2,2%−4,75 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

16,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri în cădere, firmă mică — 207 din 1.277 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 8,6% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 3.706 din 19.953 firme active cu bilanț depus (CAEN 4100)
Vechime relativămai veche decât 77% dintre cele 32.281 firme active din sector
SectorCAEN 4100 · Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 28 iulie 2026Schimbare sediu: Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr → Mun. Alba Iulia
  • 15 iulie 2026Schimbare stare juridică: radiată → TRANSFER(SOSIRE) din data 24.02.2020
  • 15 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J32/1116/2015 → J2020000258014
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: TRANSFER(SOSIRE) din data 24.02.2020 → radiată
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Alba → Sibiu
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Municipiul Alba Iulia → Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J2020000258014 → J32/1116/2015
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Sibiu → Alba
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr → Municipiul Alba Iulia
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J32/1116/2015 → J2020000258014
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Alba → Sibiu
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Municipiul Alba Iulia → Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J2020000258014 → J32/1116/2015
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Sibiu → Alba
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr → Municipiul Alba Iulia
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: radiată → TRANSFER(SOSIRE) din data 24.02.2020
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J32/1116/2015 → J2020000258014

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru AVANTAJ 10 SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți AVANTAJ 10 SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru AVANTAJ 10 SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

AVANTAJ 10 SRL, cu sediul în Mun. Alba Iulia, are codul unic de înregistrare (CUI) 35237094, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2020000258014. Firma a fost înființată la data de 17 noiembrie 2015 și are ca obiect principal de activitate Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100).

La ultima verificare, AVANTAJ 10 SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 2.354.088 lei și un rezultat net de -43.702 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are AVANTAJ 10 SRL?

AVANTAJ 10 SRL (CUI 35237094) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă AVANTAJ 10 SRL în sectorul său?

AVANTAJ 10 SRL ocupă locul 3.706 din 19.953 firme active cu bilanț depus în CAEN 4100 (Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale), după cifra de afaceri.

Cât de veche este AVANTAJ 10 SRL față de firmele din același domeniu?

AVANTAJ 10 SRL este mai veche decât 77% dintre cele 32.281 firme active cu CAEN 4100.

Este AVANTAJ 10 SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare AVANTAJ 10 SRL (CUI 35237094) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este AVANTAJ 10 SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, AVANTAJ 10 SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în AVANTAJ 10 SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru AVANTAJ 10 SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este AVANTAJ 10 SRL plătitoare de TVA?

Da, AVANTAJ 10 SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a AVANTAJ 10 SRL?

În anul 2025, AVANTAJ 10 SRL a raportat o cifră de afaceri de 2.354.088 lei și un număr mediu de 4 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu AVANTAJ 10 SRL?

Firmoscop analizează AVANTAJ 10 SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Sibiu

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Construcții în Sibiu →

Mergi mai departe

Firme din Sibiu

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.