Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › ROVAS MEDICAL CENTRE SRL

ROVAS MEDICAL CENTRE SRL

Înființată în 2015 · 10 ani vechime · Sector 5 Mun. Bucureşti
CUI 35289808 · J2015014688403
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire ROVAS MEDICAL CENTRE SRL
CUI 35289808
Nr. Reg. Comerțului J2015014688403
Sediu social Str. Sebastian nr. 141, bl. V73, sc. 2, ap. 38, PARTER. CAMERA 1, Sector 5 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

GLOGOJEANU REMUS RELU · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareTRANSFER(SOSIRE) din data 25.08.2016
CAEN8622 · Activități de asistență medicală specializată
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută ROVAS MEDICAL CENTRE SRL după CUI 35289808 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
807.992 lei
+8.0% vs 2024
Profit net 2025
315.599 lei
-5.2% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă39.1%
Față de sectorpeste 78% din sector · în primul sfert al sectorului

Comparat cu 2.428 de firme din CAEN 8690 care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 13,8%.

Mărime față de sector7 angajați · peste 91% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 2.580 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.2×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2016: 85.064 lei85K lei20162017: 278.661 lei279K lei20172018: 271.902 lei272K lei20182019: 323.328 lei323K lei20192020: 253.816 lei254K lei20202021: 342.740 lei343K lei20212022: 454.017 lei454K lei20222023: 652.110 lei652K lei20232024: 750.076 lei750K lei20242025: 807.992 lei808K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 807.992 lei 315.599 lei 7
2024 750.076 lei 333.083 lei 8
2023 652.110 lei 333.442 lei 8
2022 454.017 lei 188.425 lei 4
2021 342.740 lei 114.884 lei 5
2020 253.816 lei 84.578 lei 4
2019 323.328 lei 126.225 lei 4
2018 271.902 lei 115.947 lei 5
2017 278.661 lei 135.650 lei 5
2016 85.064 lei 25.774 lei 3

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 10 ani (2016–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 25 zile+1 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 132 zile−16 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 39,06%−5,35 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 14,78%+2,11 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 6,77×−1,12 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,17× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 99,92% profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 85,32%−1,94 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 85,38%−1,95 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 115.427 lei+21.667 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 2,18×+0,21 cifra de afaceri ÷ active totale
Zile de stocare 0 zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 72,3%−15,93 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 2.557 din 13.077 firme active cu bilanț depus (CAEN 8622)
Vechime relativămai veche decât 77% dintre cele 16.323 firme active din sector
SectorCAEN 8622 · Activități de asistență medicală specializată →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume4
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 14 iulie 2026Schimbare stare juridică: funcțiune → TRANSFER(SOSIRE) din data 25.08.2016
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: TRANSFER(SOSIRE) din data 25.08.2016 → funcțiune

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru ROVAS MEDICAL CENTRE SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți ROVAS MEDICAL CENTRE SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru ROVAS MEDICAL CENTRE SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

ROVAS MEDICAL CENTRE SRL, cu sediul în Sector 5 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 35289808, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2015014688403. Firma a fost înființată la data de 3 decembrie 2015 și are ca obiect principal de activitate Activități de asistență medicală specializată (CAEN 8622).

La ultima verificare, ROVAS MEDICAL CENTRE SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 807.992 lei și un rezultat net de 315.599 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are ROVAS MEDICAL CENTRE SRL?

ROVAS MEDICAL CENTRE SRL (CUI 35289808) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă ROVAS MEDICAL CENTRE SRL în sectorul său?

ROVAS MEDICAL CENTRE SRL ocupă locul 2.557 din 13.077 firme active cu bilanț depus în CAEN 8622 (Activități de asistență medicală specializată), după cifra de afaceri.

Cât de veche este ROVAS MEDICAL CENTRE SRL față de firmele din același domeniu?

ROVAS MEDICAL CENTRE SRL este mai veche decât 77% dintre cele 16.323 firme active cu CAEN 8622.

Este ROVAS MEDICAL CENTRE SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare ROVAS MEDICAL CENTRE SRL (CUI 35289808) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este ROVAS MEDICAL CENTRE SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, ROVAS MEDICAL CENTRE SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în ROVAS MEDICAL CENTRE SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru ROVAS MEDICAL CENTRE SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este ROVAS MEDICAL CENTRE SRL plătitoare de TVA?

Nu, ROVAS MEDICAL CENTRE SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a ROVAS MEDICAL CENTRE SRL?

În anul 2025, ROVAS MEDICAL CENTRE SRL a raportat o cifră de afaceri de 807.992 lei și un număr mediu de 7 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu ROVAS MEDICAL CENTRE SRL?

Firmoscop analizează ROVAS MEDICAL CENTRE SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Sănătate în București →

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.