Sari la conținut
Firmoscop › Firme › Arad › EUROPALLET LOGISTIC & SPEDITION SRL

EUROPALLET LOGISTIC & SPEDITION SRL

Înființată în 2015 · 10 ani vechime · Sat Vladimirescu Com. Vladimirescu
CUI 35314448 · J2015001362026
Fără probleme găsite Verificat la ANAF · 27 octombrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Deblochezi gratuit, cu un cont — plus dosarele din instanță și monitorizare.

Termen de plată sugerat ■ ■ ■ zile
Plafon de credit ■ ■ ■ ■ ■ lei
Dosare în instanță detalii
Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire EUROPALLET LOGISTIC & SPEDITION SRL
Cod fiscal (CIF) RO35314448
Nr. Reg. Comerțului J2015001362026
Sediu social VASILE ROAITĂ nr. 44, Sat Vladimirescu, Comuna Vladimirescu, jud. Arad, 317405
Telefon 0721558558

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 27 octombrie 2026.

Reprezentanți

BESERMAN NELU · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

Starefuncțiune
CAEN1628 · Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 27 octombrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 19 octombrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 27 octombrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 19 octombrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 27 octombrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută EUROPALLET LOGISTIC & SPEDITION SRL după CUI 35314448 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 99/100
Cifră de afaceri 2024
1.611.732 lei
-34,0% vs 2023
Profit net 2024
386.751 lei
-32,2% vs 2023

Bonitate financiară

Marjă netă24.0%
Față de sectorpeste 75% din sector · în primul sfert al sectorului

Comparat cu 598 de firme din Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite care au depus bilanț pe 2024; mediana sectorului: 5,3%.

Mărime față de sector6 angajați · peste 90% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 821 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2024.

Datorii / capital1.5×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2016: 1.261.121 lei1,3 mil. lei20162017: 1.712.631 lei1,7 mil. lei20172018: 1.782.931 lei1,8 mil. lei20182019: 2.182.901 lei2,2 mil. lei20192020: 1.762.820 lei1,8 mil. lei20202021: 4.219.819 lei4,2 mil. lei20212022: 4.012.528 lei4,0 mil. lei20222023: 2.444.441 lei2,4 mil. lei20232024: 1.611.732 lei1,6 mil. lei2024
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2024 1.611.732 lei 386.751 lei 6
2023 2.444.441 lei 570.648 lei 7
2022 4.012.528 lei 1.506.598 lei 7
2021 4.219.819 lei 1.832.989 lei 6
2020 1.762.820 lei 259.666 lei 5
2019 2.182.901 lei 336.705 lei 5
2018 1.782.931 lei 304.352 lei 4
2017 1.712.631 lei 366.577 lei 5
2016 1.261.121 lei 239.500 lei 4

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 9 ani (2016–2024). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2024, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 350 de zile+19 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 115 zile+34 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 24%+0,66 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 63,41%−13,71 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,58×+0,28 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 1,48×−1,89 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 37,03%−49,75 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 15,87%−3,98 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 42,86%+19,98 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 268.622 lei−80.584 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,66×−0,19 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 2,11×−0,29 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 173 de zile+21 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 38,79%+1,39 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,3%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri în cădere, firmă mică — 500 din 4.860 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2024. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 2,7% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 51 din 374 de firme active cu bilanț depus (CAEN 1628)
Vechime relativămai veche decât 71% dintre cele 747 de firme active din sector
SectorCAEN 1628 · Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru EUROPALLET LOGISTIC & SPEDITION SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți EUROPALLET LOGISTIC & SPEDITION SRL? Pune sigiliul pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Despre firmă

EUROPALLET LOGISTIC & SPEDITION SRL, cu sediul în Sat Vladimirescu Com. Vladimirescu, are codul unic de înregistrare (CUI) 35314448, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2015001362026. Firma a fost înființată la data de 10 decembrie 2015 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite (CAEN 1628).

La ultima verificare, EUROPALLET LOGISTIC & SPEDITION SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2024 a raportat o cifră de afaceri de 1.611.732 lei și un rezultat net de 386.751 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 27 octombrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Întrebări frecvente

Ce verdict are EUROPALLET LOGISTIC & SPEDITION SRL?

EUROPALLET LOGISTIC & SPEDITION SRL (CUI 35314448) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 27 octombrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă EUROPALLET LOGISTIC & SPEDITION SRL în sectorul său?

EUROPALLET LOGISTIC & SPEDITION SRL ocupă locul 51 din 374 de firme active cu bilanț depus în CAEN 1628 (Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite), după cifra de afaceri.

Cât de veche este EUROPALLET LOGISTIC & SPEDITION SRL față de firmele din același domeniu?

EUROPALLET LOGISTIC & SPEDITION SRL este mai veche decât 71% dintre cele 747 de firme active cu CAEN 1628.

Este EUROPALLET LOGISTIC & SPEDITION SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare EUROPALLET LOGISTIC & SPEDITION SRL (CUI 35314448) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este EUROPALLET LOGISTIC & SPEDITION SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, EUROPALLET LOGISTIC & SPEDITION SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în EUROPALLET LOGISTIC & SPEDITION SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru EUROPALLET LOGISTIC & SPEDITION SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este EUROPALLET LOGISTIC & SPEDITION SRL plătitoare de TVA?

Da, EUROPALLET LOGISTIC & SPEDITION SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a EUROPALLET LOGISTIC & SPEDITION SRL?

În anul 2024, EUROPALLET LOGISTIC & SPEDITION SRL a raportat o cifră de afaceri de 1.611.732 lei și un număr mediu de 6 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu EUROPALLET LOGISTIC & SPEDITION SRL?

Firmoscop analizează EUROPALLET LOGISTIC & SPEDITION SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Arad

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Fă lista în Excel

Firmele active cu codul CAEN 1628 din Arad, cele mai mari întâi, până la 500 de firme într-un fișier. Lista se deschide în cont și costă 1 credit la 25 de firme; din fișierul Excel, primele 50 de firme sunt gratuite. Contul e gratuit și are 10 credite pe lună.

Mergi mai departe

Firme din Arad

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 27 octombrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.