Sari la conținut
Firmoscop › Firme › Cluj › ARTA CEAIULUI SRL

ARTA CEAIULUI SRL

Înființată în 2015 · 10 ani vechime · Mun. Cluj-Napoca
CUI 35318318 · J12/3731/2015
Fără probleme găsite Verificat la ANAF · 2 noiembrie 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Deblochează gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Deblochezi gratuit, cu un cont — plus dosarele din instanță și monitorizare.

Termen de plată sugerat ■ ■ ■ zile
Plafon de credit ■ ■ ■ ■ ■ lei
Dosare în instanță detalii
Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire ARTA CEAIULUI SRL
CUI 35318318
Nr. Reg. Comerțului J12/3731/2015
Sediu social FIERULUI nr. 46, Municipiul Cluj-Napoca, 400179

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 2 noiembrie 2026.

Reprezentanți

BUDAI ISTVAN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

Starefuncțiune
CAEN5210 · Depozitări
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu
Formă de proprietateProprietate privata-capital privat autohton si strain

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 2 noiembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 19 octombrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 2 noiembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 19 octombrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 2 noiembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută ARTA CEAIULUI SRL după CUI 35318318 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 95/100
Cifră de afaceri 2025
4.474 lei
-11,0% vs 2024
Profit net 2025
1.100 lei
+77,4% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă24.6%
Datorii / capital1.2×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2018: 6.167 lei6.167 lei20182019: 12.752 lei13K lei20192020: 11.852 lei12K lei20202021: 15.491 lei15K lei20212022: 14.857 lei15K lei20222023: 13.419 lei13K lei20232024: 5.032 lei5.032 lei20242025: 4.474 lei4.474 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 4.474 lei 1.100 lei —
2024 5.032 lei 620 lei —
2023 13.419 lei 1.959 lei —
2022 14.857 lei 8.948 lei —
2021 15.491 lei 5.125 lei —
2020 11.852 lei -4.031 lei —
2019 12.752 lei 2.862 lei —
2018 6.167 lei -6.458 lei —

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 8 ani (2018–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 1.004 zile+176 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 161 de zile+72 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 24,59%+12,27 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 55,25%−0,83 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,81× active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 1,23×−0,05 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 11,04%+4,1 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 4,94%+1,89 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 44,75%+0,83 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 0,2× cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 1,4×−0,15 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 260 de zile+25 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 32,55%+18,08 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 493 din 553 de firme active cu bilanț depus (CAEN 5210)
Vechime relativămai veche decât 54% dintre cele 997 de firme active din sector
SectorCAEN 5210 · Depozitări →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume4
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru ARTA CEAIULUI SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți ARTA CEAIULUI SRL? Pune sigiliul pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Despre firmă

ARTA CEAIULUI SRL, cu sediul în Mun. Cluj-Napoca, are codul unic de înregistrare (CUI) 35318318, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J12/3731/2015. Firma a fost înființată la data de 11 decembrie 2015 și are ca obiect principal de activitate Depozitări (CAEN 5210).

La ultima verificare, ARTA CEAIULUI SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 4.474 lei și un rezultat net de 1.100 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 2 noiembrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Întrebări frecvente

Ce verdict are ARTA CEAIULUI SRL?

ARTA CEAIULUI SRL (CUI 35318318) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 2 noiembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă ARTA CEAIULUI SRL în sectorul său?

ARTA CEAIULUI SRL ocupă locul 493 din 553 de firme active cu bilanț depus în CAEN 5210 (Depozitări), după cifra de afaceri.

Cât de veche este ARTA CEAIULUI SRL față de firmele din același domeniu?

ARTA CEAIULUI SRL este mai veche decât 54% dintre cele 997 de firme active cu CAEN 5210.

Este ARTA CEAIULUI SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare ARTA CEAIULUI SRL (CUI 35318318) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este ARTA CEAIULUI SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, ARTA CEAIULUI SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în ARTA CEAIULUI SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru ARTA CEAIULUI SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este ARTA CEAIULUI SRL plătitoare de TVA?

Nu, ARTA CEAIULUI SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a ARTA CEAIULUI SRL?

În anul 2025, ARTA CEAIULUI SRL a raportat o cifră de afaceri de 4.474 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu ARTA CEAIULUI SRL?

Firmoscop analizează ARTA CEAIULUI SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Cluj

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Fă lista în Excel

Firmele active cu codul CAEN 5210 din Cluj, cele mai mari întâi, până la 500 de firme într-un fișier. Lista se deschide în cont și costă 1 credit la 25 de firme; din fișierul Excel, primele 50 de firme sunt gratuite. Contul e gratuit și are 10 credite pe lună.

Mergi mai departe

Firme din Cluj

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 2 noiembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.