Sari la conținut
FirmoscopFirmeBrăila › TAPISAL SRL

TAPISAL SRL

Înființată în 1993 · 33 ani vechime · Mun. Brăila
CUI 3532258 · J1993000062093
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire TAPISAL SRL
Cod fiscal (CIF) RO3532258
Nr. Reg. Comerțului J1993000062093
Sediu social Str. Odobeşti nr. 16, Mun. Brăila, 810061
Telefon 0724243050

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

BĂLAN DANIEL SILI · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 15.03.1993
CAEN3100 · Fabricarea de mobilă
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută TAPISAL SRL după CUI 3532258 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
2.095.008 lei
-17.0% vs 2024
Profit net 2025
76.402 lei
-71.1% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă3.6%
Față de sectorpeste 57% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 4.147 de firme din Fabricarea de mobilă care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 2,1%.

Mărime față de sector11 angajați · peste 88% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 4.439 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital1.1×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 1.897.504 lei20142015: 1.766.674 lei20152016: 1.996.324 lei20162017: 2.280.409 lei20172018: 2.344.874 lei20182019: 2.692.297 lei20192020: 2.203.791 lei20202021: 2.252.623 lei20212022: 2.340.712 lei20222023: 2.354.715 lei20232024: 2.527.927 lei20242025: 2.095.008 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 2.095.008 lei 76.402 lei 11
2024 2.527.927 lei 263.952 lei 13
2023 2.354.715 lei 234.625 lei 13
2022 2.340.712 lei 506.882 lei 14
2021 2.252.623 lei 122.523 lei 15
2020 2.203.791 lei 238.878 lei 17
2019 2.692.297 lei 316.380 lei 16
2018 2.344.874 lei 232.779 lei 16
2017 2.280.409 lei 267.690 lei 14
2016 1.996.324 lei 192.383 lei 14
2015 1.766.674 lei 66.184 lei 14
2014 1.897.504 lei 160.086 lei 13
2013 1.488.149 lei 87.115 lei 13
2012 1.320.343 lei 39.644 lei 12
2011 1.270.364 lei 55.219 lei 12
2010 1.135.355 lei 82.354 lei 9
2009 899.449 lei 23.196 lei 9
2008 967.463 lei 46.765 lei 11

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 99 zile+32 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 4 zile−1 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 3,65%−6,79 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 51,88%+20,43 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,93×−1,25 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 1,08×+0,62 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 14,43%−11,74 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 6,94%−11 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 48,12%−20,43 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 190.455 lei−4.001 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,9×+0,18 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 5,37×−1,02 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 68 zile+11 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 4,52%−10,27 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 523 din 2.985 firme active cu bilanț depus (CAEN 3100)
Vechime relativămai veche decât 97% dintre cele 4.262 firme active din sector
SectorCAEN 3100 · Fabricarea de mobilă →

Contracte publice

Contracte publice (SEAP)1
Valoare totală (2024)129.960 lei

Autorități: Gradinita cu Program Prelungit nr 56

Achiziții directe (SEAP)12
Valoare totală (2024–2026)136.874 lei

Cumpărători: LICEUL TEHNOLOGIC "EDMOND NICOLAU"BRAILA, BAZA DE REPARATII NAVE BRAILA, Centrul Cultural și de Agrement Chira Chiralina Brăila

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru TAPISAL SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți TAPISAL SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru TAPISAL SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

TAPISAL SRL, cu sediul în Mun. Brăila, are codul unic de înregistrare (CUI) 3532258, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J1993000062093. Firma a fost înființată la data de 15 martie 1993 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea de mobilă (CAEN 3100).

La ultima verificare, TAPISAL SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 2.095.008 lei și un rezultat net de 76.402 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are TAPISAL SRL?

TAPISAL SRL (CUI 3532258) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă TAPISAL SRL în sectorul său?

TAPISAL SRL ocupă locul 523 din 2.985 firme active cu bilanț depus în CAEN 3100 (Fabricarea de mobilă), după cifra de afaceri.

Cât de veche este TAPISAL SRL față de firmele din același domeniu?

TAPISAL SRL este mai veche decât 97% dintre cele 4.262 firme active cu CAEN 3100.

Este TAPISAL SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare TAPISAL SRL (CUI 3532258) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este TAPISAL SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, TAPISAL SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în TAPISAL SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru TAPISAL SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este TAPISAL SRL plătitoare de TVA?

Da, TAPISAL SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a TAPISAL SRL?

În anul 2025, TAPISAL SRL a raportat o cifră de afaceri de 2.095.008 lei și un număr mediu de 11 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu TAPISAL SRL?

Firmoscop analizează TAPISAL SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Brăila

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Mobilă în Brăila →

Mergi mai departe

Firme din Brăila

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.