Sari la conținut
FirmoscopFirmeMehedinți › ERS CHAPPO DUN SRL

ERS CHAPPO DUN SRL

Înființată în 2015 · 10 ani vechime · Mun. Drobeta-Turnu Severin
CUI 35358479 · J2015000487258
Fără probleme găsite Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire ERS CHAPPO DUN SRL
Cod fiscal (CIF) RO35358479
Nr. Reg. Comerțului J2015000487258
Sediu social Str. Grigore Florescu nr. 2, bl. A8, sc. 1, et. PARTER, ap. 1, Mun. Drobeta-Turnu Severin, jud. MEHEDINŢI, 220197

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 24.12.2015
CAEN4321 · Lucrări de instalații electrice
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută ERS CHAPPO DUN SRL după CUI 35358479 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
2.710.720 lei
-12.0% vs 2024
Profit net 2025
257.605 lei
-85.0% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă9.5%
Față de sectorpeste 41% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 6.685 de firme din Lucrări de instalații electrice care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 13,8%.

Mărime față de sector14 angajați · peste 91% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 7.030 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.7×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2016: 326.870 lei327K lei20162017: 333.011 lei333K lei20172018: 451.359 lei451K lei20182019: 104.000 lei104K lei20192020: 603.651 lei604K lei20202021: 849.493 lei849K lei20212022: 1.032.704 lei1,0 mil. lei20222023: 973.199 lei973K lei20232024: 3.064.681 lei3,1 mil. lei20242025: 2.710.720 lei2,7 mil. lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 2.710.720 lei 257.605 lei 14
2024 3.064.681 lei 1.721.182 lei 7
2023 973.199 lei 190.166 lei 12
2022 1.032.704 lei 334.451 lei 15
2021 849.493 lei 337.122 lei 12
2020 603.651 lei 32.479 lei 12
2019 104.000 lei -26.575 lei 9
2018 451.359 lei 251.658 lei 5
2017 333.011 lei 235.721 lei 5
2016 326.870 lei 212.180 lei 2

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 10 ani (2016–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 221 zile−22 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 286 zile−101 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 9,5%−46,66 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 40,63%−4,13 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,46×+0,23 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,68×−0,13 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 10,73%−57,67 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 6,38%−31,41 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 59,49%+4,25 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 193.623 lei−244.189 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,67× cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 26,18×−1.387,42 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 14 zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 12,22%−131,47 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1.236 din 9.844 firme active cu bilanț depus (CAEN 4321)
Vechime relativămai veche decât 63% dintre cele 17.121 firme active din sector
SectorCAEN 4321 · Lucrări de instalații electrice →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)2
Valoare totală (2025–2026)842.499 lei

Cumpărători: COMUNA BACLES, COMUNA FLORESTI (Primaria Comunei Floresti)

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2025–2026.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 1 septembrie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J25/487/2015 → J2015000487258

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru ERS CHAPPO DUN SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți ERS CHAPPO DUN SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru ERS CHAPPO DUN SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

ERS CHAPPO DUN SRL, cu sediul în Mun. Drobeta-Turnu Severin, are codul unic de înregistrare (CUI) 35358479, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2015000487258. Firma a fost înființată la data de 24 decembrie 2015 și are ca obiect principal de activitate Lucrări de instalații electrice (CAEN 4321).

La ultima verificare, ERS CHAPPO DUN SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 2.710.720 lei și un rezultat net de 257.605 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are ERS CHAPPO DUN SRL?

ERS CHAPPO DUN SRL (CUI 35358479) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă ERS CHAPPO DUN SRL în sectorul său?

ERS CHAPPO DUN SRL ocupă locul 1.236 din 9.844 firme active cu bilanț depus în CAEN 4321 (Lucrări de instalații electrice), după cifra de afaceri.

Cât de veche este ERS CHAPPO DUN SRL față de firmele din același domeniu?

ERS CHAPPO DUN SRL este mai veche decât 63% dintre cele 17.121 firme active cu CAEN 4321.

Este ERS CHAPPO DUN SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare ERS CHAPPO DUN SRL (CUI 35358479) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este ERS CHAPPO DUN SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, ERS CHAPPO DUN SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în ERS CHAPPO DUN SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru ERS CHAPPO DUN SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este ERS CHAPPO DUN SRL plătitoare de TVA?

Da, ERS CHAPPO DUN SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a ERS CHAPPO DUN SRL?

În anul 2025, ERS CHAPPO DUN SRL a raportat o cifră de afaceri de 2.710.720 lei și un număr mediu de 14 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu ERS CHAPPO DUN SRL?

Firmoscop analizează ERS CHAPPO DUN SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Mehedinţi

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Mehedinți

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.