Sari la conținut
FirmoscopFirmeBacău › LUXART & MOB SRL

LUXART & MOB SRL

Înființată în 2016 · 10 ani vechime · Mun. Bacău
CUI 35478866 · J04/105/2016
Fără probleme găsite Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire LUXART & MOB SRL
Cod fiscal (CIF) RO35478866
Nr. Reg. Comerțului J04/105/2016
Sediu social Str. Nicu Enea nr. 54, ap. 1, Mun. Bacău, 600190

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 25.01.2016
CAEN3109 · Fabricarea de mobilă n.c.a.
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută LUXART & MOB SRL după CUI 35478866 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 94/100
Cifră de afaceri 2025
244.109 lei
+61.0% vs 2024
Profit net 2025
5.647 lei
+112.1% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă2.3%
Față de sectorpeste 50% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 4.147 de firme din Fabricarea de mobilă care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 2,1%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 24% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 4.439 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital1.8×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2016: 52.150 lei52K lei20162017: 178.848 lei179K lei20172018: 170.305 lei170K lei20182019: 141.660 lei142K lei20192020: 134.547 lei135K lei20202021: 244.130 lei244K lei20212022: 391.715 lei392K lei20222023: 477.958 lei478K lei20232024: 151.387 lei151K lei20242025: 244.109 lei244K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 244.109 lei 5.647 lei 1
2024 151.387 lei -46.533 lei 1
2023 477.958 lei 32.660 lei 1
2022 391.715 lei 74.233 lei 1
2021 244.130 lei 66.021 lei
2020 134.547 lei 13.852 lei
2019 141.660 lei 458 lei 1
2018 170.305 lei 11.956 lei 2
2017 178.848 lei 24.367 lei 2
2016 52.150 lei 1.566 lei 2

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 10 ani (2016–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 504 zile−201 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 34 zile−60 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 2,31%+33,05 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 63,04%+4,58 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,59×−0,12 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 1,83×+0,19 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 3,06%+29,09 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 1,06%+10,36 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 34,48%−1,25 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 244.109 lei+92.722 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,46×+0,16 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 0,53×+0,12 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 683 zile−215 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 3,16%+25,66 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 860 din 2.498 firme active cu bilanț depus (CAEN 3109)
Vechime relativămai veche decât 61% dintre cele 5.124 firme active din sector
SectorCAEN 3109 · Fabricarea de mobilă n.c.a. →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 15 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J4/105/2016 → J04/105/2016
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J04/105/2016 → J4/105/2016
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J4/105/2016 → J04/105/2016

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru LUXART & MOB SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți LUXART & MOB SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru LUXART & MOB SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

LUXART & MOB SRL, cu sediul în Mun. Bacău, are codul unic de înregistrare (CUI) 35478866, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J04/105/2016. Firma a fost înființată la data de 25 ianuarie 2016 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea de mobilă n.c.a. (CAEN 3109).

La ultima verificare, LUXART & MOB SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 244.109 lei și un rezultat net de 5.647 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are LUXART & MOB SRL?

LUXART & MOB SRL (CUI 35478866) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă LUXART & MOB SRL în sectorul său?

LUXART & MOB SRL ocupă locul 860 din 2.498 firme active cu bilanț depus în CAEN 3109 (Fabricarea de mobilă n.c.a.), după cifra de afaceri.

Cât de veche este LUXART & MOB SRL față de firmele din același domeniu?

LUXART & MOB SRL este mai veche decât 61% dintre cele 5.124 firme active cu CAEN 3109.

Este LUXART & MOB SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare LUXART & MOB SRL (CUI 35478866) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este LUXART & MOB SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, LUXART & MOB SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în LUXART & MOB SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru LUXART & MOB SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este LUXART & MOB SRL plătitoare de TVA?

Da, LUXART & MOB SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a LUXART & MOB SRL?

În anul 2025, LUXART & MOB SRL a raportat o cifră de afaceri de 244.109 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu LUXART & MOB SRL?

Firmoscop analizează LUXART & MOB SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bacău

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Mobilă în Bacău →

Mergi mai departe

Firme din Bacău

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.