Sari la conținut
FirmoscopFirmeTimiș › VN ATELIER SRL

VN ATELIER SRL

Înființată în 2016 · 10 ani vechime · Mun. Timişoara
CUI 35497442 · J2016000192353
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire VN ATELIER SRL
Cod fiscal (CIF) RO35497442
Nr. Reg. Comerțului J2016000192353
Sediu social Str. Rahovei nr. 11, CAMERA 1, Mun. Timişoara, 300153
Telefon 0724445742

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

NICOARĂ DIANA · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 26.01.2016
CAEN7111 · Activități de arhitectură
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută VN ATELIER SRL după CUI 35497442 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
467.172 lei
-11.0% vs 2024
Profit net 2025
268.185 lei
-22.6% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă57.4%
Față de sectorpeste 86% din sector · în primul sfert al sectorului

Comparat cu 4.867 de firme din Activități de arhitectură care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 21,3%.

Mărime față de sector2 angajați · peste 74% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 5.082 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.9×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2016: 279.893 lei280K lei20162017: 223.846 lei224K lei20172018: 313.106 lei313K lei20182019: 405.151 lei405K lei20192020: 274.965 lei275K lei20202021: 294.654 lei295K lei20212022: 373.319 lei373K lei20222023: 250.936 lei251K lei20232024: 527.515 lei528K lei20242025: 467.172 lei467K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 467.172 lei 268.185 lei 2
2024 527.515 lei 346.675 lei 2
2023 250.936 lei 76.855 lei 2
2022 373.319 lei 214.795 lei 2
2021 294.654 lei 142.187 lei 2
2020 274.965 lei 107.979 lei 2
2019 405.151 lei 154.926 lei 2
2018 313.106 lei 200.545 lei 2
2017 223.846 lei 45.173 lei 1
2016 279.893 lei 132.680 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 10 ani (2016–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 188 zile+99 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 382 zile+90 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 57,41%−8,31 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 47,52%+20,33 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,1×−1,58 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,9×+0,53 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 99,91% profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 52,98%−20,26 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 53,03%−20,26 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 233.586 lei−30.172 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,92×−0,19 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 144,63%−62,49 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1.349 din 6.899 firme active cu bilanț depus (CAEN 7111)
Vechime relativămai veche decât 54% dintre cele 8.953 firme active din sector
SectorCAEN 7111 · Activități de arhitectură →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru VN ATELIER SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți VN ATELIER SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru VN ATELIER SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

VN ATELIER SRL, cu sediul în Mun. Timişoara, are codul unic de înregistrare (CUI) 35497442, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2016000192353. Firma a fost înființată la data de 26 ianuarie 2016 și are ca obiect principal de activitate Activități de arhitectură (CAEN 7111).

La ultima verificare, VN ATELIER SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 467.172 lei și un rezultat net de 268.185 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are VN ATELIER SRL?

VN ATELIER SRL (CUI 35497442) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă VN ATELIER SRL în sectorul său?

VN ATELIER SRL ocupă locul 1.349 din 6.899 firme active cu bilanț depus în CAEN 7111 (Activități de arhitectură), după cifra de afaceri.

Cât de veche este VN ATELIER SRL față de firmele din același domeniu?

VN ATELIER SRL este mai veche decât 54% dintre cele 8.953 firme active cu CAEN 7111.

Este VN ATELIER SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare VN ATELIER SRL (CUI 35497442) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este VN ATELIER SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, VN ATELIER SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în VN ATELIER SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru VN ATELIER SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este VN ATELIER SRL plătitoare de TVA?

Da, VN ATELIER SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a VN ATELIER SRL?

În anul 2025, VN ATELIER SRL a raportat o cifră de afaceri de 467.172 lei și un număr mediu de 2 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu VN ATELIER SRL?

Firmoscop analizează VN ATELIER SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Timiş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Timiș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.