Sari la conținut
Firmoscop › Firme › Bacău › ANGI JULIA SRL

ANGI JULIA SRL

Înființată în 2016 · 10 ani vechime · Mun. Oneşti
CUI 35521656 · J04/129/2016
Fără probleme găsite Verificat la ANAF · 28 octombrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Deblochează gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Deblochezi gratuit, cu un cont — plus dosarele din instanță și monitorizare.

Termen de plată sugerat ■ ■ ■ zile
Plafon de credit ■ ■ ■ ■ ■ lei
Dosare în instanță detalii
Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire ANGI JULIA SRL
Cod fiscal (CIF) RO35521656
Nr. Reg. Comerțului J04/129/2016
Sediu social REPUBLICII nr. 64, bl. 64, ap. 2/2, Municipiul Oneşti, jud. Bacău, 601117

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 28 octombrie 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

Starefuncțiune
CAEN4719 · Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 28 octombrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 19 octombrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 28 octombrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 19 octombrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 28 octombrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută ANGI JULIA SRL după CUI 35521656 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 75/100
Cifră de afaceri 2025
367.239 lei
-4,0% vs 2024
Profit net 2025
-229.341 lei
-53,5% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-62.5%
Față de sectorpeste 2% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 8.918 firme din Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 3,2%.

Mărime față de sector5 angajați · peste 87% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 8.701 firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital2.2×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2017: 301.007 lei301K lei20172018: 481.621 lei482K lei20182019: 366.314 lei366K lei20192020: 372.486 lei372K lei20202021: 616.368 lei616K lei20212022: 659.096 lei659K lei20222023: 565.175 lei565K lei20232024: 384.197 lei384K lei20242025: 367.239 lei367K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 367.239 lei -229.341 lei 5
2024 384.197 lei -149.394 lei 4
2023 565.175 lei 101.116 lei 4
2022 659.096 lei 194.846 lei 5
2021 616.368 lei 80.365 lei 5
2020 372.486 lei 378.062 lei 7
2019 366.314 lei -120.170 lei 7
2018 481.621 lei -94.285 lei 6
2017 301.007 lei 67.577 lei 3
2016 — -465 lei 0

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 10 ani (2016–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 512 zile+18 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 277 de zile−28 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -62,45%−23,57 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 68,39%+15,75 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,46×−0,44 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 2,16×+1,05 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -96,23%−64,29 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -30,42%−15,29 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 31,61%−15,75 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 73.448 lei−22.601 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,49×+0,1 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 1,08×+0,16 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 340 de zile−56 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -38,44%−10,44 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

12,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 2.791 din 22.871 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · la fel ca media

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 880 din 5.670 de firme active cu bilanț depus (CAEN 4719)
Vechime relativămai veche decât 27% dintre cele 13.438 de firme active din sector
SectorCAEN 4719 · Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru ANGI JULIA SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți ANGI JULIA SRL? Pune sigiliul pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Despre firmă

ANGI JULIA SRL, cu sediul în Mun. Oneşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 35521656, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J04/129/2016. Firma a fost înființată la data de 28 ianuarie 2016 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare (CAEN 4719).

La ultima verificare, ANGI JULIA SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 367.239 lei și un rezultat net de -229.341 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 28 octombrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Întrebări frecvente

Ce verdict are ANGI JULIA SRL?

ANGI JULIA SRL (CUI 35521656) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 28 octombrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă ANGI JULIA SRL în sectorul său?

ANGI JULIA SRL ocupă locul 880 din 5.670 de firme active cu bilanț depus în CAEN 4719 (Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare), după cifra de afaceri.

Cât de veche este ANGI JULIA SRL față de firmele din același domeniu?

ANGI JULIA SRL este mai veche decât 27% dintre cele 13.438 de firme active cu CAEN 4719.

Este ANGI JULIA SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare ANGI JULIA SRL (CUI 35521656) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este ANGI JULIA SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, ANGI JULIA SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în ANGI JULIA SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru ANGI JULIA SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este ANGI JULIA SRL plătitoare de TVA?

Da, ANGI JULIA SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a ANGI JULIA SRL?

În anul 2025, ANGI JULIA SRL a raportat o cifră de afaceri de 367.239 lei și un număr mediu de 5 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu ANGI JULIA SRL?

Firmoscop analizează ANGI JULIA SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bacău

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în Bacău →

Fă lista în Excel

Firmele active cu codul CAEN 4719 din Bacău, cele mai mari întâi, până la 500 de firme într-un fișier. Lista se deschide în cont și costă 1 credit la 25 de firme; din fișierul Excel, primele 50 de firme sunt gratuite. Contul e gratuit și are 10 credite pe lună.

Mergi mai departe

Firme din Bacău

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 28 octombrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.