Sari la conținut
FirmoscopFirmeCluj › AYA ENVISION IT SRL

AYA ENVISION IT SRL

Înființată în 2016 · 10 ani vechime · Mun. Cluj-Napoca
CUI 35542977 · J12/373/2016
Fără probleme găsite Re-verificat · 29 august 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire AYA ENVISION IT SRL
CUI 35542977
Nr. Reg. Comerțului J12/373/2016
Sediu social Str. Târnavelor nr. 37, et. 1, ap. 7, Mun. Cluj-Napoca, 400597
Telefon 0748211387

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 29 august 2026.

Reprezentanți

DĂNUȚ MĂHĂCEAN ALINA CLAUDIA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 29.01.2016
CAEN6311 · Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 29 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 29 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 29 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 29 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 29 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută AYA ENVISION IT SRL după CUI 35542977 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 99/100
Cifră de afaceri 2025
54.304 lei
-69.0% vs 2024
Profit net 2025
15.077 lei
-86.8% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă27.8%
Față de sectorpeste 41% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 3.102 de firme din Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 37,0%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 44% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 3.157 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.0×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2016: 66.593 lei67K lei20162017: 87.340 lei87K lei20172018: 98.661 lei99K lei20182019: 101.245 lei101K lei20192020: 114.032 lei114K lei20202021: 126.266 lei126K lei20212022: 148.129 lei148K lei20222023: 158.738 lei159K lei20232024: 176.471 lei176K lei20242025: 54.304 lei54K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 54.304 lei 15.077 lei 1
2024 176.471 lei 114.120 lei 1
2023 158.738 lei 112.014 lei 1
2022 148.129 lei 108.519 lei 1
2021 126.266 lei 92.529 lei 1
2020 114.032 lei 79.396 lei 1
2019 101.245 lei 60.587 lei 1
2018 98.661 lei 65.294 lei 1
2017 87.340 lei 46.515 lei 2
2016 66.593 lei 41.700 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 10 ani (2016–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 0 zile−117 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 2 zile−254 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 27,76%−36,91 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 0%−33,07 datorii totale ÷ active totale × 100
Rata de levier −0,49 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 98,43%−1,36 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 98,43%+31,68 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 100%+33,11 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 54.304 lei−122.167 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 3,55×+2,52 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 47,43%−174,99 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

16,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 3.997 din 25.022 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 3,5% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1.535 din 2.570 firme active cu bilanț depus (CAEN 6311)
Vechime relativămai veche decât 60% dintre cele 5.434 firme active din sector
SectorCAEN 6311 · Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 14 iulie 2026Schimbare stare juridică: dizolvare → INREGISTRAT din data 29.01.2016
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: INREGISTRAT din data 29.01.2016 → dizolvare

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru AYA ENVISION IT SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți AYA ENVISION IT SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru AYA ENVISION IT SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

AYA ENVISION IT SRL, cu sediul în Mun. Cluj-Napoca, are codul unic de înregistrare (CUI) 35542977, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J12/373/2016. Firma a fost înființată la data de 29 ianuarie 2016 și are ca obiect principal de activitate Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe (CAEN 6311).

La ultima verificare, AYA ENVISION IT SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 54.304 lei și un rezultat net de 15.077 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 29 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are AYA ENVISION IT SRL?

AYA ENVISION IT SRL (CUI 35542977) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 29 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă AYA ENVISION IT SRL în sectorul său?

AYA ENVISION IT SRL ocupă locul 1.535 din 2.570 firme active cu bilanț depus în CAEN 6311 (Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe), după cifra de afaceri.

Cât de veche este AYA ENVISION IT SRL față de firmele din același domeniu?

AYA ENVISION IT SRL este mai veche decât 60% dintre cele 5.434 firme active cu CAEN 6311.

Este AYA ENVISION IT SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare AYA ENVISION IT SRL (CUI 35542977) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este AYA ENVISION IT SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, AYA ENVISION IT SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în AYA ENVISION IT SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru AYA ENVISION IT SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este AYA ENVISION IT SRL plătitoare de TVA?

Nu, AYA ENVISION IT SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a AYA ENVISION IT SRL?

În anul 2025, AYA ENVISION IT SRL a raportat o cifră de afaceri de 54.304 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu AYA ENVISION IT SRL?

Firmoscop analizează AYA ENVISION IT SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Cluj

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Cluj

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 29 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.