Sari la conținut
FirmoscopFirmeGorj › CONTABILITATE MITU SRL

CONTABILITATE MITU SRL

Înființată în 2016 · 10 ani vechime · Sat Padeş Com. Padeş
CUI 35591325 · J18/113/2016
Fără probleme găsite Re-verificat · 22 august 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire CONTABILITATE MITU SRL
CUI 35591325
Nr. Reg. Comerțului J18/113/2016
Sediu Sat Padeş Com. Padeş, Gorj
Telefon 0726340120

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 22 august 2026.

Reprezentanți

MITU CONSTANTIN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 04.02.2016
CAEN6920 · Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 22 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 22 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 22 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 22 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 22 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 22 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută CONTABILITATE MITU SRL după CUI 35591325 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
180.620 lei
+27.0% vs 2024
Profit net 2025
11.109 lei
+14.8% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă6.2%
Față de sectorpeste 11% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 10.826 de firme din Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 38,4%.

Mărime față de sector3 angajați · peste 85% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 10.441 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital1.5×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2016: 58.430 lei58K lei20162017: 88.730 lei89K lei20172018: 106.960 lei107K lei20182019: 108.850 lei109K lei20192020: 127.120 lei127K lei20202021: 142.950 lei143K lei20212022: 136.730 lei137K lei20222023: 169.410 lei169K lei20232024: 141.883 lei142K lei20242025: 180.620 lei181K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 180.620 lei 11.109 lei 3
2024 141.883 lei 9.675 lei 2
2023 169.410 lei 14.813 lei 3
2022 136.730 lei 751 lei 2
2021 142.950 lei 35.112 lei 2
2020 127.120 lei 78.755 lei 1
2019 108.850 lei 38.739 lei 1
2018 106.960 lei 33.842 lei 2
2017 88.730 lei 9.138 lei 2
2016 58.430 lei 31.637 lei 2

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 10 ani (2016–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 132 zile−93 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 121 zile−173 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 6,15%−0,67 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 59,79%−13,02 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,67×+0,3 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 1,49×−1,19 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 25,38%−4,24 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 10,2%+2,14 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 40,21%+13,02 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 60.207 lei−10.735 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,66×+0,48 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 7,7%−0,63 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 7.730 din 13.380 firme active cu bilanț depus (CAEN 6920)
Vechime relativămai veche decât 45% dintre cele 15.307 firme active din sector
SectorCAEN 6920 · Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume12
Dintre care radiate (închise)5

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru CONTABILITATE MITU SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți CONTABILITATE MITU SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru CONTABILITATE MITU SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

CONTABILITATE MITU SRL, cu sediul în Sat Padeş Com. Padeş, are codul unic de înregistrare (CUI) 35591325, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J18/113/2016. Firma a fost înființată la data de 4 februarie 2016 și are ca obiect principal de activitate Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal (CAEN 6920).

La ultima verificare, CONTABILITATE MITU SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 180.620 lei și un rezultat net de 11.109 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 22 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are CONTABILITATE MITU SRL?

CONTABILITATE MITU SRL (CUI 35591325) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 22 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă CONTABILITATE MITU SRL în sectorul său?

CONTABILITATE MITU SRL ocupă locul 7.730 din 13.380 firme active cu bilanț depus în CAEN 6920 (Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal), după cifra de afaceri.

Cât de veche este CONTABILITATE MITU SRL față de firmele din același domeniu?

CONTABILITATE MITU SRL este mai veche decât 45% dintre cele 15.307 firme active cu CAEN 6920.

Este CONTABILITATE MITU SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare CONTABILITATE MITU SRL (CUI 35591325) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este CONTABILITATE MITU SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, CONTABILITATE MITU SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în CONTABILITATE MITU SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru CONTABILITATE MITU SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este CONTABILITATE MITU SRL plătitoare de TVA?

Nu, CONTABILITATE MITU SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a CONTABILITATE MITU SRL?

În anul 2025, CONTABILITATE MITU SRL a raportat o cifră de afaceri de 180.620 lei și un număr mediu de 3 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu CONTABILITATE MITU SRL?

Firmoscop analizează CONTABILITATE MITU SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Gorj

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Contabilitate & Juridic în Gorj →

Mergi mai departe

Firme din Gorj

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 22 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.