Sari la conținut
Firmoscop › Firme › Buzău › EFECT STING S.R.L.

EFECT STING S.R.L.

Înființată în 2016 · 10 ani vechime · Mun. Buzău
CUI 35625762 · J10/165/2016
Fără probleme găsite Verificat la ANAF · 2 noiembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Deblochează gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Deblochezi gratuit, cu un cont — plus dosarele din instanță și monitorizare.

Termen de plată sugerat ■ ■ ■ zile
Plafon de credit ■ ■ ■ ■ ■ lei
Dosare în instanță detalii
Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire EFECT STING S.R.L.
Cod fiscal (CIF) RO35625762
Nr. Reg. Comerțului J10/165/2016
Sediu social General Constantin C. Găvănescul nr. 42, Municipiul Buzău
Telefon 0727232112

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 2 noiembrie 2026.

Reprezentanți

BICĂJAN FLORENTIN · administrator

Identitate

Starefuncțiune
CAEN4669 · Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 2 noiembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 19 octombrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 2 noiembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 19 octombrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 2 noiembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută EFECT STING S.R.L. după CUI 35625762 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
310.258 lei
-13,0% vs 2024
Profit net 2025
32.197 lei
+751,6% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă10.4%
Față de sectorpeste 58% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 1.630 de firme din Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 8,3%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 25% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 1.577 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital1.3×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2016: 236.403 lei236K lei20162017: 249.906 lei250K lei20172018: 295.510 lei296K lei20182019: 267.501 lei268K lei20192020: 227.553 lei228K lei20202021: 345.773 lei346K lei20212022: 357.559 lei358K lei20222023: 375.346 lei375K lei20232024: 356.217 lei356K lei20242025: 310.258 lei310K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 310.258 lei 32.197 lei 1
2024 356.217 lei -4.941 lei 2
2023 375.346 lei 13.009 lei 2
2022 357.559 lei 76.058 lei 2
2021 345.773 lei 107.771 lei 2
2020 227.553 lei 41.631 lei 2
2019 267.501 lei 62.770 lei 3
2018 295.510 lei 109.241 lei 2
2017 249.906 lei 76.368 lei 2
2016 236.403 lei 99.067 lei 2

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 10 ani (2016–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 151 de zile+30 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 95 de zile−5 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 10,38%+11,77 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 57,14%−7,8 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,75×+0,21 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 1,33×−0,52 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 33,44%+41,15 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 14,35%+17,06 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 42,93%+7,78 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 310.258 lei+132.149 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,38×−0,57 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 4,93×−1,29 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 74 de zile+15 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 15,67%+16,71 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 350 din 760 de firme active cu bilanț depus (CAEN 4669)
Vechime relativămai veche decât 39% dintre cele 1.254 de firme active din sector
SectorCAEN 4669 · Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)69
Valoare totală (2024–2026)174.453 lei

Cumpărători: LICEUL TEHNOLOGIC SAT MARGARITI COMUNA BECENI, COMUNA TULGHES (CONSILIUL LOCAL TULGHES), Comuna Naeni (Primaria Comunei Naeni)

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru EFECT STING S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți EFECT STING S.R.L.? Pune sigiliul pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Despre firmă

EFECT STING S.R.L., cu sediul în Mun. Buzău, are codul unic de înregistrare (CUI) 35625762, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J10/165/2016. Firma a fost înființată la data de 10 februarie 2016 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente (CAEN 4669).

La ultima verificare, EFECT STING S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 310.258 lei și un rezultat net de 32.197 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 2 noiembrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Întrebări frecvente

Ce verdict are EFECT STING S.R.L.?

EFECT STING S.R.L. (CUI 35625762) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 2 noiembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă EFECT STING S.R.L. în sectorul său?

EFECT STING S.R.L. ocupă locul 350 din 760 de firme active cu bilanț depus în CAEN 4669 (Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente), după cifra de afaceri.

Cât de veche este EFECT STING S.R.L. față de firmele din același domeniu?

EFECT STING S.R.L. este mai veche decât 39% dintre cele 1.254 de firme active cu CAEN 4669.

Este EFECT STING S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare EFECT STING S.R.L. (CUI 35625762) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este EFECT STING S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, EFECT STING S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în EFECT STING S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru EFECT STING S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este EFECT STING S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, EFECT STING S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a EFECT STING S.R.L.?

În anul 2025, EFECT STING S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 310.258 lei și un număr mediu de 1 angajat, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu EFECT STING S.R.L.?

Firmoscop analizează EFECT STING S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Buzău

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Fă lista în Excel

Firmele active cu codul CAEN 4669 din Buzău, cele mai mari întâi, până la 500 de firme într-un fișier. Lista se deschide în cont și costă 1 credit la 25 de firme; din fișierul Excel, primele 50 de firme sunt gratuite. Contul e gratuit și are 10 credite pe lună.

Mergi mai departe

Firme din Buzău

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 2 noiembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.