Sari la conținut
FirmoscopFirmeTeleorman › PREMISOFT SRL

PREMISOFT SRL

Înființată în 2016 · 10 ani vechime · Sector 5 Mun. Bucureşti
CUI 35649060 · J2019002886404
Fără probleme găsite Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire PREMISOFT SRL
Cod fiscal (CIF) RO35649060
Nr. Reg. Comerțului J2019002886404
Sediu social Drm. Cooperativei nr. 75G, et. PARTER, Lot 1 . corp 1, Sector 5 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

POPA ADRIAN-CRISTIAN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareTRANSFER(SOSIRE) din data 04.03.2019
CAEN6310 · Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută PREMISOFT SRL după CUI 35649060 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
337.017 lei
+5.0% vs 2024
Profit net 2025
126.577 lei
-1.2% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă37.6%
Față de sectorpeste 50% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 3.102 de firme din Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 37,0%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 44% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 3.157 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.4×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2016: 7.670 lei7.670 lei20162017: 85.133 lei85K lei20172018: 88.805 lei89K lei20182019: 117.708 lei118K lei20192020: 117.254 lei117K lei20202021: 168.979 lei169K lei20212022: 172.889 lei173K lei20222023: 202.687 lei203K lei20232024: 322.090 lei322K lei20242025: 337.017 lei337K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 337.017 lei 126.577 lei 1
2024 322.090 lei 128.172 lei 1
2023 202.687 lei 85.682 lei 1
2022 172.889 lei 32.113 lei 1
2021 168.979 lei 77.257 lei 1
2020 117.254 lei 37.558 lei 1
2019 117.708 lei 59.289 lei 1
2018 88.805 lei 34.076 lei 1
2017 85.133 lei 56.334 lei
2016 7.670 lei 1.489 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 10 ani (2016–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 117 zile−28 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 74 zile+20 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 37,56%−2,23 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 27,77%−13,8 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 3,6×+1,19 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,38×−0,33 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 45,23%−26,22 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 32,67%−9,08 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 72,23%+13,8 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 337.017 lei+14.927 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,87×−0,18 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 4,99×−49,19 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 73 zile+66 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 64,62%−8,86 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 772 din 2.440 firme active cu bilanț depus (CAEN 6310)
Vechime relativămai veche decât 76% dintre cele 3.792 firme active din sector
SectorCAEN 6310 · Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)19
Valoare totală (2024–2026)55.473 lei

Cumpărători: ASOCIATIA GRUPUL DE ACTIUNE LOCALA TELEORMAN REGIUNEA VLASCA, COMUNA FANTANELE, A.D.I. "INFIINTARE RETEA DE GAZE NATURALE IN COMUNELE FURCULESTI, PIATRA SI TIGANESTI JUDETUL TELEORMAN"

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume7
Dintre care radiate (închise)4

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 28 iulie 2026Schimbare sediu: Municipiul Alexandria → Sector 5 Mun. Bucureşti
  • 15 iulie 2026Schimbare stare juridică: radiată → TRANSFER(SOSIRE) din data 04.03.2019
  • 15 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J34/88/2016 → J2019002886404
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: TRANSFER(SOSIRE) din data 04.03.2019 → radiată
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Bucureşti → Teleorman
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Bucureşti Sectorul 5 → Municipiul Alexandria
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J2019002886404 → J34/88/2016
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Teleorman → Bucureşti
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Municipiul Alexandria → Bucureşti Sectorul 5
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: radiată → TRANSFER(SOSIRE) din data 04.03.2019
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J34/88/2016 → J2019002886404

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru PREMISOFT SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți PREMISOFT SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru PREMISOFT SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

PREMISOFT SRL, cu sediul în Sector 5 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 35649060, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2019002886404. Firma a fost înființată la data de 15 februarie 2016 și are ca obiect principal de activitate Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe (CAEN 6310).

La ultima verificare, PREMISOFT SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 337.017 lei și un rezultat net de 126.577 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are PREMISOFT SRL?

PREMISOFT SRL (CUI 35649060) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă PREMISOFT SRL în sectorul său?

PREMISOFT SRL ocupă locul 772 din 2.440 firme active cu bilanț depus în CAEN 6310 (Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe), după cifra de afaceri.

Cât de veche este PREMISOFT SRL față de firmele din același domeniu?

PREMISOFT SRL este mai veche decât 76% dintre cele 3.792 firme active cu CAEN 6310.

Este PREMISOFT SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare PREMISOFT SRL (CUI 35649060) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este PREMISOFT SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, PREMISOFT SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în PREMISOFT SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru PREMISOFT SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este PREMISOFT SRL plătitoare de TVA?

Da, PREMISOFT SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a PREMISOFT SRL?

În anul 2025, PREMISOFT SRL a raportat o cifră de afaceri de 337.017 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu PREMISOFT SRL?

Firmoscop analizează PREMISOFT SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Teleorman

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Teleorman

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.