Sari la conținut
FirmoscopFirmeGalați › PROMIX PAV SRL

PROMIX PAV SRL

Înființată în 2016 · 10 ani vechime · Mun. Galaţi
CUI 35666789 · J17/280/2016
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire PROMIX PAV SRL
CUI 35666789
Nr. Reg. Comerțului J17/280/2016
Sediu social Str. Col. Nicolae Holban nr. 1-B, PARTER, CAMERA 1, Mun. Galaţi, 800217
Telefon 0754601214

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

PIŢU ALEXANDRU-VIRGIL · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 17.02.2016
CAEN6622 · Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută PROMIX PAV SRL după CUI 35666789 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
393.789 lei
+42.0% vs 2024
Profit net 2025
332.023 lei
+43.4% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă84.3%
Față de sectorpeste 99% din sector · în primele 10% din sector

Comparat cu 3.176 de firme din Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 34,4%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 47% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 2.405 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.0×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2016: 364.669 lei365K lei20162017: 298.344 lei298K lei20172018: 407.231 lei407K lei20182019: 436.767 lei437K lei20192020: 443.549 lei444K lei20202021: 600.168 lei600K lei20212022: 571.034 lei571K lei20222023: 402.977 lei403K lei20232024: 276.753 lei277K lei20242025: 393.789 lei394K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 393.789 lei 332.023 lei 1
2024 276.753 lei 231.460 lei 1
2023 402.977 lei 338.593 lei 1
2022 571.034 lei 529.161 lei 1
2021 600.168 lei 558.649 lei 1
2020 443.549 lei 404.606 lei 2
2019 436.767 lei 366.240 lei 2
2018 407.231 lei 383.038 lei 1
2017 298.344 lei 271.668 lei 1
2016 364.669 lei 339.977 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 10 ani (2016–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 7 zile datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 310 zile+11 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 84,31%+0,68 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 2,13%+2,01 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 47×−754,35 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,02× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 99,67% profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 97,55%−2,05 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 97,87%−2,01 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 393.789 lei+117.036 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,16× cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 3.956,23%+659,65 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 558 din 5.702 firme active cu bilanț depus (CAEN 6622)
Vechime relativămai veche decât 57% dintre cele 11.501 firme active din sector
SectorCAEN 6622 · Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru PROMIX PAV SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți PROMIX PAV SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru PROMIX PAV SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

PROMIX PAV SRL, cu sediul în Mun. Galaţi, are codul unic de înregistrare (CUI) 35666789, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J17/280/2016. Firma a fost înființată la data de 17 februarie 2016 și are ca obiect principal de activitate Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări (CAEN 6622).

La ultima verificare, PROMIX PAV SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 393.789 lei și un rezultat net de 332.023 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are PROMIX PAV SRL?

PROMIX PAV SRL (CUI 35666789) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă PROMIX PAV SRL în sectorul său?

PROMIX PAV SRL ocupă locul 558 din 5.702 firme active cu bilanț depus în CAEN 6622 (Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări), după cifra de afaceri.

Cât de veche este PROMIX PAV SRL față de firmele din același domeniu?

PROMIX PAV SRL este mai veche decât 57% dintre cele 11.501 firme active cu CAEN 6622.

Este PROMIX PAV SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare PROMIX PAV SRL (CUI 35666789) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este PROMIX PAV SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, PROMIX PAV SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în PROMIX PAV SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru PROMIX PAV SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este PROMIX PAV SRL plătitoare de TVA?

Nu, PROMIX PAV SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a PROMIX PAV SRL?

În anul 2025, PROMIX PAV SRL a raportat o cifră de afaceri de 393.789 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu PROMIX PAV SRL?

Firmoscop analizează PROMIX PAV SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Galaţi

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Galați

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.