Sari la conținut
Firmoscop › Firme › Prahova › PALTINIS FARM IMPEX SRL

PALTINIS FARM IMPEX SRL

Înființată în 1993 · 33 de ani vechime · Mun. Ploieşti
CUI 3569869 · J1992002305296
Fără probleme găsite Verificat la ANAF · 3 noiembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Deblochează gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Deblochezi gratuit, cu un cont — plus dosarele din instanță și monitorizare.

Termen de plată sugerat ■ ■ ■ zile
Plafon de credit ■ ■ ■ ■ ■ lei
Dosare în instanță detalii
Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire PALTINIS FARM IMPEX SRL
Cod fiscal (CIF) RO3569869
Nr. Reg. Comerțului J1992002305296
Sediu social Str. GHE.GR.CANTACUZINO nr. 203, bl. 156 D, sc. D, et. P, ap. 3, Municipiul Ploieşti, jud. Prahova, 2000
Telefon 044141219

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 3 noiembrie 2026.

Reprezentanți

NICOLAE CLAUDIA SIMONA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

Starefuncțiune
CAEN4646 · Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 3 noiembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 19 octombrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 3 noiembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 19 octombrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 3 noiembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută PALTINIS FARM IMPEX SRL după CUI 3569869 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
44.359.482 lei
+2,0% vs 2024
Profit net 2025
2.468.448 lei
+40,3% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă5.6%
Față de sectorpeste 42% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 1.223 de firme din Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice și medicale care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 8,1%.

Mărime față de sector15 angajați · peste 83% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 1.234 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital1.8×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 14.999.984 lei20142015: 19.362.208 lei20152016: 18.131.577 lei20162017: 22.222.842 lei20172018: 22.951.438 lei20182019: 24.513.910 lei20192020: 30.718.924 lei20202021: 32.270.043 lei20212022: 35.923.010 lei20222023: 41.842.616 lei20232024: 43.623.480 lei20242025: 44.359.482 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 44.359.482 lei 2.468.448 lei 15
2024 43.623.480 lei 1.758.802 lei 27
2023 41.842.616 lei 3.845.284 lei 28
2022 35.923.010 lei 2.704.817 lei 27
2021 32.270.043 lei 522.493 lei 22
2020 30.718.924 lei 813.132 lei 22
2019 24.513.910 lei 592.813 lei 24
2018 22.951.438 lei 696.953 lei 24
2017 22.222.842 lei 551.813 lei 23
2016 18.131.577 lei 408.875 lei 21
2015 19.362.208 lei 443.390 lei 40
2014 14.999.984 lei 791.751 lei 27
2013 7.077.395 lei 147.300 lei 21
2012 5.793.403 lei 38.635 lei 20
2011 3.595.480 lei 66.444 lei 17
2010 3.200.321 lei 94.122 lei 13
2009 3.391.498 lei 148.181 lei 13
2008 3.506.407 lei 126.056 lei 10

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Îndeplinește criteriile de audit statutar

În 2024 și 2025, firma a depășit cel puțin două dintre cele trei praguri legale, în două exerciții consecutive. Situațiile ei financiare intră, prin lege, sub audit statutar.

CriteriuPrag20242025
Total active16.000.000 leidada
Cifră de afaceri netă32.000.000 leidada
Număr mediu de salariați50nunu

„—" înseamnă că bilanțul nu conține criteriul, nu că e neîndeplinit. Concluzia se sprijină pe criteriile pe care le putem citi; un raport de audit se cere firmei, noi citim praguri, nu registrul entităților auditate.

Derivat din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · pct. 563 din reglementările contabile aprobate prin OMFP 1802/2014.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 123 de zile−19 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 83 de zile−2 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 5,56%+1,53 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 64,76%−6,21 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,54×+0,13 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 1,83×−0,6 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 30,24%+5,08 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 10,7%+3,36 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 35,39%+6,22 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 2.957.299 lei+1.341.615 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,92×+0,1 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 4,67×+0,14 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 78 de zile−3 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 7,05%+2,03 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 181 din 1.764 de firme active cu bilanț depus (CAEN 4646)
Vechime relativămai veche decât 98% dintre cele 2.616 firme active din sector
SectorCAEN 4646 · Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume3

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru PALTINIS FARM IMPEX SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți PALTINIS FARM IMPEX SRL? Pune sigiliul pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Despre firmă

PALTINIS FARM IMPEX SRL, cu sediul în Mun. Ploieşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 3569869, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J1992002305296. Firma a fost înființată la data de 18 martie 1993 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice (CAEN 4646).

La ultima verificare, PALTINIS FARM IMPEX SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 44.359.482 lei și un rezultat net de 2.468.448 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 3 noiembrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Întrebări frecvente

Ce verdict are PALTINIS FARM IMPEX SRL?

PALTINIS FARM IMPEX SRL (CUI 3569869) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 3 noiembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă PALTINIS FARM IMPEX SRL în sectorul său?

PALTINIS FARM IMPEX SRL ocupă locul 181 din 1.764 de firme active cu bilanț depus în CAEN 4646 (Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice), după cifra de afaceri.

Cât de veche este PALTINIS FARM IMPEX SRL față de firmele din același domeniu?

PALTINIS FARM IMPEX SRL este mai veche decât 98% dintre cele 2.616 firme active cu CAEN 4646.

Este PALTINIS FARM IMPEX SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare PALTINIS FARM IMPEX SRL (CUI 3569869) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este PALTINIS FARM IMPEX SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, PALTINIS FARM IMPEX SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în PALTINIS FARM IMPEX SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru PALTINIS FARM IMPEX SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este PALTINIS FARM IMPEX SRL plătitoare de TVA?

Da, PALTINIS FARM IMPEX SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a PALTINIS FARM IMPEX SRL?

În anul 2025, PALTINIS FARM IMPEX SRL a raportat o cifră de afaceri de 44.359.482 lei și un număr mediu de 15 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu PALTINIS FARM IMPEX SRL?

Firmoscop analizează PALTINIS FARM IMPEX SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Prahova

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Fă lista în Excel

Firmele active cu codul CAEN 4646 din Prahova, cele mai mari întâi, până la 500 de firme într-un fișier. Lista se deschide în cont și costă 1 credit la 25 de firme; din fișierul Excel, primele 50 de firme sunt gratuite. Contul e gratuit și are 10 credite pe lună.

Mergi mai departe

Firme din Prahova

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 3 noiembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.