Sari la conținut
FirmoscopFirmeBihor › MARCO & LUGO SRL

MARCO & LUGO SRL

Înființată în 2016 · 10 ani vechime · Orş. Aleşd
CUI 35719689 · J2016000437052
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire MARCO & LUGO SRL
Cod fiscal (CIF) RO35719689
Nr. Reg. Comerțului J2016000437052
Sediu social Str. Tudor Vladimirescu nr. 31, Orş. Aleşd, jud. BIHOR, 415100
Telefon 0788103679

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

LUCUŢA ANTONELA-CODRUŢA · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 26.02.2016
CAEN5320 · Alte activități poștale și de curier
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută MARCO & LUGO SRL după CUI 35719689 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Stabilă
scor 73/100
Cifră de afaceri 2025
1.790.145 lei
+10.0% vs 2024
Profit net 2025
61.364 lei
-35.8% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă3.4%
Față de sectorpeste 37% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 2.964 de firme din Alte activități poștale și de curier care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 8,5%.

Mărime față de sector9 angajați · peste 87% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 2.996 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital16.1×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2016: 100.070 lei100K lei20162017: 241.244 lei241K lei20172018: 488.060 lei488K lei20182019: 654.579 lei655K lei20192020: 729.668 lei730K lei20202021: 943.028 lei943K lei20212022: 1.011.147 lei1,0 mil. lei20222023: 1.386.824 lei1,4 mil. lei20232024: 1.634.433 lei1,6 mil. lei20242025: 1.790.145 lei1,8 mil. lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 1.790.145 lei 61.364 lei 9
2024 1.634.433 lei 95.631 lei 8
2023 1.386.824 lei -137.551 lei 8
2022 1.011.147 lei 159.256 lei 8
2021 943.028 lei 63.399 lei 3
2020 729.668 lei 95.579 lei 3
2019 654.579 lei 6.214 lei 3
2018 488.060 lei 20.029 lei 3
2017 241.244 lei 4.003 lei 2
2016 100.070 lei 20.341 lei 3

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 10 ani (2016–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 146 zile+60 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 85 zile+13 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 3,43%−2,42 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 94,16%−10,42 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,06×+0,1 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 16,13× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 138% profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 8,05%−17,86 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 5,84%+10,42 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 198.905 lei−5.399 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 2,35×−2,08 cifra de afaceri ÷ active totale
Zile de stocare 0 zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 4,36%−3,43 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 436 din 5.329 firme active cu bilanț depus (CAEN 5320)
Vechime relativămai veche decât 90% dintre cele 17.615 firme active din sector
SectorCAEN 5320 · Alte activități poștale și de curier →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru MARCO & LUGO SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți MARCO & LUGO SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru MARCO & LUGO SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

MARCO & LUGO SRL, cu sediul în Orş. Aleşd, are codul unic de înregistrare (CUI) 35719689, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2016000437052. Firma a fost înființată la data de 26 februarie 2016 și are ca obiect principal de activitate Alte activități poștale și de curier (CAEN 5320).

La ultima verificare, MARCO & LUGO SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.790.145 lei și un rezultat net de 61.364 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are MARCO & LUGO SRL?

MARCO & LUGO SRL (CUI 35719689) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă MARCO & LUGO SRL în sectorul său?

MARCO & LUGO SRL ocupă locul 436 din 5.329 firme active cu bilanț depus în CAEN 5320 (Alte activități poștale și de curier), după cifra de afaceri.

Cât de veche este MARCO & LUGO SRL față de firmele din același domeniu?

MARCO & LUGO SRL este mai veche decât 90% dintre cele 17.615 firme active cu CAEN 5320.

Este MARCO & LUGO SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare MARCO & LUGO SRL (CUI 35719689) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este MARCO & LUGO SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, MARCO & LUGO SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în MARCO & LUGO SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru MARCO & LUGO SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este MARCO & LUGO SRL plătitoare de TVA?

Da, MARCO & LUGO SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a MARCO & LUGO SRL?

În anul 2025, MARCO & LUGO SRL a raportat o cifră de afaceri de 1.790.145 lei și un număr mediu de 9 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu MARCO & LUGO SRL?

Firmoscop analizează MARCO & LUGO SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bihor

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Bihor

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.