SELMARK ADVERTISING SRL
Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.
Deblochezi gratuit, cu un cont — plus dosarele din instanță și monitorizare.
sau cu emailul:
Confirmarea din email îți creează un cont Firmoscop gratuit — accepți Termenii și Confidențialitatea. Renunți oricând.
Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului
Date de facturare
Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.
Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 19 octombrie 2026.
Reprezentanți
FRIGIOIU ADRIAN · administratorVezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.
Identitate
Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 19 octombrie 2026.
Ce am verificat și când
Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.
| Registrul Comerțului | În funcțiune | 19 octombrie 2026 |
| Inactivitate fiscală (ANAF) | Nu figurează ca inactivă | 19 octombrie 2026 |
| Insolvență (Registrul Comerțului) | Nicio procedură în snapshotul ONRC | 19 octombrie 2026 |
| Dosare în instanță | Se interoghează la verificarea completă | se verifică la cerere |
| Buletinul Procedurilor de Insolvență | Se interoghează la verificarea completă | se verifică la cerere |
| Contracte publice (SEAP) | Nicio atribuire găsită pe acest CUI | 30 septembrie 2026 |
| Modificări la Registrul Comerțului | Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare | 19 octombrie 2026 |
| Gajuri și garanții (RNPM) | Nu avem încă datele — caută SELMARK ADVERTISING SRL după CUI 35774713 | se verifică la cerere |
Bonitate financiară
Comparat cu 9.599 de firme din Activități ale agențiilor de publicitate care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 26,0%.
Mediana sectorului: 1 angajat, din 9.297 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.
Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.
Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.
Evoluție financiară
| An | Cifră de afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2025 | 1.321.010 lei | 536.830 lei | 5 |
| 2024 | 1.077.190 lei | 343.850 lei | 4 |
| 2023 | 680.321 lei | 184.346 lei | 4 |
| 2022 | 501.617 lei | 106.089 lei | 2 |
| 2021 | 396.104 lei | 6.306 lei | 2 |
| 2020 | 456.113 lei | 49.135 lei | 2 |
| 2019 | 346.026 lei | 155.051 lei | 2 |
| 2018 | 260.134 lei | 148.345 lei | 2 |
| 2017 | 278.459 lei | 195.727 lei | 1 |
| 2016 | 135.287 lei | 106.021 lei | 1 |
Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 10 ani (2016–2025). Gratuit, fără cont.
Indicatori financiari
Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.
Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.
Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel
Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.
Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.
Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin
Poziția în sector
| Rang după cifra de afaceri | locul 1.477 din 15.267 de firme active cu bilanț depus (CAEN 7311) |
| Vechime relativă | mai veche decât 70% dintre cele 25.786 de firme active din sector |
| Sector | CAEN 7311 · Activități ale agențiilor de publicitate → |
Grup de firme
Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.
Întreabă Firmoscop beta
Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.
Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.
Vezi raportul complet de risc pentru SELMARK ADVERTISING SRL
Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.
Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.
Confirmarea îți creează un cont Firmoscop (accepți Termenii și Confidențialitatea) și pune firma sub urmărire — te anunțăm gratuit dacă verdictul se schimbă. Poți renunța oricând.
Reprezinți SELMARK ADVERTISING SRL? Pune sigiliul pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.
Obligații fiscale recurente
Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.
Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →
Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.
Verifică altă firmă
Despre firmă
SELMARK ADVERTISING SRL, cu sediul în Sat Holt, Comuna Letea Veche, are codul unic de înregistrare (CUI) 35774713, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2016000353048. Firma a fost înființată la data de 9 martie 2016 și are ca obiect principal de activitate Activități ale agențiilor de publicitate (CAEN 7311).
La ultima verificare, SELMARK ADVERTISING SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.321.010 lei și un rezultat net de 536.830 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.
Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 19 octombrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.
Întrebări frecvente
Ce verdict are SELMARK ADVERTISING SRL?
SELMARK ADVERTISING SRL (CUI 35774713) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 19 octombrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.
Ce loc ocupă SELMARK ADVERTISING SRL în sectorul său?
SELMARK ADVERTISING SRL ocupă locul 1.477 din 15.267 de firme active cu bilanț depus în CAEN 7311 (Activități ale agențiilor de publicitate), după cifra de afaceri.
Cât de veche este SELMARK ADVERTISING SRL față de firmele din același domeniu?
SELMARK ADVERTISING SRL este mai veche decât 70% dintre cele 25.786 de firme active cu CAEN 7311.
Este SELMARK ADVERTISING SRL o firmă activă?
Da, la ultima verificare SELMARK ADVERTISING SRL (CUI 35774713) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.
Este SELMARK ADVERTISING SRL în insolvență?
Nu — la ultima verificare, SELMARK ADVERTISING SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.
Pot avea încredere în SELMARK ADVERTISING SRL?
Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru SELMARK ADVERTISING SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.
Este SELMARK ADVERTISING SRL plătitoare de TVA?
Da, SELMARK ADVERTISING SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.
Care este cifra de afaceri a SELMARK ADVERTISING SRL?
În anul 2025, SELMARK ADVERTISING SRL a raportat o cifră de afaceri de 1.321.010 lei și un număr mediu de 5 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.
Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu SELMARK ADVERTISING SRL?
Firmoscop analizează SELMARK ADVERTISING SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.
Cele mai mari firme din același domeniu, în Bacău
Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.
- APS SLOTS ADVERTISING S.R.L. · Sat Lespezi Com. Gârleni · CA 3.612.734 lei
- POS PAYMENT SOLUTIONS S.R.L. · Municipiul Bacău · CA 2.600.792 lei
- GRAFIT INVEST SRL · Municipiul Bacău · CA 2.099.801 lei
- MATMEDIA SRL · Municipiul Bacău · CA 1.906.978 lei
- DCL APS ADVERTISING S.R.L. · Sat Lespezi, Comuna Gârleni · CA 1.225.210 lei
- ZENOT MEDIA SRL · Sat Gioseni, Comuna Gioseni · CA 1.203.243 lei
Mergi mai departe
Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 19 octombrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.