Sari la conținut
Firmoscop › Firme › Cluj › INSIGHT COMMUNICATION S.R.L.

INSIGHT COMMUNICATION S.R.L.

Înființată în 2016 · 10 ani vechime · Mun. Cluj-Napoca
CUI 35778855 · J2016001033123
Fără probleme găsite Verificat la ANAF · 26 octombrie 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Deblochezi gratuit, cu un cont — plus dosarele din instanță și monitorizare.

Termen de plată sugerat ■ ■ ■ zile
Plafon de credit ■ ■ ■ ■ ■ lei
Dosare în instanță detalii
Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire INSIGHT COMMUNICATION S.R.L.
CUI 35778855
Nr. Reg. Comerțului J2016001033123
Sediu social 21 DECEMBRIE 1989 nr. 9, Municipiul Cluj-Napoca, 400105

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 26 octombrie 2026.

Reprezentanți

BODOCZI ANA · administrator

Identitate

Starefuncțiune
CAEN7330 · Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 26 octombrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 19 octombrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 26 octombrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 19 octombrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 26 octombrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută INSIGHT COMMUNICATION S.R.L. după CUI 35778855 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 75/100
Cifră de afaceri 2025
36.409 lei
+15,0% vs 2024
Profit net 2025
-23.747 lei
+39,4% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-65.2%
Datorii / capital2.6×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2016: 47.666 lei48K lei20162017: 80.770 lei81K lei20172018: 296.706 lei297K lei20182019: 298.621 lei299K lei20192020: 171.034 lei171K lei20202021: 82.223 lei82K lei20212022: 16.872 lei17K lei20222023: 41.004 lei41K lei20232024: 31.779 lei32K lei20242025: 36.409 lei36K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 36.409 lei -23.747 lei —
2024 31.779 lei -39.169 lei —
2023 41.004 lei -19.603 lei —
2022 16.872 lei -34.968 lei —
2021 82.223 lei -17.423 lei —
2020 171.034 lei -12.881 lei —
2019 298.621 lei 106.086 lei —
2018 296.706 lei 46.454 lei —
2017 80.770 lei -2.610 lei 0
2016 47.666 lei 21.969 lei 0

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 10 ani (2016–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 631 de zile−230 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 124 de zile−24 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -65,22%+58,03 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 72,13%+11,18 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,39×−0,25 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 2,59×+1,03 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -97,69%−16,18 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -27,23%+4,6 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 27,87%−11,18 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 0,42×+0,16 cifra de afaceri ÷ active totale
Zile de stocare 0 zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -39,44%+15,75 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

12,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 2.791 din 22.871 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · la fel ca media

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 471 din 606 firme active cu bilanț depus (CAEN 7330)
Vechime relativămai veche decât 86% dintre cele 1.925 de firme active din sector
SectorCAEN 7330 · Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru INSIGHT COMMUNICATION S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți INSIGHT COMMUNICATION S.R.L.? Pune sigiliul pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Despre firmă

INSIGHT COMMUNICATION S.R.L., cu sediul în Mun. Cluj-Napoca, are codul unic de înregistrare (CUI) 35778855, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2016001033123. Firma a fost înființată la data de 9 martie 2016 și are ca obiect principal de activitate Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării (CAEN 7330).

La ultima verificare, INSIGHT COMMUNICATION S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 36.409 lei și un rezultat net de -23.747 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 26 octombrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Întrebări frecvente

Ce verdict are INSIGHT COMMUNICATION S.R.L.?

INSIGHT COMMUNICATION S.R.L. (CUI 35778855) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 26 octombrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă INSIGHT COMMUNICATION S.R.L. în sectorul său?

INSIGHT COMMUNICATION S.R.L. ocupă locul 471 din 606 firme active cu bilanț depus în CAEN 7330 (Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării), după cifra de afaceri.

Cât de veche este INSIGHT COMMUNICATION S.R.L. față de firmele din același domeniu?

INSIGHT COMMUNICATION S.R.L. este mai veche decât 86% dintre cele 1.925 de firme active cu CAEN 7330.

Este INSIGHT COMMUNICATION S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare INSIGHT COMMUNICATION S.R.L. (CUI 35778855) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este INSIGHT COMMUNICATION S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, INSIGHT COMMUNICATION S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în INSIGHT COMMUNICATION S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru INSIGHT COMMUNICATION S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este INSIGHT COMMUNICATION S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, INSIGHT COMMUNICATION S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a INSIGHT COMMUNICATION S.R.L.?

În anul 2025, INSIGHT COMMUNICATION S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 36.409 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu INSIGHT COMMUNICATION S.R.L.?

Firmoscop analizează INSIGHT COMMUNICATION S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Cluj

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Marketing & Publicitate în Cluj →

Fă lista în Excel

Firmele active cu codul CAEN 7330 din Cluj, cele mai mari întâi, până la 500 de firme într-un fișier. Lista se deschide în cont și costă 1 credit la 25 de firme; din fișierul Excel, primele 50 de firme sunt gratuite. Contul e gratuit și are 10 credite pe lună.

Mergi mai departe

Firme din Cluj

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 26 octombrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.