Sari la conținut
FirmoscopFirmeBrașov › ROMSERVICE SRL

ROMSERVICE SRL

Înființată în 1993 · 33 ani vechime · Mun. Braşov
CUI 3583162 · J1992002500080
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire ROMSERVICE SRL
Cod fiscal (CIF) RO3583162
Nr. Reg. Comerțului J1992002500080
Sediu social Str. Nucului nr. 32, Mun. Braşov
Telefon 0268420709

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

BOJOR PETRICĂ IOAN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 19.03.1993
CAEN4672 · Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută ROMSERVICE SRL după CUI 3583162 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
21.114.893 lei
+5.0% vs 2024
Profit net 2025
315.715 lei
+10.1% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă1.5%
Față de sectorpeste 35% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 2.027 de firme din Comerț cu ridicata al metalelor și minereurilor metalice care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 3,5%.

Mărime față de sector41 angajați · peste 96% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 1.898 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.7×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 8.254.102 lei20142015: 12.213.045 lei20152016: 12.111.508 lei20162017: 15.069.001 lei20172018: 16.681.333 lei20182019: 17.209.613 lei20192020: 14.968.186 lei20202021: 14.054.830 lei20212022: 19.206.883 lei20222023: 16.386.186 lei20232024: 20.038.393 lei20242025: 21.114.893 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 21.114.893 lei 315.715 lei 41
2024 20.038.393 lei 286.736 lei 42
2023 16.386.186 lei 16.067 lei 39
2022 19.206.883 lei 1.519.499 lei 35
2021 14.054.830 lei 1.185.676 lei 34
2020 14.968.186 lei 1.163.656 lei 37
2019 17.209.613 lei 1.207.447 lei 36
2018 16.681.333 lei 1.756.630 lei 35
2017 15.069.001 lei 2.022.356 lei 37
2016 12.111.508 lei 1.309.526 lei 35
2015 12.213.045 lei 1.108.270 lei 32
2014 8.254.102 lei 367.264 lei 28
2013 6.636.385 lei 190.619 lei 28
2012 7.371.094 lei 382.888 lei 29
2011 6.156.639 lei 803.539 lei 22
2010 5.737.459 lei 627.987 lei 22
2009 6.034.396 lei 1.069.499 lei 19
2008 7.594.646 lei 1.311.620 lei 18

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 132 zile−7 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 51 zile−2 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 1,5%+0,07 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 39,6%−1,55 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,53×+0,1 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,68× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 2,81%+0,18 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 1,64%+0,1 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 58,26%−0,49 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 514.997 lei+37.892 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,1× cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 1,74×−0,06 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 210 zile+7 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 1,76%+0,18 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 110 din 1.547 firme active cu bilanț depus (CAEN 4672)
Vechime relativămai veche decât 97% dintre cele 2.195 firme active din sector
SectorCAEN 4672 · Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru ROMSERVICE SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți ROMSERVICE SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru ROMSERVICE SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

ROMSERVICE SRL, cu sediul în Mun. Braşov, are codul unic de înregistrare (CUI) 3583162, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J1992002500080. Firma a fost înființată la data de 19 martie 1993 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule (CAEN 4672).

La ultima verificare, ROMSERVICE SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 21.114.893 lei și un rezultat net de 315.715 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are ROMSERVICE SRL?

ROMSERVICE SRL (CUI 3583162) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă ROMSERVICE SRL în sectorul său?

ROMSERVICE SRL ocupă locul 110 din 1.547 firme active cu bilanț depus în CAEN 4672 (Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule), după cifra de afaceri.

Cât de veche este ROMSERVICE SRL față de firmele din același domeniu?

ROMSERVICE SRL este mai veche decât 97% dintre cele 2.195 firme active cu CAEN 4672.

Este ROMSERVICE SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare ROMSERVICE SRL (CUI 3583162) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este ROMSERVICE SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, ROMSERVICE SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în ROMSERVICE SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru ROMSERVICE SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este ROMSERVICE SRL plătitoare de TVA?

Da, ROMSERVICE SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a ROMSERVICE SRL?

În anul 2025, ROMSERVICE SRL a raportat o cifră de afaceri de 21.114.893 lei și un număr mediu de 41 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu ROMSERVICE SRL?

Firmoscop analizează ROMSERVICE SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Braşov

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Brașov

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.