Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › REZONABIL ENERGY SRL

REZONABIL ENERGY SRL

Înființată în 2016 · 10 ani vechime · Sector 3 Mun. Bucureşti
CUI 35861232 · J40/4417/2016
Fără probleme găsite Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire REZONABIL ENERGY SRL
CUI 35861232
Nr. Reg. Comerțului J40/4417/2016
Sediu social Str. Sold. Petre M. Tină nr. 3, bl. L34, sc. B, et. 7, ap. 90, CAMERA NR. 1, Sector 3 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI, 30403
Telefon 0727762350

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

ONICĂ GEORGETA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 24.03.2016
CAEN4791 · Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută REZONABIL ENERGY SRL după CUI 35861232 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
292.431 lei
+6.0% vs 2024
Profit net 2025
43.723 lei
-61.7% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă15.0%
Față de sectorpeste 64% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 9.639 de firme din Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 7,8%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 47% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 8.541 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.3×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2016: 39.196 lei39K lei20162017: 135.509 lei136K lei20172018: 283.649 lei284K lei20182019: 252.187 lei252K lei20192020: 276.765 lei277K lei20202021: 252.137 lei252K lei20212022: 269.404 lei269K lei20222023: 280.610 lei281K lei20232024: 275.930 lei276K lei20242025: 292.431 lei292K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 292.431 lei 43.723 lei 1
2024 275.930 lei 114.117 lei 1
2023 280.610 lei 115.006 lei 2
2022 269.404 lei 80.451 lei 2
2021 252.137 lei 47.555 lei 2
2020 276.765 lei 105.031 lei 2
2019 252.187 lei 77.468 lei 1
2018 283.649 lei 56.452 lei 1
2017 135.509 lei 42.083 lei 1
2016 39.196 lei 10.866 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 10 ani (2016–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 18 zile−8 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 38 zile−108 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 14,95%−26,41 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 22,95%+8,47 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 4,36×−2,55 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,3×+0,13 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 90,94%−8,85 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 70,07%−15,27 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 77,05%−8,47 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 292.431 lei+16.501 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 4,69×+2,63 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 86,88×+72,2 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 4 zile−21 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 18,92%−46,3 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 4.158 din 16.139 firme active cu bilanț depus (CAEN 4791)
Vechime relativămai veche decât 84% dintre cele 36.980 firme active din sector
SectorCAEN 4791 · Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru REZONABIL ENERGY SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți REZONABIL ENERGY SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru REZONABIL ENERGY SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

REZONABIL ENERGY SRL, cu sediul în Sector 3 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 35861232, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J40/4417/2016. Firma a fost înființată la data de 24 martie 2016 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet (CAEN 4791).

La ultima verificare, REZONABIL ENERGY SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 292.431 lei și un rezultat net de 43.723 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are REZONABIL ENERGY SRL?

REZONABIL ENERGY SRL (CUI 35861232) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă REZONABIL ENERGY SRL în sectorul său?

REZONABIL ENERGY SRL ocupă locul 4.158 din 16.139 firme active cu bilanț depus în CAEN 4791 (Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet), după cifra de afaceri.

Cât de veche este REZONABIL ENERGY SRL față de firmele din același domeniu?

REZONABIL ENERGY SRL este mai veche decât 84% dintre cele 36.980 firme active cu CAEN 4791.

Este REZONABIL ENERGY SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare REZONABIL ENERGY SRL (CUI 35861232) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este REZONABIL ENERGY SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, REZONABIL ENERGY SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în REZONABIL ENERGY SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru REZONABIL ENERGY SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este REZONABIL ENERGY SRL plătitoare de TVA?

Nu, REZONABIL ENERGY SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a REZONABIL ENERGY SRL?

În anul 2025, REZONABIL ENERGY SRL a raportat o cifră de afaceri de 292.431 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu REZONABIL ENERGY SRL?

Firmoscop analizează REZONABIL ENERGY SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în București →

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.