Sari la conținut
FirmoscopFirmeDolj › RAYKIDS & DELICE SRL

RAYKIDS & DELICE SRL

Înființată în 2016 · 10 ani vechime · Sat Cârcea Com. Cârcea
CUI 35895154 · J16/722/2016
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire RAYKIDS & DELICE SRL
Cod fiscal (CIF) RO35895154
Nr. Reg. Comerțului J16/722/2016
Sediu social Str. Banilor nr. 16A, Sat Cârcea Com. Cârcea, jud. DOLJ
Telefon 0720014220

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

VESELU MĂDĂLINA-ELENA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 31.03.2016
CAEN5621 · Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută RAYKIDS & DELICE SRL după CUI 35895154 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
756.900 lei
+6.0% vs 2024
Profit net 2025
300.734 lei
+19.5% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă39.7%
Față de sectorpeste 90% din sector · în primele 10% din sector

Comparat cu 1.121 de firme din Activități de alimentație (catering) pentru evenimente care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 4,0%.

Datorii / capital0.1×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2016: 43.937 lei44K lei20162017: 83.372 lei83K lei20172018: 5.706 lei5.706 lei20182020: 5.171 lei5.171 lei20202021: 73.334 lei73K lei20212022: 293.465 lei293K lei20222023: 494.735 lei495K lei20232024: 712.329 lei712K lei20242025: 756.900 lei757K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 756.900 lei 300.734 lei
2024 712.329 lei 251.684 lei 4
2023 494.735 lei 139.620 lei 4
2022 293.465 lei 22.566 lei 5
2021 73.334 lei 1.313 lei 3
2020 5.171 lei 4.716 lei 0
2019 0 lei 0
2018 5.706 lei -67.098 lei 1
2017 83.372 lei -18.696 lei 4
2016 43.937 lei -1.115 lei 4

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 10 ani (2016–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 29 zile−1 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 48 zile+26 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 39,73%+4,4 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 10,04%−4,95 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 9,96×+3,29 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,11×−0,07 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 55,29%−20,25 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 49,74%−14,48 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 89,96%+4,95 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 1,25×−0,57 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 73,16%+12,48 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 478 din 1.817 firme active cu bilanț depus (CAEN 5621)
Vechime relativămai veche decât 70% dintre cele 3.519 firme active din sector
SectorCAEN 5621 · Activități de alimentație (catering) pentru evenimente →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume2

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru RAYKIDS & DELICE SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți RAYKIDS & DELICE SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru RAYKIDS & DELICE SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

RAYKIDS & DELICE SRL, cu sediul în Sat Cârcea Com. Cârcea, are codul unic de înregistrare (CUI) 35895154, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J16/722/2016. Firma a fost înființată la data de 31 martie 2016 și are ca obiect principal de activitate Activități de alimentație (catering) pentru evenimente (CAEN 5621).

La ultima verificare, RAYKIDS & DELICE SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 756.900 lei și un rezultat net de 300.734 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are RAYKIDS & DELICE SRL?

RAYKIDS & DELICE SRL (CUI 35895154) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă RAYKIDS & DELICE SRL în sectorul său?

RAYKIDS & DELICE SRL ocupă locul 478 din 1.817 firme active cu bilanț depus în CAEN 5621 (Activități de alimentație (catering) pentru evenimente), după cifra de afaceri.

Cât de veche este RAYKIDS & DELICE SRL față de firmele din același domeniu?

RAYKIDS & DELICE SRL este mai veche decât 70% dintre cele 3.519 firme active cu CAEN 5621.

Este RAYKIDS & DELICE SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare RAYKIDS & DELICE SRL (CUI 35895154) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este RAYKIDS & DELICE SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, RAYKIDS & DELICE SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în RAYKIDS & DELICE SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru RAYKIDS & DELICE SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este RAYKIDS & DELICE SRL plătitoare de TVA?

Da, RAYKIDS & DELICE SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a RAYKIDS & DELICE SRL?

În anul 2025, RAYKIDS & DELICE SRL a raportat o cifră de afaceri de 756.900 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu RAYKIDS & DELICE SRL?

Firmoscop analizează RAYKIDS & DELICE SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Dolj

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Restaurante & HoReCa în Dolj →

Mergi mai departe

Firme din Dolj

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.