Sari la conținut
FirmoscopFirmeBacău › TEOVITAL SERV SRL

TEOVITAL SERV SRL

Înființată în 2016 · 10 ani vechime · Mun. Bacău
CUI 35972168 · J04/559/2016
Fără probleme găsite Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire TEOVITAL SERV SRL
Cod fiscal (CIF) RO35972168
Nr. Reg. Comerțului J04/559/2016
Sediu social Bld. Alexandru cel Bun nr. 8, sc. C, ap. 12, Mun. Bacău, 600058

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 18.04.2016
CAEN4618 · Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută TEOVITAL SERV SRL după CUI 35972168 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
185.644 lei
-13.0% vs 2024
Profit net 2025
5.227 lei
-21.6% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă2.8%
Față de sectorpeste 25% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 1.203 de firme din Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a. care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 14,8%.

Mărime față de sector0 angajați · peste 5% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 1.125 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.1×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2016: 850 lei850 lei20162017: 0 lei0 lei20172021: 183.753 lei184K lei20212022: 181.095 lei181K lei20222023: 191.338 lei191K lei20232024: 213.992 lei214K lei20242025: 185.644 lei186K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 185.644 lei 5.227 lei 0
2024 213.992 lei 6.666 lei
2023 191.338 lei 17.828 lei 0
2022 181.095 lei 24.255 lei 0
2021 183.753 lei 49.264 lei 0
2020 0 lei
2019 0 lei
2018 0 lei
2017 0 lei 0 lei
2016 850 lei 327 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 10 ani (2016–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 26 zile−62 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 49 zile creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 2,82%−0,3 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 11,46%−22,89 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 8,72×+5,81 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,13×−0,39 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 5,04%−1,72 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 4,46% profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 88,54%+22,89 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 1,58×+0,15 cifra de afaceri ÷ active totale
Zile de stocare 0 zile−14 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 5,5%+0,57 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 977 din 1.938 firme active cu bilanț depus (CAEN 4618)
Vechime relativămai veche decât 49% dintre cele 4.348 firme active din sector
SectorCAEN 4618 · Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a. →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 15 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J4/559/2016 → J04/559/2016
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J04/559/2016 → J4/559/2016
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J4/559/2016 → J04/559/2016

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru TEOVITAL SERV SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți TEOVITAL SERV SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru TEOVITAL SERV SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

TEOVITAL SERV SRL, cu sediul în Mun. Bacău, are codul unic de înregistrare (CUI) 35972168, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J04/559/2016. Firma a fost înființată la data de 18 aprilie 2016 și are ca obiect principal de activitate Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a. (CAEN 4618).

La ultima verificare, TEOVITAL SERV SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 185.644 lei și un rezultat net de 5.227 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are TEOVITAL SERV SRL?

TEOVITAL SERV SRL (CUI 35972168) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă TEOVITAL SERV SRL în sectorul său?

TEOVITAL SERV SRL ocupă locul 977 din 1.938 firme active cu bilanț depus în CAEN 4618 (Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.), după cifra de afaceri.

Cât de veche este TEOVITAL SERV SRL față de firmele din același domeniu?

TEOVITAL SERV SRL este mai veche decât 49% dintre cele 4.348 firme active cu CAEN 4618.

Este TEOVITAL SERV SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare TEOVITAL SERV SRL (CUI 35972168) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este TEOVITAL SERV SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, TEOVITAL SERV SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în TEOVITAL SERV SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru TEOVITAL SERV SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este TEOVITAL SERV SRL plătitoare de TVA?

Da, TEOVITAL SERV SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a TEOVITAL SERV SRL?

În anul 2025, TEOVITAL SERV SRL a raportat o cifră de afaceri de 185.644 lei și un număr mediu de 0 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu TEOVITAL SERV SRL?

Firmoscop analizează TEOVITAL SERV SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bacău

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Bacău

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.