Sari la conținut
Firmoscop › Firme › Bihor › 21 CREATION S.R.L.

21 CREATION S.R.L.

Înființată în 2016 · 10 ani vechime · Mun. Oradea
CUI 35979425 · J05/843/2016
Fără probleme găsite Verificat la ANAF · 3 noiembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Deblochează gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Deblochezi gratuit, cu un cont — plus dosarele din instanță și monitorizare.

Termen de plată sugerat ■ ■ ■ zile
Plafon de credit ■ ■ ■ ■ ■ lei
Dosare în instanță detalii
Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire 21 CREATION S.R.L.
Cod fiscal (CIF) RO35979425
Nr. Reg. Comerțului J05/843/2016
Sediu social ALUMINEI nr. 47, bl. A4, sc. C, et. 2, ap. 11, Municipiul Oradea, jud. Bihor, 410303
Telefon 0752019919

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 3 noiembrie 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

Starefuncțiune
CAEN7412 · Design grafic și activități de comunicare vizuală
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 3 noiembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 19 octombrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 3 noiembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 19 octombrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 3 noiembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută 21 CREATION S.R.L. după CUI 35979425 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
506.529 lei
+4,0% vs 2024
Profit net 2025
263.674 lei
+7,6% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă52.1%
Față de sectorpeste 50% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 253 de firme din Design grafic și activități de comunicare vizuală care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 51,3%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 52% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 265 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.6×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2016: 31.515 lei32K lei20162017: 120.727 lei121K lei20172018: 199.944 lei200K lei20182019: 147.108 lei147K lei20192020: 206.741 lei207K lei20202021: 285.188 lei285K lei20212022: 365.811 lei366K lei20222023: 543.651 lei544K lei20232024: 486.064 lei486K lei20242025: 506.529 lei507K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 506.529 lei 263.674 lei 1
2024 486.064 lei 245.126 lei 1
2023 543.651 lei 381.453 lei 1
2022 365.811 lei 229.351 lei 1
2021 285.188 lei 180.227 lei —
2020 206.741 lei 80.645 lei 1
2019 147.108 lei 28.300 lei —
2018 199.944 lei 33.712 lei 3
2017 120.727 lei 32.040 lei —
2016 31.515 lei -22.131 lei 3

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 10 ani (2016–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 112 zile−35 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 184 de zile+38 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 52,06%+1,63 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 39,08%−8,75 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,56×+0,47 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,59×−0,21 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 99,91% profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 66,19%+6,11 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 66,25%+6,12 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 506.529 lei+20.465 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,27×+0,08 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 119,04%+9,18 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 53 din 1.027 de firme active cu bilanț depus (CAEN 7412)
Vechime relativămai veche decât 81% dintre cele 2.373 de firme active din sector
SectorCAEN 7412 · Design grafic și activități de comunicare vizuală →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru 21 CREATION S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți 21 CREATION S.R.L.? Pune sigiliul pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Despre firmă

21 CREATION S.R.L., cu sediul în Mun. Oradea, are codul unic de înregistrare (CUI) 35979425, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J05/843/2016. Firma a fost înființată la data de 19 aprilie 2016 și are ca obiect principal de activitate Design grafic și activități de comunicare vizuală (CAEN 7412).

La ultima verificare, 21 CREATION S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 506.529 lei și un rezultat net de 263.674 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 3 noiembrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Întrebări frecvente

Ce verdict are 21 CREATION S.R.L.?

21 CREATION S.R.L. (CUI 35979425) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 3 noiembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă 21 CREATION S.R.L. în sectorul său?

21 CREATION S.R.L. ocupă locul 53 din 1.027 de firme active cu bilanț depus în CAEN 7412 (Design grafic și activități de comunicare vizuală), după cifra de afaceri.

Cât de veche este 21 CREATION S.R.L. față de firmele din același domeniu?

21 CREATION S.R.L. este mai veche decât 81% dintre cele 2.373 de firme active cu CAEN 7412.

Este 21 CREATION S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare 21 CREATION S.R.L. (CUI 35979425) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este 21 CREATION S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, 21 CREATION S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în 21 CREATION S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru 21 CREATION S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este 21 CREATION S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, 21 CREATION S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a 21 CREATION S.R.L.?

În anul 2025, 21 CREATION S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 506.529 lei și un număr mediu de 1 angajat, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu 21 CREATION S.R.L.?

Firmoscop analizează 21 CREATION S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bihor

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Fă lista în Excel

Firmele active cu codul CAEN 7412 din Bihor, cele mai mari întâi, până la 500 de firme într-un fișier. Lista se deschide în cont și costă 1 credit la 25 de firme; din fișierul Excel, primele 50 de firme sunt gratuite. Contul e gratuit și are 10 credite pe lună.

Mergi mai departe

Firme din Bihor

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 3 noiembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.