Sari la conținut
FirmoscopFirmePrahova › BEST COFFEE SOLUTIONS SRL

BEST COFFEE SOLUTIONS SRL

Înființată în 2016 · 10 ani vechime · Mun. Ploieşti
CUI 35985559 · J2016000823297
Verifică înainte Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Verifică înainte

Situație financiară fragilă. Merită o verificare completă înainte de o colaborare pe sume mari.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire BEST COFFEE SOLUTIONS SRL
Cod fiscal (CIF) RO35985559
Nr. Reg. Comerțului J2016000823297
Sediu social Str. Malu Roşu nr. 105A, et. 2, CAM. 23, Mun. Ploieşti, jud. PRAHOVA

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

VASILE CONSTANTIN-CĂTĂLIN · administratorDOCIU ALIN-ADRIAN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 20.04.2016
CAEN4637 · Comerț cu ridicata cu cafea, ceai, cacao și condimente
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută BEST COFFEE SOLUTIONS SRL după CUI 35985559 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Fragilă
scor 49/100
Cifră de afaceri 2025
15.044.311 lei
+40.0% vs 2024
Profit net 2025
235.282 lei
+6.5% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă1.6%
Față de sectorpeste 39% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 367 de firme din Comerț cu ridicata cu cafea, ceai, cacao și condimente care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 3,4%.

Mărime față de sector22 angajați · peste 95% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 369 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Prudent: cere un avans și ține termenul scurt, fără să lași expunerea să crească. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2016: 1.101.132 lei1,1 mil. lei20162017: 2.340.940 lei2,3 mil. lei20172018: 8.380.863 lei8,4 mil. lei20182019: 9.847.514 lei9,8 mil. lei20192020: 7.479.118 lei7,5 mil. lei20202021: 6.160.147 lei6,2 mil. lei20212022: 6.749.162 lei6,7 mil. lei20222023: 8.474.926 lei8,5 mil. lei20232024: 10.737.941 lei11 mil. lei20242025: 15.044.311 lei15 mil. lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 15.044.311 lei 235.282 lei 22
2024 10.737.941 lei 221.016 lei 28
2023 8.474.926 lei 73.805 lei 25
2022 6.749.162 lei -471.850 lei 20
2021 6.160.147 lei -806.587 lei 18
2020 7.479.118 lei -978.626 lei 18
2019 9.847.514 lei -120.511 lei 30
2018 8.380.863 lei 12.621 lei 18
2017 2.340.940 lei -535.453 lei 9
2016 1.101.132 lei -38.074 lei 4

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 10 ani (2016–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 294 zile−52 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 59 zile−7 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 1,56%−0,5 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 126,51%−8,06 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,79×+0,05 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) 2,46%−0,46 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -23,93%+9,42 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 683.832 lei+300.334 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,57×+0,15 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 4,42×+0,1 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 83 zile−1 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 1,66%−0,55 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

15,6%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 105 din 672 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 8,5% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 36 din 653 firme active cu bilanț depus (CAEN 4637)
Vechime relativămai veche decât 41% dintre cele 1.026 firme active din sector
SectorCAEN 4637 · Comerț cu ridicata cu cafea, ceai, cacao și condimente →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume15
Dintre care radiate (închise)6

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru BEST COFFEE SOLUTIONS SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți BEST COFFEE SOLUTIONS SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

BEST COFFEE SOLUTIONS SRL, cu sediul în Mun. Ploieşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 35985559, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2016000823297. Firma a fost înființată la data de 20 aprilie 2016 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu ridicata cu cafea, ceai, cacao și condimente (CAEN 4637).

La ultima verificare, BEST COFFEE SOLUTIONS SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 15.044.311 lei și un rezultat net de 235.282 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are BEST COFFEE SOLUTIONS SRL?

BEST COFFEE SOLUTIONS SRL (CUI 35985559) are verdict galben („Verifică înainte”) la verificarea din 30 august 2026. Situație financiară fragilă. Merită o verificare completă înainte de o colaborare pe sume mari.

Ce loc ocupă BEST COFFEE SOLUTIONS SRL în sectorul său?

BEST COFFEE SOLUTIONS SRL ocupă locul 36 din 653 firme active cu bilanț depus în CAEN 4637 (Comerț cu ridicata cu cafea, ceai, cacao și condimente), după cifra de afaceri.

Cât de veche este BEST COFFEE SOLUTIONS SRL față de firmele din același domeniu?

BEST COFFEE SOLUTIONS SRL este mai veche decât 41% dintre cele 1.026 firme active cu CAEN 4637.

Este BEST COFFEE SOLUTIONS SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare BEST COFFEE SOLUTIONS SRL (CUI 35985559) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este BEST COFFEE SOLUTIONS SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, BEST COFFEE SOLUTIONS SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în BEST COFFEE SOLUTIONS SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru BEST COFFEE SOLUTIONS SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este BEST COFFEE SOLUTIONS SRL plătitoare de TVA?

Da, BEST COFFEE SOLUTIONS SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a BEST COFFEE SOLUTIONS SRL?

În anul 2025, BEST COFFEE SOLUTIONS SRL a raportat o cifră de afaceri de 15.044.311 lei și un număr mediu de 22 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu BEST COFFEE SOLUTIONS SRL?

Firmoscop analizează BEST COFFEE SOLUTIONS SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Prahova

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Prahova

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Ce verifici înainte de un termen de plată

Cum stabilești plafonul și scadența când semnalele sunt mixte.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.