Sari la conținut
FirmoscopFirmeSibiu › NLIGHT MEDIA CREATIVE SRL

NLIGHT MEDIA CREATIVE SRL

Înființată în 2016 · 10 ani vechime · Sat Şelimbăr Com. Şelimbăr
CUI 35996850 · J2016000594326
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire NLIGHT MEDIA CREATIVE SRL
Cod fiscal (CIF) RO35996850
Nr. Reg. Comerțului J2016000594326
Sediu social Str. Regina Maria nr. 6, bl. 1, ap. 84, Sat Şelimbăr Com. Şelimbăr, jud. SIBIU
Telefon 0741537365

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

STĂNESE ALEXANDRU CRISTIAN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 21.04.2016
CAEN6210 · Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută NLIGHT MEDIA CREATIVE SRL după CUI 35996850 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
6.603.196 lei
+77.0% vs 2024
Profit net 2025
1.218.647 lei
-0.5% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă18.5%
Față de sectorpeste 19% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 20.475 de firme din Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 62,4%.

Mărime față de sector3 angajați · peste 90% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 20.914 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital1.3×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2016: 9.763 lei9.763 lei20162017: 89.906 lei90K lei20172018: 563.901 lei564K lei20182019: 1.144.521 lei1,1 mil. lei20192020: 2.158.680 lei2,2 mil. lei20202021: 4.808.331 lei4,8 mil. lei20212022: 2.504.360 lei2,5 mil. lei20222023: 2.452.152 lei2,5 mil. lei20232024: 3.736.829 lei3,7 mil. lei20242025: 6.603.196 lei6,6 mil. lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 6.603.196 lei 1.218.647 lei 3
2024 3.736.829 lei 1.224.849 lei 3
2023 2.452.152 lei 462.303 lei 5
2022 2.504.360 lei 919.338 lei 5
2021 4.808.331 lei 1.700.637 lei 4
2020 2.158.680 lei 680.836 lei 1
2019 1.144.521 lei 601.158 lei 2
2018 563.901 lei 343.819 lei 1
2017 89.906 lei 66.255 lei
2016 9.763 lei 7.541 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 10 ani (2016–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 91 zile+65 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 102 zile−33 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 18,46%−14,32 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 57,34%+39,32 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,74×−3,81 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 1,34×+1,12 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 99,82%−0,16 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 42,62%−39,42 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 42,7%−39,36 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 2.201.065 lei+955.455 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 2,31×−0,19 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 308,68×+115,28 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 1 zi−1 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 27,43%−28,44 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 702 din 14.442 firme active cu bilanț depus (CAEN 6210)
Vechime relativămai veche decât 89% dintre cele 26.216 firme active din sector
SectorCAEN 6210 · Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume2

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru NLIGHT MEDIA CREATIVE SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți NLIGHT MEDIA CREATIVE SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru NLIGHT MEDIA CREATIVE SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

NLIGHT MEDIA CREATIVE SRL, cu sediul în Sat Şelimbăr Com. Şelimbăr, are codul unic de înregistrare (CUI) 35996850, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2016000594326. Firma a fost înființată la data de 22 aprilie 2016 și are ca obiect principal de activitate Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210).

La ultima verificare, NLIGHT MEDIA CREATIVE SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 6.603.196 lei și un rezultat net de 1.218.647 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are NLIGHT MEDIA CREATIVE SRL?

NLIGHT MEDIA CREATIVE SRL (CUI 35996850) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă NLIGHT MEDIA CREATIVE SRL în sectorul său?

NLIGHT MEDIA CREATIVE SRL ocupă locul 702 din 14.442 firme active cu bilanț depus în CAEN 6210 (Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)), după cifra de afaceri.

Cât de veche este NLIGHT MEDIA CREATIVE SRL față de firmele din același domeniu?

NLIGHT MEDIA CREATIVE SRL este mai veche decât 89% dintre cele 26.216 firme active cu CAEN 6210.

Este NLIGHT MEDIA CREATIVE SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare NLIGHT MEDIA CREATIVE SRL (CUI 35996850) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este NLIGHT MEDIA CREATIVE SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, NLIGHT MEDIA CREATIVE SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în NLIGHT MEDIA CREATIVE SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru NLIGHT MEDIA CREATIVE SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este NLIGHT MEDIA CREATIVE SRL plătitoare de TVA?

Da, NLIGHT MEDIA CREATIVE SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a NLIGHT MEDIA CREATIVE SRL?

În anul 2025, NLIGHT MEDIA CREATIVE SRL a raportat o cifră de afaceri de 6.603.196 lei și un număr mediu de 3 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu NLIGHT MEDIA CREATIVE SRL?

Firmoscop analizează NLIGHT MEDIA CREATIVE SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Sibiu

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: IT & Software în Sibiu →

Mergi mai departe

Firme din Sibiu

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.