Sari la conținut
FirmoscopFirmeBacău › K & C CONFLUX SRL

K & C CONFLUX SRL

Înființată în 2016 · 10 ani vechime · Sat Traian Com. Traian
CUI 36022913 · J04/616/2016
Fără probleme găsite Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire K & C CONFLUX SRL
Cod fiscal (CIF) RO36022913
Nr. Reg. Comerțului J04/616/2016
Sediu social TRAIAN nr. 46, Sat Traian Com. Traian, jud. BACĂU, 607635
Telefon 0733667315

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 28.04.2016
CAEN4730 · Comerț cu amănuntul al carburanților pentru autovehicule în magazine specializate
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută K & C CONFLUX SRL după CUI 36022913 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
28.429.054 lei
+6.0% vs 2024
Profit net 2025
1.926.899 lei
-3.4% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă6.8%
Față de sectorpeste 81% din sector · în primul sfert al sectorului

Comparat cu 872 de firme din Comerț cu amănuntul al carburanților pentru autovehicule care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 2,7%.

Mărime față de sector10 angajați · peste 66% din sector

Mediana sectorului: 6 angajați, din 901 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital1.4×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2016: 218.861 lei219K lei20162017: 2.029.947 lei2,0 mil. lei20172018: 5.929.026 lei5,9 mil. lei20182019: 7.352.886 lei7,4 mil. lei20192020: 7.613.988 lei7,6 mil. lei20202021: 11.158.450 lei11 mil. lei20212022: 17.781.149 lei18 mil. lei20222023: 21.754.870 lei22 mil. lei20232024: 26.905.480 lei27 mil. lei20242025: 28.429.054 lei28 mil. lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 28.429.054 lei 1.926.899 lei 10
2024 26.905.480 lei 1.993.709 lei 10
2023 21.754.870 lei 1.493.964 lei 10
2022 17.781.149 lei 1.103.177 lei 9
2021 11.158.450 lei 715.318 lei 8
2020 7.613.988 lei 657.011 lei 8
2019 7.352.886 lei 451.196 lei 8
2018 5.929.026 lei 269.997 lei 7
2017 2.029.947 lei 75.489 lei 8
2016 218.861 lei 44.617 lei 9

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 10 ani (2016–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 36 zile+14 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 31 zile+10 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 6,78%−0,63 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 57,69%+13,14 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,73×−0,51 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 1,36×+0,56 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 93,38%−3,98 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 39,68%−14,34 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 42,49%−12,99 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 2.842.905 lei+152.357 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 5,85×−1,44 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 51,82×+10,7 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 7 zile−2 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 8,57%−0,8 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 101 din 1.106 firme active cu bilanț depus (CAEN 4730)
Vechime relativămai veche decât 33% dintre cele 1.633 firme active din sector
SectorCAEN 4730 · Comerț cu amănuntul al carburanților pentru autovehicule în magazine specializate →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)24
Valoare totală (2024–2026)1.030.844 lei

Cumpărători: UAT COMUNA IVANESTI, Liceul Tehnologic Rachitoasa, COMUNA RACHITOASA

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 15 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J4/616/2016 → J04/616/2016
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J04/616/2016 → J4/616/2016
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J4/616/2016 → J04/616/2016

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru K & C CONFLUX SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți K & C CONFLUX SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru K & C CONFLUX SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

K & C CONFLUX SRL, cu sediul în Sat Traian Com. Traian, are codul unic de înregistrare (CUI) 36022913, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J04/616/2016. Firma a fost înființată la data de 28 aprilie 2016 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul al carburanților pentru autovehicule în magazine specializate (CAEN 4730).

La ultima verificare, K & C CONFLUX SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 28.429.054 lei și un rezultat net de 1.926.899 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are K & C CONFLUX SRL?

K & C CONFLUX SRL (CUI 36022913) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă K & C CONFLUX SRL în sectorul său?

K & C CONFLUX SRL ocupă locul 101 din 1.106 firme active cu bilanț depus în CAEN 4730 (Comerț cu amănuntul al carburanților pentru autovehicule în magazine specializate), după cifra de afaceri.

Cât de veche este K & C CONFLUX SRL față de firmele din același domeniu?

K & C CONFLUX SRL este mai veche decât 33% dintre cele 1.633 firme active cu CAEN 4730.

Este K & C CONFLUX SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare K & C CONFLUX SRL (CUI 36022913) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este K & C CONFLUX SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, K & C CONFLUX SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în K & C CONFLUX SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru K & C CONFLUX SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este K & C CONFLUX SRL plătitoare de TVA?

Da, K & C CONFLUX SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a K & C CONFLUX SRL?

În anul 2025, K & C CONFLUX SRL a raportat o cifră de afaceri de 28.429.054 lei și un număr mediu de 10 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu K & C CONFLUX SRL?

Firmoscop analizează K & C CONFLUX SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bacău

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în Bacău →

Mergi mai departe

Firme din Bacău

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.