Sari la conținut
FirmoscopFirmeArad › NEWTRANS MST 79 SRL

NEWTRANS MST 79 SRL

Înființată în 2016 · 10 ani vechime · Sat Caporal Alexa Orş. Sântana
CUI 36049480 · J2016000651027
Verifică înainte Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Verifică înainte

Situație financiară fragilă. Merită o verificare completă înainte de o colaborare pe sume mari.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire NEWTRANS MST 79 SRL
Cod fiscal (CIF) RO36049480
Nr. Reg. Comerțului J2016000651027
Sediu social Str. Ştefan Cicio Pop nr. 27, Sat Caporal Alexa Orş. Sântana, jud. ARAD

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

MUSTA TEODOR · administratorMUSTA FLORIN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 06.05.2016
CAEN4941 · Transporturi rutiere de mărfuri
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută NEWTRANS MST 79 SRL după CUI 36049480 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Fragilă
scor 36/100
Cifră de afaceri 2025
565.476 lei
-63.0% vs 2024
Profit net 2025
-5.709 lei
-101.1% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-1.0%
Față de sectorpeste 25% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 29.905 de firme din Transporturi rutiere de mărfuri care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 4,2%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 28% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 31.583 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital11.4×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Prudent: cere un avans și ține termenul scurt, fără să lași expunerea să crească. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2016: 27.920 lei28K lei20162017: 210.832 lei211K lei20172018: 438.414 lei438K lei20182019: 219.880 lei220K lei20192020: 125.613 lei126K lei20202021: 218.257 lei218K lei20212022: 347.970 lei348K lei20222023: 389.217 lei389K lei20232024: 1.537.037 lei1,5 mil. lei20242025: 565.476 lei565K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 565.476 lei -5.709 lei 1
2024 1.537.037 lei 535.325 lei 2
2023 389.217 lei 22.252 lei 1
2022 347.970 lei -177.069 lei 2
2021 218.257 lei -92.199 lei 2
2020 125.613 lei -103.195 lei 3
2019 219.880 lei -95.893 lei 4
2018 438.414 lei -38.049 lei 4
2017 210.832 lei 25.447 lei 3
2016 27.920 lei -14.277 lei 3

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 10 ani (2016–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 417 zile+232 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 41 zile+12 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -1,01%−35,84 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 91,91%−0,67 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,09× active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 11,36×−1,12 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -10,05%−866,01 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -0,81%−64,29 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 8,09%+0,67 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 565.476 lei−203.043 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,81×−1,01 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 56,6×−11,14 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 6 zile+1 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -0,55%−59,01 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

16,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri în cădere, firmă mică — 207 din 1.277 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 8,6% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 15.330 din 45.273 firme active cu bilanț depus (CAEN 4941)
Vechime relativămai veche decât 59% dintre cele 74.238 firme active din sector
SectorCAEN 4941 · Transporturi rutiere de mărfuri →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru NEWTRANS MST 79 SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți NEWTRANS MST 79 SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

NEWTRANS MST 79 SRL, cu sediul în Sat Caporal Alexa Orş. Sântana, are codul unic de înregistrare (CUI) 36049480, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2016000651027. Firma a fost înființată la data de 6 mai 2016 și are ca obiect principal de activitate Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN 4941).

La ultima verificare, NEWTRANS MST 79 SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 565.476 lei și un rezultat net de -5.709 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are NEWTRANS MST 79 SRL?

NEWTRANS MST 79 SRL (CUI 36049480) are verdict galben („Verifică înainte”) la verificarea din 30 august 2026. Situație financiară fragilă. Merită o verificare completă înainte de o colaborare pe sume mari.

Ce loc ocupă NEWTRANS MST 79 SRL în sectorul său?

NEWTRANS MST 79 SRL ocupă locul 15.330 din 45.273 firme active cu bilanț depus în CAEN 4941 (Transporturi rutiere de mărfuri), după cifra de afaceri.

Cât de veche este NEWTRANS MST 79 SRL față de firmele din același domeniu?

NEWTRANS MST 79 SRL este mai veche decât 59% dintre cele 74.238 firme active cu CAEN 4941.

Este NEWTRANS MST 79 SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare NEWTRANS MST 79 SRL (CUI 36049480) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este NEWTRANS MST 79 SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, NEWTRANS MST 79 SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în NEWTRANS MST 79 SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru NEWTRANS MST 79 SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este NEWTRANS MST 79 SRL plătitoare de TVA?

Da, NEWTRANS MST 79 SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a NEWTRANS MST 79 SRL?

În anul 2025, NEWTRANS MST 79 SRL a raportat o cifră de afaceri de 565.476 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu NEWTRANS MST 79 SRL?

Firmoscop analizează NEWTRANS MST 79 SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Arad

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Transport & Logistică în Arad →

Mergi mai departe

Firme din Arad

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Ce verifici înainte de un termen de plată

Cum stabilești plafonul și scadența când semnalele sunt mixte.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.