Sari la conținut
FirmoscopFirmeBrașov › C.S.V. INFRATECH SRL

C.S.V. INFRATECH SRL

Înființată în 2016 · 10 ani vechime · Mun. Braşov
CUI 36056134 · J2016001042088
Verifică înainte Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Verifică înainte

Situație financiară fragilă. Merită o verificare completă înainte de o colaborare pe sume mari.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire C.S.V. INFRATECH SRL
Cod fiscal (CIF) RO36056134
Nr. Reg. Comerțului J2016001042088
Sediu social Bld. Victoriei nr. 10, bl. 43, sc. A, et. PARTER, ap. 5, Mun. Braşov, 500214

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

NICOLAE ROXANA ELENA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 10.05.2016
CAEN6210 · Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută C.S.V. INFRATECH SRL după CUI 36056134 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Fragilă
scor 51/100
Cifră de afaceri 2025
565.054 lei
-96.0% vs 2024
Profit net 2025
10.608 lei
-9.5% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă1.9%
Față de sectorpeste 7% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 20.475 de firme din Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 62,4%.

Mărime față de sector2 angajați · peste 86% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 20.914 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital273.4×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Prudent: cere un avans și ține termenul scurt, fără să lași expunerea să crească. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2016: 2.958 lei2.958 lei20162017: 3.445 lei3.445 lei20172018: 61.967 lei62K lei20182019: 2.057.490 lei2,1 mil. lei20192020: 2.727.489 lei2,7 mil. lei20202021: 4.059.469 lei4,1 mil. lei20212022: 3.572.241 lei3,6 mil. lei20222023: 28.668.065 lei29 mil. lei20232024: 14.087.294 lei14 mil. lei20242025: 565.054 lei565K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 565.054 lei 10.608 lei 2
2024 14.087.294 lei 11.726 lei 10
2023 28.668.065 lei 316.605 lei 5
2022 3.572.241 lei 2.424.924 lei 3
2021 4.059.469 lei 2.454.250 lei 2
2020 2.727.489 lei 537.119 lei 2
2019 2.057.490 lei 419.124 lei 3
2018 61.967 lei 32.995 lei 1
2017 3.445 lei 1.401 lei
2016 2.958 lei -7.218 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 10 ani (2016–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 4.399 zile+4.172 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 3.197 zile+3.043 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 1,88%+1,8 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 99,64%+0,2 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 273,37×+95,31 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 42,58%+18,71 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 0,16% profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 0,36%−0,2 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 282.527 lei−1.126.202 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,08×−1,52 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 0,48×−16,8 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 759 zile+738 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 1,18%+1,06 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,3%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri în cădere, firmă mică — 500 din 4.860 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 2,7% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 3.718 din 14.414 firme active cu bilanț depus (CAEN 6210)
Vechime relativămai veche decât 88% dintre cele 26.186 firme active din sector
SectorCAEN 6210 · Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) →

Contracte publice

Contracte publice (SEAP)6
Valoare totală (2024–2026)5.486.073 lei
Acorduri-cadru plafon, nu bani încasați2 · 6.270.230 lei

Autorități: MUNICIPIUL CONSTANTA, MUNICIPIUL FOCSANI, MUNICIPIUL PITESTI - CONSILIUL LOCAL AL MUNICIPIULUI PITESTI

Achiziții directe (SEAP)2
Valoare totală (2026)313.756 lei

Cumpărători: ORASUL CORABIA

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume4
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru C.S.V. INFRATECH SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți C.S.V. INFRATECH SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

C.S.V. INFRATECH SRL, cu sediul în Mun. Braşov, are codul unic de înregistrare (CUI) 36056134, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2016001042088. Firma a fost înființată la data de 10 mai 2016 și are ca obiect principal de activitate Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210).

La ultima verificare, C.S.V. INFRATECH SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 565.054 lei și un rezultat net de 10.608 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are C.S.V. INFRATECH SRL?

C.S.V. INFRATECH SRL (CUI 36056134) are verdict galben („Verifică înainte”) la verificarea din 30 august 2026. Situație financiară fragilă. Merită o verificare completă înainte de o colaborare pe sume mari.

Ce loc ocupă C.S.V. INFRATECH SRL în sectorul său?

C.S.V. INFRATECH SRL ocupă locul 3.718 din 14.414 firme active cu bilanț depus în CAEN 6210 (Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)), după cifra de afaceri.

Cât de veche este C.S.V. INFRATECH SRL față de firmele din același domeniu?

C.S.V. INFRATECH SRL este mai veche decât 88% dintre cele 26.186 firme active cu CAEN 6210.

Este C.S.V. INFRATECH SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare C.S.V. INFRATECH SRL (CUI 36056134) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este C.S.V. INFRATECH SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, C.S.V. INFRATECH SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în C.S.V. INFRATECH SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru C.S.V. INFRATECH SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este C.S.V. INFRATECH SRL plătitoare de TVA?

Da, C.S.V. INFRATECH SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a C.S.V. INFRATECH SRL?

În anul 2025, C.S.V. INFRATECH SRL a raportat o cifră de afaceri de 565.054 lei și un număr mediu de 2 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu C.S.V. INFRATECH SRL?

Firmoscop analizează C.S.V. INFRATECH SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Braşov

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: IT & Software în Brașov →

Mergi mai departe

Firme din Brașov

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Ce verifici înainte de un termen de plată

Cum stabilești plafonul și scadența când semnalele sunt mixte.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.