Sari la conținut
FirmoscopFirmeSibiu › TRANSCOM SEBY S.R.L.

TRANSCOM SEBY S.R.L.

Înființată în 2016 · 10 ani vechime · Mun. Sibiu
CUI 36092137 · J2016000703328
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire TRANSCOM SEBY S.R.L.
CUI 36092137
Nr. Reg. Comerțului J2016000703328
Sediu social Str. Egalităţii nr. 21, subap. 1, Mun. Sibiu, 550228

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

BÎRLEA ANA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 17.05.2016
CAEN9531 · Repararea și întreținerea autovehiculelor
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută TRANSCOM SEBY S.R.L. după CUI 36092137 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2024
1.275.532 lei
+9.0% vs 2023
Profit net 2024
283.722 lei
+2205.7% vs 2023

Bonitate financiară

Marjă netă22.2%
Față de sectorpeste 83% din sector · în primul sfert al sectorului

Comparat cu 11.864 de firme din Repararea și întreținerea autovehiculelor care au depus bilanț pe 2024; mediana sectorului: 3,4%.

Mărime față de sector2 angajați · peste 57% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 13.080 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2024.

Datorii / capital0.5×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2017: 93.188 lei93K lei20172018: 306.510 lei307K lei20182019: 473.831 lei474K lei20192020: 737.471 lei737K lei20202021: 793.583 lei794K lei20212022: 951.062 lei951K lei20222023: 1.175.010 lei1,2 mil. lei20232024: 1.275.532 lei1,3 mil. lei2024
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2024 1.275.532 lei 283.722 lei 2
2023 1.175.010 lei 12.305 lei 4
2022 951.062 lei 71.138 lei 4
2021 793.583 lei 108.840 lei 6
2020 737.471 lei 103.060 lei
2019 473.831 lei 100.305 lei 4
2018 306.510 lei 85.633 lei 4
2017 93.188 lei 33.722 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 8 ani (2017–2024). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2024, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 111 zile+60 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 333 zile+229 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 22,24%+21,19 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 32,44%+7,72 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 3,08×−0,96 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,48×+0,15 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 35,16%+32,72 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 23,75%+21,91 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 67,56%−7,72 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 637.766 lei+344.013 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,07×−0,68 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 132,15×+74 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 3 zile−3 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 33,78%+31,85 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2024. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1.559 din 9.914 firme active cu bilanț depus (CAEN 9531)
Vechime relativămai veche decât 70% dintre cele 16.041 firme active din sector
SectorCAEN 9531 · Repararea și întreținerea autovehiculelor →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume2
Dintre care radiate (închise)2

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru TRANSCOM SEBY S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți TRANSCOM SEBY S.R.L.? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru TRANSCOM SEBY S.R.L.

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

TRANSCOM SEBY S.R.L., cu sediul în Mun. Sibiu, are codul unic de înregistrare (CUI) 36092137, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2016000703328. Firma a fost înființată la data de 18 mai 2016 și are ca obiect principal de activitate Repararea și întreținerea autovehiculelor (CAEN 9531).

La ultima verificare, TRANSCOM SEBY S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2024 a raportat o cifră de afaceri de 1.275.532 lei și un rezultat net de 283.722 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are TRANSCOM SEBY S.R.L.?

TRANSCOM SEBY S.R.L. (CUI 36092137) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă TRANSCOM SEBY S.R.L. în sectorul său?

TRANSCOM SEBY S.R.L. ocupă locul 1.559 din 9.914 firme active cu bilanț depus în CAEN 9531 (Repararea și întreținerea autovehiculelor), după cifra de afaceri.

Cât de veche este TRANSCOM SEBY S.R.L. față de firmele din același domeniu?

TRANSCOM SEBY S.R.L. este mai veche decât 70% dintre cele 16.041 firme active cu CAEN 9531.

Este TRANSCOM SEBY S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare TRANSCOM SEBY S.R.L. (CUI 36092137) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este TRANSCOM SEBY S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, TRANSCOM SEBY S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în TRANSCOM SEBY S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru TRANSCOM SEBY S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este TRANSCOM SEBY S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, TRANSCOM SEBY S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a TRANSCOM SEBY S.R.L.?

În anul 2024, TRANSCOM SEBY S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 1.275.532 lei și un număr mediu de 2 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu TRANSCOM SEBY S.R.L.?

Firmoscop analizează TRANSCOM SEBY S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Sibiu

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Sibiu

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.