Sari la conținut
FirmoscopFirmeConstanța › TOWER CONSTRUCT CITY S.R.L.

TOWER CONSTRUCT CITY S.R.L.

Înființată în 2016 · 10 ani vechime · Mun. Constanţa
CUI 36121305 · J2016001368135
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire TOWER CONSTRUCT CITY S.R.L.
Cod fiscal (CIF) RO36121305
Nr. Reg. Comerțului J2016001368135
Sediu social Aleea Voinicului nr. 6C-6E-6D, et. 6, ap. 41, Mun. Constanţa
Telefon 0751065715

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

IRIMIA ALEXANDRU-DANIEL · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 24.05.2016
CAEN4332 · Lucrări de tâmplărie și dulgherie
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută TOWER CONSTRUCT CITY S.R.L. după CUI 36121305 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 75/100
Cifră de afaceri 2025
188.195 lei
-15.0% vs 2024
Profit net 2025
-148.905 lei
-22.2% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-79.1%
Față de sectorpeste 2% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 2.395 de firme din Lucrări de tâmplărie și dulgherie care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 5,6%.

Mărime față de sector4 angajați · peste 82% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 2.430 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.2×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2016: 67.200 lei67K lei20162017: 85.620 lei86K lei20172018: 35.208 lei35K lei20182019: 78.264 lei78K lei20192020: 41.440 lei41K lei20202021: 3.729.907 lei3,7 mil. lei20212022: 3.048.899 lei3,0 mil. lei20222023: 640.477 lei640K lei20232024: 220.401 lei220K lei20242025: 188.195 lei188K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 188.195 lei -148.905 lei 4
2024 220.401 lei -121.850 lei 8
2023 640.477 lei -253.974 lei 8
2022 3.048.899 lei 720.277 lei 16
2021 3.729.907 lei 1.288.505 lei 13
2020 41.440 lei -48.191 lei 2
2019 78.264 lei -36.965 lei 3
2018 35.208 lei -52.260 lei 3
2017 85.620 lei -25.711 lei 4
2016 67.200 lei 11.539 lei 2

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 10 ani (2016–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 592 zile−25 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 584 zile+48 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -79,12%−23,83 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 17,3%−1,9 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 5,78×+0,57 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,21× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -10,16%−2,61 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -8,44%−2,16 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 83,09%−0,13 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 47.049 lei+19.499 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,11× cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 0,14× cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 2.691 zile+504 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -39,12%−20,63 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

12,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 2.791 din 22.871 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · la fel ca media

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1.887 din 3.675 firme active cu bilanț depus (CAEN 4332)
Vechime relativămai veche decât 53% dintre cele 7.981 firme active din sector
SectorCAEN 4332 · Lucrări de tâmplărie și dulgherie →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru TOWER CONSTRUCT CITY S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți TOWER CONSTRUCT CITY S.R.L.? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru TOWER CONSTRUCT CITY S.R.L.

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

TOWER CONSTRUCT CITY S.R.L., cu sediul în Mun. Constanţa, are codul unic de înregistrare (CUI) 36121305, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2016001368135. Firma a fost înființată la data de 25 mai 2016 și are ca obiect principal de activitate Lucrări de tâmplărie și dulgherie (CAEN 4332).

La ultima verificare, TOWER CONSTRUCT CITY S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 188.195 lei și un rezultat net de -148.905 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are TOWER CONSTRUCT CITY S.R.L.?

TOWER CONSTRUCT CITY S.R.L. (CUI 36121305) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă TOWER CONSTRUCT CITY S.R.L. în sectorul său?

TOWER CONSTRUCT CITY S.R.L. ocupă locul 1.887 din 3.675 firme active cu bilanț depus în CAEN 4332 (Lucrări de tâmplărie și dulgherie), după cifra de afaceri.

Cât de veche este TOWER CONSTRUCT CITY S.R.L. față de firmele din același domeniu?

TOWER CONSTRUCT CITY S.R.L. este mai veche decât 53% dintre cele 7.981 firme active cu CAEN 4332.

Este TOWER CONSTRUCT CITY S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare TOWER CONSTRUCT CITY S.R.L. (CUI 36121305) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este TOWER CONSTRUCT CITY S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, TOWER CONSTRUCT CITY S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în TOWER CONSTRUCT CITY S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru TOWER CONSTRUCT CITY S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este TOWER CONSTRUCT CITY S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, TOWER CONSTRUCT CITY S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a TOWER CONSTRUCT CITY S.R.L.?

În anul 2025, TOWER CONSTRUCT CITY S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 188.195 lei și un număr mediu de 4 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu TOWER CONSTRUCT CITY S.R.L.?

Firmoscop analizează TOWER CONSTRUCT CITY S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Constanţa

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Constanța

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.