Sari la conținut
FirmoscopFirmeCluj › VASTAS BOND SRL

VASTAS BOND SRL

Înființată în 2016 · 10 ani vechime · Mun. Turda
CUI 36279764 · J2016002556124
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire VASTAS BOND SRL
CUI 36279764
Nr. Reg. Comerțului J2016002556124
Sediu social Str. George Enescu nr. 12, Mun. Turda, jud. CLUJ, 401080
Telefon 0744126704

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

BONDOR MARIANA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 05.07.2016
CAEN6622 · Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută VASTAS BOND SRL după CUI 36279764 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
66.765 lei
+15.0% vs 2024
Profit net 2025
44.051 lei
+21.4% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă66.0%
Față de sectorpeste 87% din sector · în primul sfert al sectorului

Comparat cu 3.176 de firme din Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 34,4%.

Datorii / capital0.4×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2016: 5.449 lei5.449 lei20162017: 27.515 lei28K lei20172018: 38.154 lei38K lei20182019: 59.606 lei60K lei20192020: 58.434 lei58K lei20202021: 57.713 lei58K lei20212022: 77.143 lei77K lei20222023: 62.108 lei62K lei20232024: 57.915 lei58K lei20242025: 66.765 lei67K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 66.765 lei 44.051 lei
2024 57.915 lei 36.286 lei
2023 62.108 lei 38.599 lei
2022 77.143 lei 64.363 lei
2021 57.713 lei 41.471 lei
2020 58.434 lei 44.425 lei
2019 59.606 lei 53.791 lei
2018 38.154 lei 36.511 lei
2017 27.515 lei 25.672 lei
2016 5.449 lei 4.560 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 10 ani (2016–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 151 zile+130 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 0 zile creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 65,98%+3,33 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 27,5%+21,68 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 3,64×−13,53 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,38×+0,32 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 60,54%−7,9 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 43,89%−20,57 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 72,5%−21,68 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 0,67×−0,36 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 346,53%+72,26 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 3.317 din 5.704 firme active cu bilanț depus (CAEN 6622)
Vechime relativămai veche decât 55% dintre cele 11.530 firme active din sector
SectorCAEN 6622 · Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru VASTAS BOND SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți VASTAS BOND SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru VASTAS BOND SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

VASTAS BOND SRL, cu sediul în Mun. Turda, are codul unic de înregistrare (CUI) 36279764, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2016002556124. Firma a fost înființată la data de 5 iulie 2016 și are ca obiect principal de activitate Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări (CAEN 6622).

La ultima verificare, VASTAS BOND SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 66.765 lei și un rezultat net de 44.051 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are VASTAS BOND SRL?

VASTAS BOND SRL (CUI 36279764) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă VASTAS BOND SRL în sectorul său?

VASTAS BOND SRL ocupă locul 3.317 din 5.704 firme active cu bilanț depus în CAEN 6622 (Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări), după cifra de afaceri.

Cât de veche este VASTAS BOND SRL față de firmele din același domeniu?

VASTAS BOND SRL este mai veche decât 55% dintre cele 11.530 firme active cu CAEN 6622.

Este VASTAS BOND SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare VASTAS BOND SRL (CUI 36279764) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este VASTAS BOND SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, VASTAS BOND SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în VASTAS BOND SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru VASTAS BOND SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este VASTAS BOND SRL plătitoare de TVA?

Nu, VASTAS BOND SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a VASTAS BOND SRL?

În anul 2025, VASTAS BOND SRL a raportat o cifră de afaceri de 66.765 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu VASTAS BOND SRL?

Firmoscop analizează VASTAS BOND SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Cluj

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Cluj

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.