Sari la conținut
FirmoscopFirmeBacău › Q-SYS MARKET SRL

Q-SYS MARKET SRL

Înființată în 2016 · 10 ani vechime · Mun. Bacău
CUI 36339289 · J2016000931040
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire Q-SYS MARKET SRL
Cod fiscal (CIF) RO36339289
Nr. Reg. Comerțului J2016000931040
Sediu social Str. Letea nr. 13, sc. C, et. P, Mun. Bacău, 600121

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

SANDU CRISTIAN MIHAI · administratorSANDU MIHAELA GABI · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 21.07.2016
CAEN4711 · Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută Q-SYS MARKET SRL după CUI 36339289 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 89/100
Cifră de afaceri 2025
1.526.556 lei
+17.0% vs 2024
Profit net 2025
31.912 lei
+198.4% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă2.1%
Față de sectorpeste 49% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 27.681 de firme din Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 2,2%.

Mărime față de sector3 angajați · peste 72% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 25.689 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital4.0×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2016: 104.485 lei104K lei20162017: 432.705 lei433K lei20172018: 782.187 lei782K lei20182019: 795.018 lei795K lei20192020: 959.875 lei960K lei20202021: 845.883 lei846K lei20212022: 1.013.600 lei1,0 mil. lei20222023: 1.119.278 lei1,1 mil. lei20232024: 1.307.450 lei1,3 mil. lei20242025: 1.526.556 lei1,5 mil. lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 1.526.556 lei 31.912 lei 3
2024 1.307.450 lei -32.436 lei 4
2023 1.119.278 lei 51.375 lei 4
2022 1.013.600 lei 62.857 lei 4
2021 845.883 lei 84.874 lei
2020 959.875 lei 139.005 lei
2019 795.018 lei 76.380 lei
2018 782.187 lei 116.856 lei
2017 432.705 lei 11.617 lei
2016 104.485 lei 1.507 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 10 ani (2016–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 29 zile+5 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 1 zi−1 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 2,09%+4,57 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 81,23%−21,43 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,23×+0,26 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 4,04× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 106,31% profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 21,36%+60,75 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 20,09%+22,39 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 508.852 lei+181.989 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 10,22×−5,66 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 22,28×−11,61 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 16 zile+5 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 2,63%+2,57 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 6.336 din 47.592 firme active cu bilanț depus (CAEN 4711)
Vechime relativămai veche decât 35% dintre cele 91.198 firme active din sector
SectorCAEN 4711 · Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume2
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru Q-SYS MARKET SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți Q-SYS MARKET SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru Q-SYS MARKET SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

Q-SYS MARKET SRL, cu sediul în Mun. Bacău, are codul unic de înregistrare (CUI) 36339289, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2016000931040. Firma a fost înființată la data de 21 iulie 2016 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 4711).

La ultima verificare, Q-SYS MARKET SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.526.556 lei și un rezultat net de 31.912 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are Q-SYS MARKET SRL?

Q-SYS MARKET SRL (CUI 36339289) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă Q-SYS MARKET SRL în sectorul său?

Q-SYS MARKET SRL ocupă locul 6.336 din 47.592 firme active cu bilanț depus în CAEN 4711 (Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun), după cifra de afaceri.

Cât de veche este Q-SYS MARKET SRL față de firmele din același domeniu?

Q-SYS MARKET SRL este mai veche decât 35% dintre cele 91.198 firme active cu CAEN 4711.

Este Q-SYS MARKET SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare Q-SYS MARKET SRL (CUI 36339289) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este Q-SYS MARKET SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, Q-SYS MARKET SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în Q-SYS MARKET SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru Q-SYS MARKET SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este Q-SYS MARKET SRL plătitoare de TVA?

Da, Q-SYS MARKET SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a Q-SYS MARKET SRL?

În anul 2025, Q-SYS MARKET SRL a raportat o cifră de afaceri de 1.526.556 lei și un număr mediu de 3 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu Q-SYS MARKET SRL?

Firmoscop analizează Q-SYS MARKET SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bacău

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în Bacău →

Mergi mai departe

Firme din Bacău

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.