Sari la conținut
FirmoscopFirmeTeleorman › RALU COSMETICS SRL

RALU COSMETICS SRL

Înființată în 2016 · 10 ani vechime · Mun. Turnu Măgurele
CUI 36341378 · J2016000374344
Fără probleme găsite Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire RALU COSMETICS SRL
CUI 36341378
Nr. Reg. Comerțului J2016000374344
Sediu social Str. Taberei, bl. W2, sc. 1, et. 2, ap. 10, Mun. Turnu Măgurele, jud. TELEORMAN, 145200

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 21.07.2016
CAEN9621 · Activități de coafură și frizerie
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută RALU COSMETICS SRL după CUI 36341378 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
27.545 lei
-12.0% vs 2024
Profit net 2025
2.497 lei
-37.7% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă9.1%
Datorii / capital0.0×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2016: 5.680 lei5.680 lei20162017: 24.525 lei25K lei20172018: 20.055 lei20K lei20182019: 17.600 lei18K lei20192020: 15.850 lei16K lei20202021: 20.260 lei20K lei20212022: 39.950 lei40K lei20222023: 27.460 lei27K lei20232024: 31.213 lei31K lei20242025: 27.545 lei28K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 27.545 lei 2.497 lei
2024 31.213 lei 4.009 lei
2023 27.460 lei 3.842 lei
2022 39.950 lei 1.709 lei
2021 20.260 lei 889 lei 0
2020 15.850 lei 310 lei
2019 17.600 lei 2.090 lei
2018 20.055 lei 5.697 lei
2017 24.525 lei 2.416 lei
2016 5.680 lei -1.865 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 10 ani (2016–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 4 zile−31 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 9,07%−3,77 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 1,48%−11,91 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 67,44×+59,97 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,02×−0,13 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 11,46%−9,32 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 11,29%−6,7 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 98,52%+11,91 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 1,25×−0,15 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 4,43×−2,68 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 82 zile+31 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 11,73%−6,2 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 5.055 din 6.693 firme active cu bilanț depus (CAEN 9621)
Vechime relativămai veche decât 74% dintre cele 20.667 firme active din sector
SectorCAEN 9621 · Activități de coafură și frizerie →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 25 august 2026Schimbare număr de înmatriculare: J34/374/2016 → J2016000374344

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru RALU COSMETICS SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți RALU COSMETICS SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru RALU COSMETICS SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

RALU COSMETICS SRL, cu sediul în Mun. Turnu Măgurele, are codul unic de înregistrare (CUI) 36341378, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2016000374344. Firma a fost înființată la data de 21 iulie 2016 și are ca obiect principal de activitate Activități de coafură și frizerie (CAEN 9621).

La ultima verificare, RALU COSMETICS SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 27.545 lei și un rezultat net de 2.497 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are RALU COSMETICS SRL?

RALU COSMETICS SRL (CUI 36341378) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă RALU COSMETICS SRL în sectorul său?

RALU COSMETICS SRL ocupă locul 5.055 din 6.693 firme active cu bilanț depus în CAEN 9621 (Activități de coafură și frizerie), după cifra de afaceri.

Cât de veche este RALU COSMETICS SRL față de firmele din același domeniu?

RALU COSMETICS SRL este mai veche decât 74% dintre cele 20.667 firme active cu CAEN 9621.

Este RALU COSMETICS SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare RALU COSMETICS SRL (CUI 36341378) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este RALU COSMETICS SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, RALU COSMETICS SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în RALU COSMETICS SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru RALU COSMETICS SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este RALU COSMETICS SRL plătitoare de TVA?

Nu, RALU COSMETICS SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a RALU COSMETICS SRL?

În anul 2025, RALU COSMETICS SRL a raportat o cifră de afaceri de 27.545 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu RALU COSMETICS SRL?

Firmoscop analizează RALU COSMETICS SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Teleorman

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Servicii personale în Teleorman →

Mergi mai departe

Firme din Teleorman

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.