Sari la conținut
FirmoscopFirmeTulcea › SERENA CEREAL SRL

SERENA CEREAL SRL

Înființată în 2016 · 10 ani vechime · Sat Niculiţel Com. Niculiţel
CUI 36347842 · J2016000351361
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire SERENA CEREAL SRL
Cod fiscal (CIF) RO36347842
Nr. Reg. Comerțului J2016000351361
Sediu social Str. Grădiniţei nr. 10, Corp C 3. Camera nr. 2, Sat Niculiţel Com. Niculiţel, jud. TULCEA, 827165
Telefon 0752375027

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

ŞCHIOPU MIRELA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 22.07.2016
CAEN0111 · Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută SERENA CEREAL SRL după CUI 36347842 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
473.436 lei
-20.0% vs 2024
Profit net 2025
30.740 lei
-55.6% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă6.5%
Datorii / capital0.2×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2016: 3.865 lei3.865 lei20162017: 292.531 lei293K lei20172018: 348.994 lei349K lei20182019: 278.758 lei279K lei20192020: 116.670 lei117K lei20202021: 746.361 lei746K lei20212022: 724.734 lei725K lei20222023: 634.524 lei635K lei20232024: 588.182 lei588K lei20242025: 473.436 lei473K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 473.436 lei 30.740 lei 1
2024 588.182 lei 69.242 lei 1
2023 634.524 lei 32.120 lei 1
2022 724.734 lei 160.958 lei 1
2021 746.361 lei 329.959 lei 1
2020 116.670 lei 1.158 lei 1
2019 278.758 lei 30.737 lei 1
2018 348.994 lei 128.140 lei 1
2017 292.531 lei 221.398 lei 1
2016 3.865 lei 16.229 lei 0

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 10 ani (2016–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 127 zile+40 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 69 zile−181 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 6,49%−5,28 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 14,45%+1,48 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 6,92×−0,79 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,17× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 3,16%−4,19 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 2,7%−3,69 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 85,55%−1,48 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 473.436 lei−114.746 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,42×−0,12 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 0,95×−1,26 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 385 zile+220 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 6,24%−4,97 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 5.886 din 9.886 firme active cu bilanț depus (CAEN 0111)
Vechime relativămai veche decât 43% dintre cele 27.836 firme active din sector
SectorCAEN 0111 · Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume4
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru SERENA CEREAL SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți SERENA CEREAL SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru SERENA CEREAL SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

SERENA CEREAL SRL, cu sediul în Sat Niculiţel Com. Niculiţel, are codul unic de înregistrare (CUI) 36347842, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2016000351361. Firma a fost înființată la data de 25 iulie 2016 și are ca obiect principal de activitate Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase (CAEN 0111).

La ultima verificare, SERENA CEREAL SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 473.436 lei și un rezultat net de 30.740 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are SERENA CEREAL SRL?

SERENA CEREAL SRL (CUI 36347842) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă SERENA CEREAL SRL în sectorul său?

SERENA CEREAL SRL ocupă locul 5.886 din 9.886 firme active cu bilanț depus în CAEN 0111 (Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase), după cifra de afaceri.

Cât de veche este SERENA CEREAL SRL față de firmele din același domeniu?

SERENA CEREAL SRL este mai veche decât 43% dintre cele 27.836 firme active cu CAEN 0111.

Este SERENA CEREAL SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare SERENA CEREAL SRL (CUI 36347842) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este SERENA CEREAL SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, SERENA CEREAL SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în SERENA CEREAL SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru SERENA CEREAL SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este SERENA CEREAL SRL plătitoare de TVA?

Da, SERENA CEREAL SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a SERENA CEREAL SRL?

În anul 2025, SERENA CEREAL SRL a raportat o cifră de afaceri de 473.436 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu SERENA CEREAL SRL?

Firmoscop analizează SERENA CEREAL SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Tulcea

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Agricultură în Tulcea →

Mergi mai departe

Firme din Tulcea

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.