Sari la conținut
FirmoscopFirmeMaramureș › XFINITY SECURITY SRL

XFINITY SECURITY SRL

Înființată în 2016 · 10 ani vechime · Mun. Baia Mare
CUI 36362834 · J24/947/2016
Fără probleme găsite Re-verificat · 24 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire XFINITY SECURITY SRL
Cod fiscal (CIF) RO36362834
Nr. Reg. Comerțului J24/947/2016
Sediu social Str. Mărgeanului nr. 3, Mun. Baia Mare, jud. MARAMUREŞ, 430014

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 24 august 2026.

Reprezentanți

MĂGUREAN CĂLIN VASILE · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 27.07.2016
CAEN8010 · Activități de protecție și gardă
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 24 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 24 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 24 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 24 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 24 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută XFINITY SECURITY SRL după CUI 36362834 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
1.733.024 lei
+66.0% vs 2024
Profit net 2025
409.173 lei
+93.9% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă23.6%
Față de sectorpeste 66% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 807 de firme din Alte activități de protecție n.c.a. care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 14,4%.

Mărime față de sector4 angajați · peste 81% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 832 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.9×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2016: 29.692 lei30K lei20162017: 292.432 lei292K lei20172018: 223.956 lei224K lei20182019: 518.838 lei519K lei20192020: 641.298 lei641K lei20202021: 810.821 lei811K lei20212022: 1.331.809 lei1,3 mil. lei20222023: 1.043.181 lei1,0 mil. lei20232024: 1.041.145 lei1,0 mil. lei20242025: 1.733.024 lei1,7 mil. lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 1.733.024 lei 409.173 lei 4
2024 1.041.145 lei 211.072 lei 5
2023 1.043.181 lei 434.804 lei 4
2022 1.331.809 lei 298.977 lei 5
2021 810.821 lei 133.239 lei 5
2020 641.298 lei 130.516 lei 5
2019 518.838 lei 155.050 lei 3
2018 223.956 lei 71.389 lei 1
2017 292.432 lei 57.376 lei 1
2016 29.692 lei 3.941 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 10 ani (2016–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 170 zile−45 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 126 zile−19 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 23,61%+3,34 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 47,98%+7,08 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,08×−0,37 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,92×+0,23 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 46,78%+22,97 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 24,34%+10,27 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 52,02%−7,08 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 433.256 lei+225.027 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,03×+0,34 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 16,86×+11,21 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 22 zile−43 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 36,94%+7,82 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 106 din 581 firme active cu bilanț depus (CAEN 8010)
Vechime relativămai veche decât 33% dintre cele 1.167 firme active din sector
SectorCAEN 8010 · Activități de protecție și gardă →

Contracte publice

Contracte publice (SEAP)1
Valoare totală (2024)747.816 lei

Autorități: Comuna Repedea (Consiliul local Repedea)

Achiziții directe (SEAP)4
Valoare totală (2024–2026)330.471 lei

Cumpărători: JUDETUL MARAMURES (CONSILIUL JUDETEAN MARAMURES), R.A. "AEROPORTUL INTERNATIONAL MARAMURES", Serviciul de Ambulanta Judetean Maramures

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume2

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru XFINITY SECURITY SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți XFINITY SECURITY SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru XFINITY SECURITY SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

XFINITY SECURITY SRL, cu sediul în Mun. Baia Mare, are codul unic de înregistrare (CUI) 36362834, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J24/947/2016. Firma a fost înființată la data de 27 iulie 2016 și are ca obiect principal de activitate Activități de protecție și gardă (CAEN 8010).

La ultima verificare, XFINITY SECURITY SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.733.024 lei și un rezultat net de 409.173 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 24 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are XFINITY SECURITY SRL?

XFINITY SECURITY SRL (CUI 36362834) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 24 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă XFINITY SECURITY SRL în sectorul său?

XFINITY SECURITY SRL ocupă locul 106 din 581 firme active cu bilanț depus în CAEN 8010 (Activități de protecție și gardă), după cifra de afaceri.

Cât de veche este XFINITY SECURITY SRL față de firmele din același domeniu?

XFINITY SECURITY SRL este mai veche decât 33% dintre cele 1.167 firme active cu CAEN 8010.

Este XFINITY SECURITY SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare XFINITY SECURITY SRL (CUI 36362834) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este XFINITY SECURITY SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, XFINITY SECURITY SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în XFINITY SECURITY SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru XFINITY SECURITY SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este XFINITY SECURITY SRL plătitoare de TVA?

Da, XFINITY SECURITY SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a XFINITY SECURITY SRL?

În anul 2025, XFINITY SECURITY SRL a raportat o cifră de afaceri de 1.733.024 lei și un număr mediu de 4 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu XFINITY SECURITY SRL?

Firmoscop analizează XFINITY SECURITY SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Maramureş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Maramureș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 24 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.