Sari la conținut
FirmoscopFirmeIași › VAL FIRE CONSULTING SRL

VAL FIRE CONSULTING SRL

Înființată în 2016 · 10 ani vechime · Sat Buznea Com. Ion Neculce
CUI 36410958 · J22/1793/2016
Fără probleme găsite Re-verificat · 31 august 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire VAL FIRE CONSULTING SRL
CUI 36410958
Nr. Reg. Comerțului J22/1793/2016
Sediu Sat Buznea Com. Ion Neculce, Iaşi
Telefon 0745324960

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 31 august 2026.

Reprezentanți

ŢÎMPĂU VASILE · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 10.08.2016
CAEN8299 · Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 31 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 31 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 31 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 31 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 31 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută VAL FIRE CONSULTING SRL după CUI 36410958 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
55.625 lei
+64.0% vs 2024
Profit net 2025
25.624 lei
+151.6% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă46.1%
Față de sectorpeste 74% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 5.832 de firme din Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a. care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 23,4%.

Datorii / capital0.3×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2016: 3.300 lei3.300 lei20162017: 16.857 lei17K lei20172018: 23.316 lei23K lei20182019: 23.400 lei23K lei20192020: 24.765 lei25K lei20202021: 23.200 lei23K lei20212022: 25.180 lei25K lei20222023: 29.600 lei30K lei20232024: 33.850 lei34K lei20242025: 55.625 lei56K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 55.625 lei 25.624 lei
2024 33.850 lei 10.183 lei
2023 29.600 lei 16.806 lei
2022 25.180 lei 20.391 lei 0
2021 23.200 lei 11.609 lei 1
2020 24.765 lei 14.713 lei 1
2019 23.400 lei 9.776 lei 1
2018 23.316 lei 4.462 lei 1
2017 16.857 lei 108 lei 1
2016 3.300 lei 7 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 10 ani (2016–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 50 zile−48 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 9 zile+6 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 46,07%+15,99 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 22,37%−67,61 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 4,47×+3,36 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,29×−8,69 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 96,2%−910,03 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 74,68%−26,14 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 77,63%+67,61 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 1,62×−1,73 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 33,13×−47,47 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 11 zile+6 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 123,27%+65,56 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 6.265 din 7.984 firme active cu bilanț depus (CAEN 8299)
Vechime relativămai veche decât 58% dintre cele 17.504 firme active din sector
SectorCAEN 8299 · Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a. →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)3
Valoare totală (2024–2025)14.800 lei

Cumpărători: LICEUL ION NECULCE TÂRGU FRUMOS, LICEUL TEORETIC ION NECULCE TG FRUMOS, LICEUL TEHNOLOGIC PETRU RARES

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2025.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru VAL FIRE CONSULTING SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți VAL FIRE CONSULTING SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru VAL FIRE CONSULTING SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

VAL FIRE CONSULTING SRL, cu sediul în Sat Buznea Com. Ion Neculce, are codul unic de înregistrare (CUI) 36410958, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J22/1793/2016. Firma a fost înființată la data de 10 august 2016 și are ca obiect principal de activitate Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a. (CAEN 8299).

La ultima verificare, VAL FIRE CONSULTING SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 55.625 lei și un rezultat net de 25.624 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 31 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are VAL FIRE CONSULTING SRL?

VAL FIRE CONSULTING SRL (CUI 36410958) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 31 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă VAL FIRE CONSULTING SRL în sectorul său?

VAL FIRE CONSULTING SRL ocupă locul 6.265 din 7.984 firme active cu bilanț depus în CAEN 8299 (Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.), după cifra de afaceri.

Cât de veche este VAL FIRE CONSULTING SRL față de firmele din același domeniu?

VAL FIRE CONSULTING SRL este mai veche decât 58% dintre cele 17.504 firme active cu CAEN 8299.

Este VAL FIRE CONSULTING SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare VAL FIRE CONSULTING SRL (CUI 36410958) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este VAL FIRE CONSULTING SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, VAL FIRE CONSULTING SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în VAL FIRE CONSULTING SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru VAL FIRE CONSULTING SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este VAL FIRE CONSULTING SRL plătitoare de TVA?

Nu, VAL FIRE CONSULTING SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a VAL FIRE CONSULTING SRL?

În anul 2025, VAL FIRE CONSULTING SRL a raportat o cifră de afaceri de 55.625 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu VAL FIRE CONSULTING SRL?

Firmoscop analizează VAL FIRE CONSULTING SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Iaşi

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Iași

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 31 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.