Sari la conținut
FirmoscopFirmePrahova › ENY DUPLEX SRL

ENY DUPLEX SRL

Înființată în 1993 · 33 ani vechime · Mun. Ploieşti
CUI 3650296 · J29/763/1993
Fără probleme găsite Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire ENY DUPLEX SRL
Cod fiscal (CIF) RO3650296
Nr. Reg. Comerțului J29/763/1993
Sediu social Str. Gheorghe Grigore Cantacuzino nr. 150, bl. 3C2, ap. 28, Mun. Ploieşti, jud. PRAHOVA, 100017
Telefon 0244512892

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

PODARU NECULAI · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 30.03.1993
CAEN4329 · Alte lucrări de instalații pentru construcții
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută ENY DUPLEX SRL după CUI 3650296 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 85/100
Cifră de afaceri 2025
604.058 lei
+5.0% vs 2024
Profit net 2025
-48.344 lei
-9085.9% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-8.0%
Față de sectorpeste 9% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 887 de firme din Alte lucrări de instalații pentru construcții care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 15,5%.

Mărime față de sector5 angajați · peste 79% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 911 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.1×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 914.916 lei20142015: 677.700 lei20152016: 595.248 lei20162017: 899.129 lei20172018: 942.435 lei20182019: 871.404 lei20192020: 764.321 lei20202021: 774.001 lei20212022: 966.779 lei20222023: 793.080 lei20232024: 573.264 lei20242025: 604.058 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 604.058 lei -48.344 lei 5
2024 573.264 lei 538 lei 5
2023 793.080 lei 63.525 lei 6
2022 966.779 lei 172.679 lei 6
2021 774.001 lei 40.470 lei 7
2020 764.321 lei 4.275 lei 9
2019 871.404 lei 66.705 lei 10
2018 942.435 lei 199.978 lei 15
2017 899.129 lei 139.790 lei 14
2016 595.248 lei 70.505 lei 9
2015 677.700 lei 114.000 lei 11
2014 914.916 lei 92.637 lei 12
2013 795.258 lei 6.667 lei 13
2012 591.208 lei 28.831 lei 13
2011 693.569 lei 133.080 lei 13
2010 655.843 lei 156.398 lei 13
2009 630.570 lei 100.546 lei 12
2008 595.762 lei 98.791 lei 13

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 23 zile+1 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 37 zile−3 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -8%−8,09 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 7,49%+1,32 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 13,35×−2,87 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,08× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -10,2%−10,3 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -9,44%−9,53 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 92,51%−1,32 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 120.812 lei+6.159 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,18×+0,17 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 8.754,46×+446,29 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 0 zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -5,61%−8,34 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

9,3%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 544 din 5.862 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,7% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 116 din 671 firme active cu bilanț depus (CAEN 4329)
Vechime relativămai veche decât 98% dintre cele 1.199 firme active din sector
SectorCAEN 4329 · Alte lucrări de instalații pentru construcții →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)27
Valoare totală (2024–2026)128.256 lei

Cumpărători: UNIVERSITATEA PETROL SI GAZE, Spitalul Orasenesc Nehoiu, ADMINISTRATIA DOMENIULUI PUBLIC

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru ENY DUPLEX SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți ENY DUPLEX SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru ENY DUPLEX SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

ENY DUPLEX SRL, cu sediul în Mun. Ploieşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 3650296, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J29/763/1993. Firma a fost înființată la data de 30 martie 1993 și are ca obiect principal de activitate Alte lucrări de instalații pentru construcții (CAEN 4329).

La ultima verificare, ENY DUPLEX SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 604.058 lei și un rezultat net de -48.344 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are ENY DUPLEX SRL?

ENY DUPLEX SRL (CUI 3650296) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă ENY DUPLEX SRL în sectorul său?

ENY DUPLEX SRL ocupă locul 116 din 671 firme active cu bilanț depus în CAEN 4329 (Alte lucrări de instalații pentru construcții), după cifra de afaceri.

Cât de veche este ENY DUPLEX SRL față de firmele din același domeniu?

ENY DUPLEX SRL este mai veche decât 98% dintre cele 1.199 firme active cu CAEN 4329.

Este ENY DUPLEX SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare ENY DUPLEX SRL (CUI 3650296) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este ENY DUPLEX SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, ENY DUPLEX SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în ENY DUPLEX SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru ENY DUPLEX SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este ENY DUPLEX SRL plătitoare de TVA?

Da, ENY DUPLEX SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a ENY DUPLEX SRL?

În anul 2025, ENY DUPLEX SRL a raportat o cifră de afaceri de 604.058 lei și un număr mediu de 5 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu ENY DUPLEX SRL?

Firmoscop analizează ENY DUPLEX SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Prahova

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Prahova

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.