Sari la conținut
FirmoscopFirmeIlfov › EXTRA COVER SRL

EXTRA COVER SRL

Înființată în 2016 · 9 ani vechime · Orş. Măgurele
CUI 36538508 · J23/3756/2016
Fără probleme găsite Re-verificat · 31 august 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire EXTRA COVER SRL
CUI 36538508
Nr. Reg. Comerțului J23/3756/2016
Sediu social Str. Privighetorilor nr. 32 B, Orş. Măgurele, jud. ILFOV, 77125

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 31 august 2026.

Reprezentanți

DROSU GABRIEL · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 19.09.2016
CAEN6622 · Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 31 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 31 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 31 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 31 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 31 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 31 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută EXTRA COVER SRL după CUI 36538508 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
1.129.299 lei
+1.0% vs 2024
Profit net 2025
762.103 lei
-1.1% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă67.5%
Față de sectorpeste 88% din sector · în primul sfert al sectorului

Comparat cu 3.176 de firme din Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 34,4%.

Mărime față de sector2 angajați · peste 85% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 2.405 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.2×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2016: 71.800 lei72K lei20162017: 269.389 lei269K lei20172018: 278.017 lei278K lei20182019: 316.951 lei317K lei20192020: 376.496 lei376K lei20202021: 537.054 lei537K lei20212022: 951.469 lei951K lei20222023: 974.243 lei974K lei20232024: 1.116.110 lei1,1 mil. lei20242025: 1.129.299 lei1,1 mil. lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 1.129.299 lei 762.103 lei 2
2024 1.116.110 lei 770.339 lei 1
2023 974.243 lei 631.183 lei 1
2022 951.469 lei 870.684 lei 1
2021 537.054 lei 485.608 lei 1
2020 376.496 lei 327.632 lei 1
2019 316.951 lei 268.049 lei 1
2018 278.017 lei 225.585 lei 1
2017 269.389 lei 232.529 lei 1
2016 71.800 lei 69.179 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 10 ani (2016–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 50 zile+18 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 256 zile−92 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 67,48%−1,54 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 16,89%+8,41 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 5,92×−5,87 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,2×+0,11 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 99,97%+27,23 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 83,3%+16,68 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 83,32%−8,27 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 564.650 lei−551.460 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,23×+0,26 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 57,46×+0,67 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 6 zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 400,85%−55,4 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 76 din 5.704 firme active cu bilanț depus (CAEN 6622)
Vechime relativămai veche decât 54% dintre cele 11.571 firme active din sector
SectorCAEN 6622 · Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru EXTRA COVER SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți EXTRA COVER SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru EXTRA COVER SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

EXTRA COVER SRL, cu sediul în Orş. Măgurele, are codul unic de înregistrare (CUI) 36538508, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J23/3756/2016. Firma a fost înființată la data de 19 septembrie 2016 și are ca obiect principal de activitate Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări (CAEN 6622).

La ultima verificare, EXTRA COVER SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.129.299 lei și un rezultat net de 762.103 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 31 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are EXTRA COVER SRL?

EXTRA COVER SRL (CUI 36538508) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 31 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă EXTRA COVER SRL în sectorul său?

EXTRA COVER SRL ocupă locul 76 din 5.704 firme active cu bilanț depus în CAEN 6622 (Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări), după cifra de afaceri.

Cât de veche este EXTRA COVER SRL față de firmele din același domeniu?

EXTRA COVER SRL este mai veche decât 54% dintre cele 11.571 firme active cu CAEN 6622.

Este EXTRA COVER SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare EXTRA COVER SRL (CUI 36538508) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este EXTRA COVER SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, EXTRA COVER SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în EXTRA COVER SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru EXTRA COVER SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este EXTRA COVER SRL plătitoare de TVA?

Nu, EXTRA COVER SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a EXTRA COVER SRL?

În anul 2025, EXTRA COVER SRL a raportat o cifră de afaceri de 1.129.299 lei și un număr mediu de 2 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu EXTRA COVER SRL?

Firmoscop analizează EXTRA COVER SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Ilfov

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Ilfov

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 31 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.