Sari la conținut
FirmoscopFirmeCluj › FARDAS TRANSCOM SRL

FARDAS TRANSCOM SRL

Înființată în 1993 · 33 ani vechime · Sat Apahida Com. Apahida
CUI 3657251 · J1993001042126
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire FARDAS TRANSCOM SRL
Cod fiscal (CIF) RO3657251
Nr. Reg. Comerțului J1993001042126
Sediu social Str. Balastierei nr. 2-8, Sat Apahida Com. Apahida, jud. CLUJ
Telefon 0264423661

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

FLOREA ALEXANDRU · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 31.03.1993
CAEN4941 · Transporturi rutiere de mărfuri
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută FARDAS TRANSCOM SRL după CUI 3657251 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 79/100
Cifră de afaceri 2025
1.052.432 lei
+27.0% vs 2024
Profit net 2025
-87.838 lei
+15.8% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-8.3%
Față de sectorpeste 17% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 29.905 de firme din Transporturi rutiere de mărfuri care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 4,2%.

Mărime față de sector6 angajați · peste 85% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 31.583 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital2.7×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 902.462 lei20142015: 635.164 lei20152016: 635.164 lei20162017: 721.349 lei20172018: 1.234.291 lei20182019: 1.033.734 lei20192020: 651.421 lei20202021: 739.007 lei20212022: 1.120.130 lei20222023: 860.927 lei20232024: 829.056 lei20242025: 1.052.432 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 1.052.432 lei -87.838 lei 6
2024 829.056 lei -104.281 lei 5
2023 860.927 lei 11.811 lei 7
2022 1.120.130 lei 1.041.892 lei 7
2021 739.007 lei -102.973 lei 6
2020 651.421 lei -37.726 lei 6
2019 1.033.734 lei 64.862 lei 7
2018 1.234.291 lei 206.681 lei 9
2017 721.349 lei 217.336 lei
2016 635.164 lei -17.315 lei
2015 635.164 lei -17.315 lei
2014 902.462 lei 35.191 lei
2013 1.259.965 lei 59.381 lei
2012 1.513.615 lei 97.315 lei 14
2011 1.301.070 lei 89.236 lei
2009 709.651 lei 46.629 lei 11
2008 1.998.541 lei 187.693 lei 8

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 17 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 858 zile−249 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 63 zile−88 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -8,35%+4,23 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 74,32%+1,56 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,35× active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 2,73×+0,2 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -9,71%+0,79 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -2,64%+0,38 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 27,18%−1,53 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 175.405 lei+9.594 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,32×+0,08 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 142,55×−21,07 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 3 zile+1 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -5,35%+3,59 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

9,3%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 544 din 5.862 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,7% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 10.250 din 45.284 firme active cu bilanț depus (CAEN 4941)
Vechime relativămai veche decât 99% dintre cele 74.233 firme active din sector
SectorCAEN 4941 · Transporturi rutiere de mărfuri →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume65
Dintre care radiate (închise)23

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru FARDAS TRANSCOM SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți FARDAS TRANSCOM SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru FARDAS TRANSCOM SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

FARDAS TRANSCOM SRL, cu sediul în Sat Apahida Com. Apahida, are codul unic de înregistrare (CUI) 3657251, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J1993001042126. Firma a fost înființată la data de 31 martie 1993 și are ca obiect principal de activitate Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN 4941).

La ultima verificare, FARDAS TRANSCOM SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.052.432 lei și un rezultat net de -87.838 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are FARDAS TRANSCOM SRL?

FARDAS TRANSCOM SRL (CUI 3657251) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă FARDAS TRANSCOM SRL în sectorul său?

FARDAS TRANSCOM SRL ocupă locul 10.250 din 45.284 firme active cu bilanț depus în CAEN 4941 (Transporturi rutiere de mărfuri), după cifra de afaceri.

Cât de veche este FARDAS TRANSCOM SRL față de firmele din același domeniu?

FARDAS TRANSCOM SRL este mai veche decât 99% dintre cele 74.233 firme active cu CAEN 4941.

Este FARDAS TRANSCOM SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare FARDAS TRANSCOM SRL (CUI 3657251) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este FARDAS TRANSCOM SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, FARDAS TRANSCOM SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în FARDAS TRANSCOM SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru FARDAS TRANSCOM SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este FARDAS TRANSCOM SRL plătitoare de TVA?

Da, FARDAS TRANSCOM SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a FARDAS TRANSCOM SRL?

În anul 2025, FARDAS TRANSCOM SRL a raportat o cifră de afaceri de 1.052.432 lei și un număr mediu de 6 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu FARDAS TRANSCOM SRL?

Firmoscop analizează FARDAS TRANSCOM SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Cluj

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Transport & Logistică în Cluj →

Mergi mai departe

Firme din Cluj

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.